Neįtikėtino grožio šalys Vietnamas ir Kambodža

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Vietnamas
PLOTAS 332 698 km2
SOSTINĖ Hanojus
VALIUTA Dongas
GYVENTOJAI 91 700 000
KALBA Vietnamiečių
RELIGIJA Budizmas
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $6 414
ATSTUMAS NUO LT 7515 km

„Santi Travels“ organizuoja įvairias egzotines keliones ir kviečia norinčius vykti į Indokiniją. Turėsite puikią galimybę susipažint su Vietnamo ir Kambodžos gamta, kultūra. Dviejų skirtingų šalių sandūroje galite pamatyti itin egzotiškų vaizdų, pažinti žmones, pajusti, jog gyvenimas šiame pusiasalyje – visiškai kitoks, neįprastas. Tai Vietnamas ir Kambodža!
Kambodža – tai besišypsančių žmonių šalis. Nors ir kentėjo daugybę karų, trėmimų ir kitų sunkių išbandymų, khmerų žmonės išlieka optimistais. Jų nuoširdi šypsena užkrečia! Du pagrindiniai dalykai, kurie traukia į Kambodžą yra žmonės ir aštuntuoju pasaulio stebuklu vadinamas Angkor šventyklų ir rūmų kompleksas, nepaliekantis abejingų.

„Būk pakankamai laimingas“ – tai vietnamiečių požiūris į gyvenimą. Galbūt dėl to jie sugebėjo išlikti kaip tauta. Maistas abejingų nepalieka – ar valgysite šviežias jūros gėrybes, ar kitą saldų, ant anglių keptą, su daugybe žolelių pagamintą patiekalą! Bet kelionė į Vietnamą verta dėmesio ne tik dėl požiūrio į gyvenimą. Gamtos vaizdai… VAU! Tai yra kažkas, ko nepamatysit niekur kitur. Vietnamas – turi be galę lankytinų ir žadą atimančių vietų. Nuo neįtikėtinai įvairios ir įspūdingos gamtos, kultūros įvairovių iki dinamiškų megapolių ar mažai kam matytų vietinių kalnų genčių. Juk Vietnamas – viena labiausiai turistų lankomų valstybių pasaulyje!

Kelionės datos


2018 m. Pavasaris

2018.01.18 – 02.01 (Nėra vietų)

2018.02.06 – 02.20 (Nėra vietų)

2018.03.06 – 03.20 (Nėra vietų)

2018 m. Ruduo

2018.09.12 – 09.26 (Liko 12 vietų)

2018.09.26 – 10.10 (Liko 12 vietų)

2018.10.10 – 10.24 (Liko 10 vietų)

2018.10.26 – 11.09 (Liko 12 vietų)


 Kelionės kaina 1390 Eur.


Grupė iki 12 asmenų

Galimi individualūs užsakymai su programa pagal Jūsų norus!


Programa


1 diena. Skrydis: Ryga/Vilnius – Tarpinis oro uostas – Siem Reap miestas (Kambodža)

