fbpx

Neįtikėtino grožio šalys Kambodža ir Vietnamas

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Vietnamas
PLOTAS 332 698 km2
SOSTINĖ Hanojus
VALIUTA Dongas
GYVENTOJAI 91 700 000
KALBA Vietnamiečių
RELIGIJA Budizmas
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $6 414
ATSTUMAS NUO LT 7515 km

Trumpa informacija apie kelionę

2018 10 09 – 10 23 d. (anglakalbis gidas) vietų nebėra.
2018 10 16 – 10 29 d. (rusakalbis gidas) vietų nebėra.
2018 10 26 – 11 09 d. (rusakalbis gidas) liko 12 vietų.
Kelionės kaina – 1390 € + aviabilietas nuo 700 € (12 asmenų grupei)
Domina ši kelionė, būtinai susisiekite:
El. paštu: agne@santitravels.com
Mob. tel.: +370 620 47347
Yra galimybė parinkti kitas, jums tinkančias kelionės datas.

15 nuostabių dienų Vietname

1 diena. Skrydis: Ryga/Vilnius – Tarpinis oro uostas – Siem Reap miestas (Kambodža)
2 diena. Siem Reap (Kambodža) (gidas)

Nusileidžiate Siem Reap‘o oro uoste. Praeinate muitinės patikrą (reikės pateikti 2 fоtо nuotraukas 4×6 см ir apmokėti 30 JAV doleriai už vizos antspaudą). Pasiėmus bagažą, išeinant iš oro uosto, Jus pasitiks rusakalbis gidas su lentele rankose Santi Travels„. Pervežimas į viešbutį poilsiui po skrydžio.
Jei dar bus noro ir jėgų, galėsite aplankyti modernų, vakarinį Siem Reap miestą. Po kelionės atpalaiduos geras masažas. Geriausia judėjimo priemonė Kambodžoje – motociklas su priekaba. Pasivažinėjimas po miestą pusdieniui~ 15 JAV dolerių. JAV doleriai Kambodžoje – kur kas plačiau naudojami nei vietinė valiuta – rieliai. Neformalus Kambodžos simbolis – sidabras.
Nacionaliniai Kambodžos patiekalai – žuvienė (Num Banh Choc), vištienos sriuba (Mon Sngor), kepta vištiena su imbieru (Sach Mon Chha Khnhei), kepti kiaulienos šonkauliukai (Choeeng Chomni Chrouc Chean), rūgščiai troškinta jautiena (Somlar Mochu Sachko).
Kaip ir kitose Azijos šalyse, Kambodžos virtuvėje vartojami egzotiniai produktai. Vietiniai delikatesai – kepti žiogai, vabalai, tarantulai, žalios gyvatės ir vabzdžių lervos, paukščių gemalai, kepti paukščiukai. Pakelės užeigose prie alaus siūloma sūdytų keptų tarakonų (A ping), kurių skonis panašus į pistacijų.
Delikatesui neapdorotos gyvatės, valgomos beveik visoje vidurio ir pietų Azijoje ir laikomos labai sveiku, maistingu patiekalu, ypač vyrams. Skaniausias patiekalas – gaminamas iš kobros: virėjas paima gyvą kobrą stipriai laikydamas jai už galvos, kad neįkąstų. Tada dideliu virtuviniu peiliu jai nukertamas uodegos galiukas ir įkišamas į tuščią Coca-Cola butelį. Jis greitai prisipildo kraujo. Kraują nuleisti būtina, kad mėsa įgytų skonį. Kraujo neišpila, praskiedžia degtine ir geria. Vėliau nukertama galva ir dar judantis kūnas metamas į verdantį puodą. Vietinių žolelių prieskoniai, truputis druskos ir delikatesas jau paruoštas! Skonis panašus į ungurio, tik šiek tiek riebesnis.
Apgyvendinimas: Angkor Holiday 3* arba panašaus lygio alternatyva
Maitinimas: Pilnas Lėktuve
3 diena. Siem Reap (Kambodža) – Angkor Wat (gidas)