2 diena. Siem Reap (Kambodža)
Atskrendate į Siem Reap. Pervežimas į viešbutį poilsiui po skrydžio.
Jei dar bus noro ir jėgų, galėsite aplankyti modernų, vakarinį Siem Reap miestą. Po kelionės atpalaiduos geras masažas. Geriausia judėjimo priemonė Kambodžoje – motociklas su priekaba. Pasivažinėjimas po miestą pusdieniui~ 15 JAV dolerių. JAV doleriai Kambodžoje – kur kas plačiau naudojami nei vietinė valiuta – rieliai. Neformalus Kambodžos simbolis – sidabras.
Nacionaliniai Kambodžos patiekalai – žuvienė (Num Banh Choc), vištienos sriuba (Mon Sngor), kepta vištiena su imbieru (Sach Mon Chha Khnhei), kepti kiaulienos šonkauliukai (Choeeng Chomni Chrouc Chean), rūgščiai troškinta jautiena (Somlar Mochu Sachko).
Kaip ir kitose Azijos šalyse, Kambodžos virtuvėje vartojami egzotiniai produktai. Vietiniai delikatesai – kepti žiogai, vabalai, tarantulai, žalios gyvatės ir vabzdžių lervos, paukščių gemalai, kepti paukščiukai. Pakelės užeigose prie alaus siūloma sūdytų keptų tarakonų (A ping), kurių skonis panašus į pistacijų.
Delikatesui neapdorotos gyvatės, valgomos beveik visoje vidurio ir pietų Azijoje ir laikomos labai sveiku, maistingu patiekalu, ypač vyrams. Skaniausias patiekalas – gaminamas iš kobros: virėjas paima gyvą kobrą stipriai laikydamas jai už galvos, kad neįkąstų. Tada dideliu virtuviniu peiliu jai nukertamas uodegos galiukas ir įkišamas į tuščią Coca-Cola butelį. Jis greitai prisipildo kraujo. Kraują nuleisti būtina, kad mėsa įgytų skonį. Kraujo neišpila, praskiedžia degtine ir geria. Vėliau nukertama galva ir dar judantis kūnas metamas į verdantį puodą. Vietinių žolelių prieskoniai, truputis druskos ir delikatesas jau paruoštas! Skonis panašus į ungurio, tik šiek tiek riebesnis.

Apgyvendinimas viešbutyje Siem Reap.
Maitinimas: pilnas lėktuve

3 diena. Siem Reap (Kambodža) – Angkor Wat

Ankor Vatas – pagrindinis Kambodžos traukos centras. Kelių dešimčių kvadratinių kilometrų teritorijoje gausybė buvusių rūmų ir šventyklų kompleksų verčia žavėtis senovės khmerų kruopštumu bei meniniais gebėjimais. Visą Angkor kompleksą sudaro daugybė šventyklų, iš kurių pagrindines Jūs aplankysite. Po pusryčių ekskursiją pradėsite nuo miesto -tvirtovės Angkor Thom pietinio įėjimo, kurį saugo vartai – dievai, verčiantys žiūrėti į juos užvertus galvas su pagarba ir susižavėjimu Čia pamatysite žinomą Bayon šventyklą, kruopščiai dekoruotą khmerų genties, garsėjančią savo bokštais, vaizduojančiais akmenines galvas. Taip pat išvysite kitus puošnius Angkor Thom komplekso paminklus: Baphuon šventyklą, Dramblių bei Karaliaus Leper terasas. Po pietų apsilankysite didžiausiame Angkoro šventyklų komplekse – Angkor Wat. Šią induistų šventyklą Angkoro valdytojas Suryavarmanas II-asis pastatė dar XII a. kaip karališkąją kapavietę. Toliau viena iš Ankoro brangenybių – Ta Prohm šventykla. Ji apaugusi figų medžiais, suteikiančiais vaiduoklišką atmosferą. O galingos medžių šaknys, per šimtmečius apraizgiusios šventyklos akmenis, kuria „pamiršto miesto“ vaizdą. Vakare stebėsite ypatingai nuostabų saulėlydį nuo Phnom Bakheng kalvos. Pervežimas į viešbutį.

Jei pageidausite, gidas organizuos vakarienę restorane su Apsara šokiais.

Nakvynė viešbutyje Siem Reap
Maitinimas: pusryčiai ir pietūs

4 diena. Siem Reap (Kambodža) – Tonle Sap ežeras – Siem Reap – Hanojus (Vietnamas)

Po pusryčių aplankome šalia esantį ypatingą ežerą (Tonle Sap), kuris yra vienas didžiausių gėlavandenių ežerų visoje Azijoje. Jis ypatingas tuo, kad žmonės gyvena plaukiojančiuose kaimeliuose ant ežero. Aplankysime plaukiojančius vietinių namelius, ligonines, mokyklas ir restoranus. Susipažinsime su jų kultūra ir tradicijomis. Vėliau grįšime į Sieam Reap, aplankysime vietinį turgų, kuriame galėsite nusipirkti suvenyrų.

Po pietų vyksime į oro uostą skrydžiui į Hanojų. Hanojuje pasitiks rusakalbis gidas ir nuveš į viešbutį nakvynei.

Nakvynė viešbutyje Hanojuje (Vietnamas)

Maitinimas: pusryčiai

5 diena. Hanojus – Sapa

Po pusryčių vykstame į Sapą (kalnai šiaurės vakarų Vietname). Tai miestas rūke. Miestelis įsikūręs 1600 metrų aukštyje virš jūros lygio, Hoang Lien Son kalnyne. Oras čia labai drėgnas, o matomumas kartais siekia vos 20–30 metrų, nes toliau viską gaubia tirštas rūkas. Sapa – tai daugelio mažų genčių gimtoji vieta. Čia moterų nacionaliniai apdarai atrodo be galo įspūdingai. Atvykę į viešbutį, turėsite laiko pasivaikščioti po miestelį ir pamatyti naktinį jo gyvenimą.

Nakvynė viešbutyje Sapoje

Maitinimas: pusryčiai

6 diena. Sapa – Cat Cat kaimelis – Ta Phin kaimelis – Silver Waterfall krioklys – Sapa

Po pusryčių pėsčiomis vyksite (~2 km) į Cat Cat kaimelį – juodųjų Hmong žmonių gentį, kur susipažinsite su vietinių gyvenimu. Tada važiuosime į Ta Phin kaimelį (12 km nuo Sapos), Raudonųjų Dzao mažumos namai. Aplankysite Ta Phin uolą. Mažose parduotuvėlėse galėsite įsigyti rankų darbo austų ir tekstilės gaminių. Aplankysite nedidelį Juodųjų H’mong žmonių kaimelį. Taip pat aplankysite Thac Bac – Sidabrinį krioklį.

Kitas žygis – per Muong Hoa slėnį su nuostabiu kraštovaizdžiu į Ta Van kaimą, kur gyvena Dzay etninių žmonių grupė. Vakare grįžtate į viešbutį Sapoje.

Nakvynė viešbutyje Sapoje

Maitinimas: pusryčiai

7 diena. Sapa – Hanojus

Anksti ryte išvykstame iš Sapos ir keliaujame į Vietnamo sostinę – Hanojų. Šiandien Jūs turėsite progą plačiau susipažinti su šiuo žavingu miestu, kuris garsėja amžių senumo architektūra ir turtinga kultūra, kuriai didelę įtaką padarė Kinija ir Prancūzija. Netrukus į kontrastingą atmosferą Jus įtrauks motorolerių užtvindytos gatvės, smilkalų rūkas senovinėse budistų šventyklose ir legendomis apgaubtose pagodose.

Aplankysime literatūros šventyklą, kuri buvo pastatyta 11 a. Konfucijaus garbei. Dabar šioje šventykloje apdovanojami nusipelnę mokslo žmonės. Vėliau pamatysime garsųjį Hoan Kiem (reiškiantį – sugrąžinto kalavijo ežeras) ežerą su garsiuoju mediniu tiltu, pavadintu „Rytinė saulė“, dabar tai viena svarbiausių istorinės Hanojaus dalies vietų, kurioje renkasi vietiniai žmonės. Pasivažinėsime rikšomis Hanojaus senojo kvartalo (The Old Quarter) gatvelėmis, kurių pavadinimai atspindi kadaise tose vietose pardavinėtas gėrybes. Kasmet pritraukiančios daugybę turistų kvartale yra 36 gatvelės ir gildijos, žinomos savo istorija, architektūra ir gausybe įvairiausių prekių. Tuo pačiu aplankysime vienintelį pasaulyje lėlių teatrą ant vandens, įkurtą daugiau nei prieš 1000 metų. Vakare aplankysime Dong Xuan turgų. Tai seniausias Hanojaus turgus ir vienas seniausių visame Vietname – kuriame galit įsigyti visko, įskaitant ir lauktuvių iš Vietnamo.

Nakvynė viešbutyje Hanojuje.