08:00 ryto susitiksite su rusakalbiu gidu ir pradėsite kelionę į Angkor Vatą, kuris yra tik vienas iš dešimčių išlikusių khmerų šventyklų dabartinėje Kambodžos Angkoro srityje. Tai buvusios khmerų galios, meniškumo ir įtakos regione didybės pavyzdys. Kelių dešimčių kvadratinių kilometrų teritoriją, kurioje išsidėstę gausybė buvusių rūmų ir šventyklų kompleksų, verčia žavėtis senovės khmerų kruopštumu ir meniniais gebėjimais.
Angkor Vato pažinimas prasidės nuo miesto – tvirtovės Angkor Thom pietinio įėjimo, kurį saugo vartai dievai, verčiantys žiūrėti į juos užvertus galvas iš apačios su pagarba ir susižavėjimui. Čia pamatysite Bayon šventyklą – khmerų genties šventyklą, kuri garsi savo bokštais, vaizduojančiais akmenines galvas. Taip pat, išvysite kitus puošnius Angkor Thom komplekso paminklus: Baphuon ir Phimean Akas šventyklas, Dramblių bei vieną iš Ankoro brangenybių Karaliaus Leper terasas, Ta Prohm šventyklą. Ji apaugusi figų medžiais, kurie suteikia vaiduoklišką ir kartu egzotišką atmosferą. Galingos medžių šaknys, per šimtmečius apraizgiusios šventyklos akmenis, sukuria „pamiršto miesto“ vaizdą. Pietūs restorane.
Antroje dienos pusėje – ekskursiją pratęsite Ankor Vate – pagrindiniame Kambodžos traukos centre. Šią induistų šventyklą Angkoro valdytojas Suryavarmanas II-asis pastatė dar XII a. kaip karališkąją kapavietę. Vėliau, galėsite pasigrožėti saulėlydžiu užlipę į Pre – Rup šventyklą.
Apgyvendinimas: Angkor Holiday 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti.
4 diena. Siem Reap (Kambodža) – Tonle Sap ežeras – Hanojus (Vietnamas) (gidas)
Pusryčiai viešbutyje. Po jų susitikimas su gidu ir kartu išvyksite paplaukioti Tonle Sap ežere. Čia pamatysite plaukiojantį žvejų kaimelį, mokyklas, ligoninę, restoranus. Grįžtant bus galima sustoti vietinėse turgavietėse nusipirkti suvenyrų. Pietūs pagal pageidavimą savo sąskaita. Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Hanojų.
Nusileidus
Hanojuje, pereisite muitines patikras. Vizai gauti reikės pateikti: 2 nuotraukas 3×4 cm (jos turi būti prisegtos prie anketos savaržėle – klijuoti nereikia), iškvietimą į Vietnamą, anketą, gali reikėti parodyti avia bilietų kopijas, turo vaučerį. Sumokėsite 25 JAV dolerius (grynais) už Vietnamo vizą.
Po bagažo pasiėmimo susitiksite su rusakalbiu gidu, kuris lauks išeinant iš oro uosto su užrašu „Santi Travels“. Pervežimas į viešbutį nakvynei.
Apgyvendinimas: Delano Hotel 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
5 diena. Hanojus – Sapa (gidas)
Pusryčiai viešbutyje. Po jų 08:00 val. susitiksite su gidu ir išvažiuosite į SapąSapa tai miestas rūke. Miestelis įsikūręs 1600 metrų aukštyje virš jūros lygio, Hoang Lien Son kalnyne. Oras čia labai drėgnas, o matomumas vos 20–30 metrų, nes toliau viską gaubia tirštas rūkas.
Tai daugelio mažų genčių gimtoji vieta, todėl moterų nacionaliniai apdarai atrodo be galo įspūdingai. 
Atvykus įsikursite viešbutyje.
Po pietų turėsite galimybę susipažinti su Lao Chai – Tavan kaimeliu. Kelias iki jo driekiasi įspūdingų Muong Хоа smaragdinių ryžių terasų pakraščiu. Einant galima stebėti vietinių Dzai (Dzay) gyvenimo tėkmę.
Apgyvendinimas: Sunny Mountain Hotel 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
6 diena. Sapa – Sidabro krioklys – Cat Cat kaimelis – Ham Rong kalnas – Sapa (gidas)
Šiandieną Jūsų laukia nuostabi diena žalumos apsuptyje. Po pusryčių 8 valandą ryto, su gidu, vyksite pamatyti „sidabro krioklio“ ir meilės krioklio“ nacionaliniame Hoang Lien parke. Pamatyti vaizdingus slėnius iš viršaus, galėsime užkilę į Tram Ton perėją 2000 metrų aukštyje. Po pietų, pasistiprinę ir pailsėję, kilsite pamatyti Ham Rong kalno.
Čia auga apie šeši tūkstančiai gėlių rūšių. Taip pat, puikus orchidėjų sodas ir vienos iš kalnų turtų – retos gydomosios žolelės. Svečiuositės „Cat Cat“ kaimelyje. Čia gyvena juodųjų Hmong žmonių gentis. Susipažinsite su vietinių gyvenimu ir ypatumais. Juodieji hmongai atrodo įspūdingai – rengiasi kaip ir jų protėviai rengėsi prieš du šimtus metų. Jei jiems skauda galvą – jie eina pas vietinį šamaną, kuris prie kaktos jiems deda įkaitintas iki raudonumo monetas. Randas visam gyvenimui – jiems smulkmena. Kas dar Hmongams yra grožio kultas sužinosite vietoje…
Apgyvendinimas:  Sunny Mountain Hotel 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
7 diena. Sapa – Hanojus (gidas)
Jūs turėsite progą plačiau susipažinti su Vietnamo sostine, kuri yra garsi amžių senumo architektūra ir turtinga kultūra, kuriai didelę įtaką padarė Kinija, bei Prancūzija. Į chaotiškai subalansuotą širdies ritmą, Jus, nenoromis įtrauks motorolerių užtvindytos gatvės, smilkalų rūkas senovinėse budistų šventyklose ir apgaubtos senovės legendomis – pagodos. Hanojuje Jūs aplankysite visą eilę įžymių vietų: Literatūros šventyklą – įkurtą imperatoriaus Ly Thanh Tong skirtą Konfucijui. Čia buvo pirmasis Vietnamo universitetas kuriame išsaugoti Vietnamo architektūros, geriausių mokslininkų ir literatūros pasiekimai. Kiek vėliau važiuosite aplink Hoan Kiem ežerą (Sugrąžinto kardo ežeras) ir išgirsite įdomią legendą apie vėžlį saugojantį kardą ežero dugne. Aplankysite Nefritinę šventyklą (kuri stovi Nefrito ežere) su žymiuoju mediniu tiltu The Xuc kylančios saulės tiltu. Dar vėliau pėsčiomis pasivaikščiosite senaisiais Hanojaus kvartalais (36 senovinės gatvelės ir gildijos ), įskaitant  sidabrinę“ gatvę Hang Bac, senovinio namo lankymas gatvėje Ma May Nr. 87
Aplankysite „Dоng Suan“ turgųtai pats seniausias turgus Hanojuje, Šventojo Džozefo bažnyčią.
Mūsų dovana Jums – tradicinis vietnamietiškas lėlių teatro pasirodymas ant vandens.
Apgyvendinimas:  Delano Hotel 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
8 diena. Hanojus – Halong Bay įlanka (gidas)
Šį rytą (apie 6 valandą ryto) (savarankiškai) atsikėlus kiek anksčiau ir nuvykus prie Hoan Kiem ežero – galima pamatyti įspūdingą reginį: (sklaidantis peršviečiamam rūkui virš legendomis apipinto ežero ir grojant lengvam džiazui )- T‘ai Chi mankštą praktikuojančios grupelės senjorų, o ant suolelių (lyg jie ten sedėtų šimtą metų) šachmatais žaidžiantys senoliai. Tai vaizdas, kuris lyg paveikslėlis įsirėžia į atmintį ir lieka kaip suvenyras apie Hanojų.
Po pusryčių, 8 valandą išvykstate iš Hanojaus. Apie 3.5 – 4 valandas automobiliu vyksite į Halongo prieplauką. Iš ten prasidės 2 dienų kelionė į vieną iš pasaulio gamtos stebuklų ir UNESCO paveldo saugomų vietų su daugiau nei 3000 įspūdingų kalkakmenio salų kylančių iš skaidrios, smaragdinės jūros. Halong Bay – Vietnamo vizitinė kortelė.