Maitinimas: pusryčiai

8 diena. Hanojus – Halong Bay – Hanojus

Jei šį rytą (~6.00 h) atsikelsite anksčiau ir nuvyksite prie Hoan Kiem ežero, galėsite pamatyti įspūdingą reginį – sklaidantis peršviečiamam rūkui virš legendomis apipinto ežero, grojant lengvam džiazui stebėsite T‘ai Chi mankštą praktikuojančius senjorus. Kiti – ant suolelių (lyg jie ten sedėtų šimtą metų) žaidžia šachmatais. Tai vaizdas, kuris tarsi paveikslėlis įsirėžia į atmintį ir lieka savotišku suvenyru apie Hanojų.

Po pusryčių 3,5 val. automobiliu vyksite iki Halong Bay. Tai vienas iš pasaulio gamtos stebuklų ir UNESCO paveldo saugomų vietų, su daugiau nei 3000 įspūdingų kalkakmenio salų, kylančių iš skaidrios, smaragdinės jūros. Tai – Vietnamo vizitinė kortelė. Registracija laive, sutikimo gėrimas. Pietums – tik ką sugauta žuvis, plaukiant į Bai Tu Long įlanką. Pakeliui aplankysite Teapot (Arbatinio) salą, Blockhouse (Namo) salą ir Goat Head (Ožkos galvos) salą. Laivu taip pat praplauksite pro Cat Ba Nacionalinį parką. Aplankysite Hang Dou Guo ir Tien Kung grotas, prancūzams žinomas kaip Grotte des Merveilles (stebuklų urvas). Tai didelis urvas, susidedantis iš trijų salių. Dar ne taip seniai atrasta Tian Kung (Dangus rūmai) grota yra laikoma vienu gražiausių Halong Bay, ji yra pietvakarinėje įlankos dalyje. Grotos viduje galite išgirsti vėjo dainavimą uoloms – garsą panašų į būgno mūšimą. Sustosite garsaus Rusijos kosmonauto Titovo vardu pavadintame paplūdimyje maudynėms. Pasikelsite į kalno viršūnę išvysti Halongo įlankos panoramą.

Poilsis laukiniame paplūdimyje, kur kajakais tyrinėsite įlankėlę. Saulę palydėsite laive.

Nakvynė laive.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

9 diena. Halong įlanka – Ninh Binh

Atsikėlę anksti ryte galėsite grožėtis tekančia saule ir žadą atimančia įlankos panoramos ramybe. Halong Bay išvertus iš vietnamičių kalbos reiškia „kur drakonas nusileido į jūrą“. Legendoje pasakojama, kad įlanką sukūrė raudonasis drakonas, gyvenęs kalnuose. Kai jis skrido pro kalnus, kliudė juos uodega ir padarė slėnius, daubas, kuriuose kaip mat prisikaupė vandens. Kai įkrito į įlanką, vanduo pakilo, apsėmė kalnus ir įsiliejo į jūrą. Diena prasidės rytine Tai Či mankšta. Pusryčiai. Po pusryčių palengva ruošitės išsiregistravimui iš laivo. Kai atplauksite į uostą, Jus perveš į Ninh Binh miestą (pirmąją Vietnamo sostinę).

Nakvynė viešbutyje Ninh Binh.