Įsiregistravimas laive. Sutikimo gėrimas ir gėlės. Laisvas laikas – galėsite atsipalaiduoti mėgaudamiesi besikeičiančiais vaizdais ilsėdamiesi ant gultų denyje. Pietūs laive.  Aplankysite: Dau Go ir Tien Kung grotas, prancūzams žinomas kaip Grotte des Merveilles (stebuklų urvas) – tai didelis urvas, kuris susideda iš trijų salių. Dar ne taip seniai atrasta Tian „Kung (Dangus rūmai) grota yra laikoma vienu iš gražiausių Halong Bay, ji yra pietvakarinėje įlankos dalyje. Grotos viduje galite išgirsti vėjo dainavimą uoloms – garsą panašų į bugno mūšimą. Sustosite Titovo – garsaus Rusijos kosmonauto vardu pavadintame paplūdimyje maudynėms. Pasikelsite į kalno viršūnę ištirti Halongo įlankos panoramą.
Poilsis laukiniame paplūdimyje, kur kajakais tyrinėsite įlankėlę. Saulę palydėsite laive.
Apgyvendinimas: Laivo kajutėje. Pusryčiai, pietūs ir vakarienė įskaičiuoti.
9 diena. Halong įlanka – Ninh Binh 
Laive diena prasideda anksti atsikėlę anksčiau nei įprastai, galite pasigrožėti kaip kyla saulė ir kartu su visais praktikuoti Tai Chi mankštą terasoje. Pusryčiai. Laivas plaukia atgal į uostą, bet ekskursija tęsiasi.
Ha Long verčiasi „kur drakonas nusileido į jūrą“. Legenda byloja, kad Halong Bay salas sukūrė raudonas drakonas, kuris gyveno aukštai kalnuose. Kai jis nusileido ant kranto, jo uodega trenkėsi į uolas ir suskaldė jas į slėnius ir daubas, kurios jam panirus į jūrą prisipildė vandens ir liko tik keli matomi žemės lopinėliai. Apie 09:45 ryte reikės išsiregistruoti iš kajučių, kad personalas galėtų jas sutvarkyti. Atgal į uostą laivas atplauks apie 12:00 valabdą dienos. Ha Long uoste Jūsų lauks automobilis ir pervažiavimas į Ninh Bin provinciją (Buvusi pirmoji Vietnamo sostinė. Kelionė užtruks apie 4 valandas.
Apgyvendinimas: Vissai Hotel Ninh Binh 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai ir pietūs įskaičiuoti.
10 diena. Ninh Binh – Tam Coc – Bic Dong – Hao Lu – Hanojus – Hošiminas (gidas)
8 valandą ryto, po pusryčių, pravažiuosite senovės miestą Hoa Lu: tai pirmoji valstybės sostinė (oficialus Vietnamo pavadinimas nuo 968 iki 1054 metų) vėliau sostinė buvo perkelta į Hanojų. Kiek vėliau turėsite kruizą valtimis į Tam Coc nacionalinį parką, kitaip vadinamą „Halong Bay sausumoje“. Parkas įsikūręs Ninh Binh provincijoje, (Ninh Binh randasi šiaurinėje Vietnamo dalyje, tarp Red River ir Ma upių, apie 90 km į pietus nuo Hanojaus. Plotas – 1389 km²) ir yra saugomas UNESCO .
Tam Coc iš vietnamiečių kalbos verčiasi – trys olos, o Bic Dong verčiasi – žaliasis perlas. Tai nuostabiai vaizdingos apylinkės. Ekskursija po Tam Coc trunka apie 3 valandas ir apima: plaukimą valtimis ramia Ngo Dong upe greta įspūdingo grožio uolų ir praplaukiant tris natūraliai suformuotas skirtingo dydžio olas : Hang Ka (didžiausia – 127 m. ilgio ir ir 1,5 m. aukščio), vidurinė – Hang Giua (70 m. iligo) ir trečiąją mažiausią Hang Cuoi (40m ilgio). Apie 3 kilometrus nuo Tam Coc Jūsų lauks senovinė pagoda Bic Dong. Tai trijų pakopų šventykla, į kurios viršūnę veda stačių akmenų užkopimas. Pakilti ir pamatyti peizažą iš viršaus tikrai verta. Prieš Jūsų akis atsivers ryžių laukų platybės, kyšančios uolų viršūnės.