Maitinimas: pusryčiai ir pietūs

10 diena. Ninh Binh – Tam Coc – Bic Dong – Hanojus – Saigonas

Po pusryčių vyksime į senovinį miestą Hoa Lu. Šis miestas buvo pirmoji oficiali centralizuotos feodalinės valstybės Daykovet (oficialus Vietnamo pavadinimas nuo 968 m. iki 1054 m.) sostinė. Vėliau sostinė buvo perkelta į Hanojų. Hoa Lu miestas yra trijų Vietnamo karalių dinastijų (Dinh, Le ir Li) namai. Aplankę miestą, plaukiame laiveliu labai vaizdingu ir nuostabiu Tam Coc nacionaliniu parku, kitaip dar vadinamu “Halong Bay sausumoje“. Tam Coc yra įsikūręs Ninh Binh provincijoje (Ninh Binh yra šiaurinėje Vietnamo dalyje, tarp Red River ir Ma upių, apie 90 km į pietus nuo Hanojaus. Plotas – 1389 km²) ir yra saugomas UNESCO. Tam Coc išvertus iš vietnamiečių kalbos reiškia – trys olos, o Bic Dong – žaliasis perlas. Tai nepaprastai vaizdingos apylinkės.  Ekskursija po Tam Coc trunka apie 3 valandas ir apima: plaukimą valtimis ramia Ngo Dong upe greta įspūdingo grožio uolų ir trijų natūraliai susiformavusių olų lankymą.

Ilgiausia (127 m) ir žemiausia – ne daugiau kaip pusantro metro – Ka ola. Antroji – Zhua ola 70 m ilgio, o trečioji – mažiausia Kyoy– jos ilgis yra 40 m. Apie 3 km nuo Tam Coco Jūsų laukia senovinė pagoda Bic Dong. Tai trijų stačių pakopų šventykla, kuria verta užkopti ir pamatyti neregėtus vaizdus. Prieš Jus atsivers fantastiškas vaizdas į ryžių laukus, uolų viršūnes, o vanduo sukurs smaragdinio veidrodžio efektą. Juk Vietnamas – pilnas stebuklų.

Vėlai vakare skrydis: Hanojus – Ho Ši Minas.

Atvykus į Saigoną, pasitiks gidas ir perveš į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje Saigone

Maitinimas: pusryčiai

11 diena. Saigonas – Mekongo Delta – Mui Ne (Phan Thiet)

Ryte, po pusryčių ~ 8:00 val. vykstate į Mitxo. Pakeliui užvažiuosite į gyvačių fermą Dong Tam. Atvykstate į Mitxo perkėlą, sėdate į motorizuotas valtis. Nusiteikite vaizdams, kurie retai pasitaiko šiandieniniame gyvenime, tačiau Vietnamas – pilnas jų. Plaukdami matysite vietinių žmonių gyvenimą pakrantėse. Galbūt pasitaikys galimybė išvysti vietinius, rankomis gaudančius žuvį. Aplankysite šeimą, turinčią savo plytų fabriką, pastatytą čia pat ant kranto. Taip pat kitą šeimą, kurios pagrindinis verslas – kokosų perdirbimas – čia galėsite įsigyti ir išragauti rankų darbo kokosų saldainių, kokoso miltų, kokoso aliejaus. Šeimos vyras mikliomis rankomis nuskelia sunokusio kokoso viršūnę ir visus ragina ragauti šviežių kokoso sulčių. Krante vaikščiosite po vietinių gyventojų kaimelį, mėgausitės neskubančiu gyvenimo ritmu, nulinkusiomis palmėmis, ryžių ir prieskonių plantacijomis. Po to sėsite į motorikšas (tuk tuk) ir mažais, palmių giraitėmis nusėtais takais važiuosite į nuošalioje vietoje – Mekongo deltos krante – įsikūrusį idilišką vietinės šeimos restoranėlį. Pietūs vietiniame restoranėlyje.
Po egzotiškų pietų sėsite į vietnamietišką kanoją, kuria plaukiosite nuostabiais Mekongo deltos kanalais. Vėliau grįšite į motorizuotą valtį ir plauksite atgal.

Vakare Jus perveš į Mui Ne kurortą, šalia Pietų Kinijos jūros. Registracija viešbutyje poilsiui! Prasideda nerūpestingas poilsis.

Nakvynė viešbutyje Mui Ne

Maitinimas: pusryčiai

12 diena. Mui Ne (Phan Thiet’as) kurortas

Po pusryčių Jūsų lauks vairuotojas ir perveš į nuostabųjį Mui Ne kurortą.

Nakvynė viešbutyje Mui Ne

Maitinimas: pusryčiai

13 diena. Mui Ne (Phan Thiet’as) kurorte.