Grįžtate atgal į Hanojų, pervežimas į oro uostą skrydžiui į Hošimino miestą.
Nusileidus ir pasiėmus bagažą Jus pasitiks rusakalbis gidas su užrašu rankose „Santi Travels“, būsite pervešti į viešbutį.
Apgyvendinimas: Ha Hien Signature Hotel 3* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
11 diena. Hošiminas – Mekongo Delta – Mui Ne (Phan Thiet) (gidas)
7 valandą ryto susitikimas su gidu viešbutyje. Išvykstate į Mekongo deltos uostą – Mitxo. Pakeliui užvažiuosite į gyvačių fermą Dong Tam. (Šią ekskursiją galima pakeisti į seniausios Vin Trang šventyklos Mekongo Deltoje lankymą). Atvykus į uostą, persėsite į valtis ir kelionė siaurais Megongo Deltos upeliais prasidės. Pirmoji stotelė – Thoi Son sala. Tai viena iš keturių garsių Tien Giang provincijos salų skirta ekologiniam turizmui. Laiveliui sustojus, galėsite čia išlipti ir pasivaikščioti po kaimelį, mėgautis niekur neskubančiu gyvenimu, šviežiais tropiniais vaisiais. Galėsite susipažinti su tradiciniais amatais tokiais kaip: siuvinėjimas, produktų iš kokoso gamyba, bičių ūkis.
Vėliau kruizas tęsis ramiais Ben Che upeliais. Matysite vietinių žmonių gyvenimą iš arti (Juk ne kasdien pamatysi kaip rankomis gaudoma žuvis). Pakeliui bus galima sustoti papietautiVėliau grįšite į motorizuotą valtį ir būsite parplukdyti į uostą. Iš ten važiuosite į Hošiminą ir ten turėsite trumpą apžvalginę ekskursiją. Pereisite centrinę miesto dalį išilgai garsiosios Dong Khoi gatvės, pamatysite Operos teatrą, Dievo Motinos katedrą, centrinį paštą, Ben Thanh turgų. Ekskursija baigsis apie 18 valandą.
Pervežimas į Mui Ne (Phan Thiet) kurortą (be gido) (kelionė individualiu automobiliu yra apie 4 valandas).
Įsiregistravimas viešbutyje poilsiui.
Apgyvendinimas: Terracota Resort 4* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.
12-13 dienos. Mui Ne (Phan Thiet’as) kurortas 
Laisvas laikas. Mui Ne – aktyvaus poilsio mėgėjų rojus. Čia vidutinė metinė temperatūra 28 °C. Saulė šviečia beveik ištisus metus. Mui Ne (Phan Thietas) turi du pagrindinius sezonus: Sausas sezonas (nuo lapkričio iki balandžio) ir drėgnas sezonas (nuo gegužės iki spalio).  Nuo lapkričio iki balandžio yra geriausias laikas jėgos aitvarams, užsiimti burlenčių sportu. Papietauti ir pavakarieniauti galėsite, bet kur aplinkui viešbutį.
Binh Thuan provincijos patiekalai yra labai švieži ir skanūs. Jų virtuvė garsėja gausa jūros dumblių: jūros produktų ,žuvų, kalmarų, krevečių, šukučių, jūros agurkų. Binh Thuan taip pat žinomas dėl žuvies padažų (Nuoc mam Phan Thiet), džiovintų jūros gėrybių su prieskoniais, taip pat skaniais vaisiais. Ypač drakono vaisius – laikomas vietos karaliumi.
Jei nenorėsite lepintis saule pajūryje – galėsite aplankyti : Rožines ir Baltasias kopas (apie 10 km. nuo viešbučio), raudonojo smėlio mini kanjoną.
Apgyvendinimas:  Terracota Resort 4* arba panašaus lygio alternatyva. Pusryčiai įskaičiuoti.