Poilsis viešbutyje ant jūros kranto

Jei nesinorės poilsio pajūryje,  turėsite galimybę nuvykti pažiūrėti:

Didžiausią gulintį Budą visame Vietname;

• Rožines kopas;

• Mini kanjoną, kuris  yra už keletos kilometrų nuo rožinių kopų;

• Baltąsias  kopas;

Tradicinio žuvies padažo (nước mắm) fabrikėlį, kurį verta aplankyti vien dėl to, jog galėsite atidaryti didelio molinio puodo dangtį  ir pajusti tikrą pūdytų saulėje žuvyčių kvapą – dėl jo alpsta visas Vietnamas.

• Vandens pramogos: jėgos aitvarai ir banglentės;

Pietauti ir vakarieniauti galėsite vietiniuose restoranėliuose.

Nakvynė viešbutyje Mui Ne

Maitinimas: pusryčiai

14 diena. Mui Ne (Phan Thiet’as) – Saigonas

Po išsiregistravimo iš viešbučio (be gido),  pervežimas į Saigono oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

Nakvynė viešbutyje Mui Ne

Maitinimas: pusryčiai

15 diena. Grįžimas į Lietuvą!


Kelionės kaina 1390 Eur.


Į kainą įskaičiuota:

√ 9 nakvynės 3 žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose;

√ 2 nakvynės 4* žvaigždučių (pagal šalies kategoriją) viešbutyje Mui Ne (Vietnamas) kurorte ant jūros kranto;

√ 1 nakvynė laive Halong įlankoje (Vietnamas);

√ 1 Tarptautinis skrydis Siam Reap (Kambodža) – Hanojus (Vietnamas);

√ 1 Vietinis skrydis Hanojus – Saigonas (Vietnamas);

√ Kelionės mikroautobusu/autobusu su oro kondicionieriumi;

√ Visi pervežimai iš ir į oro uostą mikroautobusu/autobusu su oro kondicionieriumi;

√ 12 pusryčių, 3 pietūs, 1 vakarienė;

√ Visa paminėta ekskursinė programa;

√ Turas su vietiniais anglakalbiais/rusakalbiais gidais;

√ Visi įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;

√ Vanduo ir servetėlės turo metu;

√ Iškvietimas atvykti į šalį (būtinas, norint gauti Vietnamo vizas).


Į kainą neįskaičiuota:

× Tarptautiniai skrydžiai (nuo 780 Eur/asm), dažniausiai skrydžiai vykdomi su Turkish Airlines oro linijomis arba Finnair oro linijomis, ekonomine klase (aukštesnės klasės skrydžiai, pagal atskirą užklausimą).

× Papildomos, programoje nepaminėtos ekskursijos;

× Programoje nepaminėtas maitinimas;

× Vietnamo viza (mokama atvykus į Vietnamą) ~ 50 JAV dolerių;

× Kambodžos viza ~ 30 JAV dolerių;

× Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

× Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas, atšauktos kelionės draudimas;

× Asmeninės išlaidos.


SVARBI INFORMACIJA

Nesusrinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.

Galimos papildomos dienos poilsiui Mui Ne kurorte (Vietnamo pietūs)! Dėl papildomos kainos teirautis biure.

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES  oro linijomis arba Finnair oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už Vietnamo pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Rekomenduojama Vietname turėti medicininių išlaidų draudimą. Užsisakyti papildomai galima mūsų ofise. 

Vietname ir Kambodžoje nėra privalomų skiepų, tačiau rekomenduojama būti pasiskiepijus nuo Difterijos, Stabligės, Poliomelito ir Vidurių Šiltinės.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

  Jolanta

  Laba diena,

  Kaip žadėjau, siunčiu trumpus atsiliepimus apie mūsų kelionę.
  Pirmiausia apie kelionės laiką: laikas lapkričio mėnesį buvo idealus. Nestipriai lijo tik vieną dieną. todėl sąlygose tiek ekskursijoms, tiek poilsiui buvo puikios.
  Kelionės maršrutai:
  Kambodžoje užimtumas pirmą dieną (šventyklos) buvo pakankamas, o antrą dieną dar galima papildomai įdėti kokį objektą, nes lieka daug laisvo laiko. Tada tenka papildomai pačiam sukti galvą kur praleisti tą laiką.