 

14 diena. Mui Ne (Phan Thiet’as) – Hošiminas
Laisvas laikas. Priklausomai nuo skrydžio laiko išsiregistravimas iš viešbučio.
Jus pasitiks vairuotojas ir perveš (be gido) atgal į Hošimino oro uostą (apie 230 km. arba apie 4 -4.5 valandos kelio) skrydžiui namo. Pusryčiai įskaičiuoti.
15 diena. Grįžtate į Lietuvą!

Į 15 dienų kelionės kainą įskaičiuota:

 • Viešbučiai pagal programą;
 • Skrydžiai: Siem Riepas Hanojus, Hanojus – Hošiminas;
 • Maitinimas pagal programą;
 • Gėrimai (geriamas vanduo kelionės metu 2 vnt./asmeniui);
 • Pervežimai automobiliais su kondicionieriais, Plaukimas laivu / valtimi;
 • Ekskursijos su rusakalbiais gidais;
 • Įėjimo mokesčiai;
 • Iškvietimas į Vietnamą.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • Draudimas (KRD);
 • Vietnamo viza 25 USD;
 • Kambodžos viza 30 USD.

Domina ši kelionė, būtinai susisiekite:
El. paštu: info@santitravels.com
Mob. tel.: +370 620 47347
Yra galimybė parinkti kitas, jums tinkančias kelionės datas.

SVARBI INFORMACIJA APIE KELIONĘ: 
Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.
Galimos papildomos dienos poilsiui Mui Ne kurorte (pietinė Vietnamo dalis)! Dėl kainos teirautis biure.
Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES  oro linijomis arba Finnair oro linijomis.
Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už Vietnamo ir Kambodžos pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
Rekomenduojama Vietname turėti medicininių išlaidų draudimą. Užsisakyti papildomai galima mūsų ofise. 
Vietname ir Kambodžoje privalomų skiepų nėra. Dėl papildomos informacijos galite konsultuotis su. ULAC (Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro) paskambinti tel : tel. (8 5) 230 0125.
Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

  Jolanta

  Laba diena,

  Kaip žadėjau, siunčiu trumpus atsiliepimus apie mūsų kelionę.
  Pirmiausia apie kelionės laiką: laikas lapkričio mėnesį buvo idealus. Nestipriai lijo tik vieną dieną. todėl sąlygose tiek ekskursijoms, tiek poilsiui buvo puikios.
  Kelionės maršrutai:
  Kambodžoje užimtumas pirmą dieną (šventyklos) buvo pakankamas, o antrą dieną dar galima papildomai įdėti kokį objektą, nes lieka daug laisvo laiko. Tada tenka papildomai pačiam sukti galvą kur praleisti tą laiką.

  Vietname vienintelis minusas buvo viena pilna diena autubusiuke, nes atstumai tarp objektų dideli ir realiai tą dieną nieko nepamatai. Nereikalingas trečias kaimas, į kurį nusibelsti daug laiko, nes kelias labai blogas, o nuvažiavus mažai ką pamatom.

  Transportas pervežimams buvo patogus, vairuotojai paslaugūs.
  Tai visi minusai. Visa kita buvo puiku.Viešbučiai parinkti labai patogiose vietose. Viešbučiai geri, švarūs.

  Tai tiek

  Ačiū dar kartą Agnei, su kuria, organizuojant kelionę, buvo labai paprasta ir malonu bendrauti.

  Ina

  Keletas pastebėjimų apie kelionę
  Jau būnant Mui Ne visi bendrai diskutavome ko galima butu atsisakyti ar papildyti prabėgusią kelionę ( beveik trys savaitės- kaip akimirka žavinga) !
  Kambodžoje turėjom dušios gidą. Gal jis ir neturėjo Super daug žinių,bet jo vidinis pasaulis ir viska ko perteikimas mus pakerėjo.Jo pasiteiravus ką galima pamatyti papildomai – mus nuvežė į šventyklą, kurioje buvo filmuojamas filmas Mauglis.Šventykla nedaug lankomą turistų,bet viskas paliktą taip kaip buvę- nugruvę, užgriuvę,viskas peraugę medžių šaknimis.Štai čia ir buvo WOW ! Man asmeniškai paliko šį vietą didesnį įspūdį, negu Ankorvatas . Dar norėjo mums parodyti ( bent priartėti ) prie likusių nuo karo minų laukų ir l gražaus gamtovaizdžio,bet tam reikėtų papildomos dienos.Dėja…

  Visiems užkliuvo Sapa. Net nežinau ar ten vertėjo važiuoti. Likusieji ale kaimai,tik parodija į buvusius autentiškus kaimus-begalinis suvenyrų turgus.Geriau į programą įtraukti aukščiausią indokinijos kalną Fansipan.Mums pasisekė su oru,buvo l saulėta diena ir puikus matomumas.Bet nebuvom viename iš numatytų kaimų.Ir nesigailim.Nebūnant palankaus oro,ty.matomumo,tada jau važiuoti į kaimus.Čia galima daryti alternatyvą -arba kalnas arba kaimai.Ir čia turėjom gidą,kurio žinios buvo = nuliui.Žmogutis geras ir paslaugus, bet norėjosi išgirsti daugiau .Ko nepaklausi,to negausi.Gal dar ir todėl Sapa nepaliko įspūdžio. Nors jau pakeistas gidas pasakojo ( o pasakojo jis visur daug ir buvo vertas dėmėsio),kad ten yra labai gražių vietų.

  Žiauriai trūko vienos dienos HoJan miestelyje.Tiesiog pasigrožėti žibintais,pasidžiaugti ale ramybe.Ten turėjom potvynį,negalėjom pakliūti į Tamų religinius statinius džiunglėse. Užtat pamatėm,kaip akimirksniu kila vanduo ir upės išeina iš krantų.Nepakartojamas reginys! Čia gidas neblogas buvo. Tik mes ji šiek tiek terorizavom nes jis nesigaudė laike . Bet tai tikrai smulkmena. Ir mes nuo jo turėjom atrakciją.

  Na o Mui Ne nepaliko abėjingų ! Gidas pranoko mūsų lūkesčius . Nei pridėt nei atimt !!! Jūra, bangos,žvėriškai skanus maistas ( jau apie jūros gėrybes net nekalbu ) ir laaabai gražus ir jaukus viešbutis. TOBULA kelionės pabaiga ! Ir čia jau mes šėlom !
  Nepakliuvom į kažkokį teatrą,žvejų pasirodymas.Su l gražiais fontanais.Pasirodymai vyksta trečiadienį, penktadienį ir šeštadienį. Kai apie tą vietą mums papasakojo,jau buvo sekmadienis. Sakė,reginys vertas dėmesio.

  Mes su vyru beveik niekad nesakom, kad norim grižti į aplankytą šalį. Todėl,kad yra dar begalė neaplankytų šalių,jūrų marių,neužkoptų kalnų viršūnių. Bet į Vietnamą norėtume grižti.Viskas patiko.Ir net labai !
  Tad dar kartą ačiū už puikiai sudarytą programą ir kruopščiai atrinktus viešbučius.