  Vietname vienintelis minusas buvo viena pilna diena autubusiuke, nes atstumai tarp objektų dideli ir realiai tą dieną nieko nepamatai. Nereikalingas trečias kaimas, į kurį nusibelsti daug laiko, nes kelias labai blogas, o nuvažiavus mažai ką pamatom.

  Transportas pervežimams buvo patogus, vairuotojai paslaugūs.
  Tai visi minusai. Visa kita buvo puiku.Viešbučiai parinkti labai patogiose vietose. Viešbučiai geri, švarūs.

  Tai tiek

  Ačiū dar kartą Agnei, su kuria, organizuojant kelionę, buvo labai paprasta ir malonu bendrauti.

  Ina

  Keletas pastebėjimų apie kelionę
  Jau būnant Mui Ne visi bendrai diskutavome ko galima butu atsisakyti ar papildyti prabėgusią kelionę ( beveik trys savaitės- kaip akimirka žavinga) !
  Kambodžoje turėjom dušios gidą. Gal jis ir neturėjo Super daug žinių,bet jo vidinis pasaulis ir viska ko perteikimas mus pakerėjo.Jo pasiteiravus ką galima pamatyti papildomai – mus nuvežė į šventyklą, kurioje buvo filmuojamas filmas Mauglis.Šventykla nedaug lankomą turistų,bet viskas paliktą taip kaip buvę- nugruvę, užgriuvę,viskas peraugę medžių šaknimis.Štai čia ir buvo WOW ! Man asmeniškai paliko šį vietą didesnį įspūdį, negu Ankorvatas . Dar norėjo mums parodyti ( bent priartėti ) prie likusių nuo karo minų laukų ir l gražaus gamtovaizdžio,bet tam reikėtų papildomos dienos.Dėja…

  Visiems užkliuvo Sapa. Net nežinau ar ten vertėjo važiuoti. Likusieji ale kaimai,tik parodija į buvusius autentiškus kaimus-begalinis suvenyrų turgus.Geriau į programą įtraukti aukščiausią indokinijos kalną Fansipan.Mums pasisekė su oru,buvo l saulėta diena ir puikus matomumas.Bet nebuvom viename iš numatytų kaimų.Ir nesigailim.Nebūnant palankaus oro,ty.matomumo,tada jau važiuoti į kaimus.Čia galima daryti alternatyvą -arba kalnas arba kaimai.Ir čia turėjom gidą,kurio žinios buvo = nuliui.Žmogutis geras ir paslaugus, bet norėjosi išgirsti daugiau .Ko nepaklausi,to negausi.Gal dar ir todėl Sapa nepaliko įspūdžio. Nors jau pakeistas gidas pasakojo ( o pasakojo jis visur daug ir buvo vertas dėmėsio),kad ten yra labai gražių vietų.

  Žiauriai trūko vienos dienos HoJan miestelyje.Tiesiog pasigrožėti žibintais,pasidžiaugti ale ramybe.Ten turėjom potvynį,negalėjom pakliūti į Tamų religinius statinius džiunglėse. Užtat pamatėm,kaip akimirksniu kila vanduo ir upės išeina iš krantų.Nepakartojamas reginys! Čia gidas neblogas buvo. Tik mes ji šiek tiek terorizavom nes jis nesigaudė laike . Bet tai tikrai smulkmena. Ir mes nuo jo turėjom atrakciją.

  Na o Mui Ne nepaliko abėjingų ! Gidas pranoko mūsų lūkesčius . Nei pridėt nei atimt !!! Jūra, bangos,žvėriškai skanus maistas ( jau apie jūros gėrybes net nekalbu ) ir laaabai gražus ir jaukus viešbutis. TOBULA kelionės pabaiga ! Ir čia jau mes šėlom !
  Nepakliuvom į kažkokį teatrą,žvejų pasirodymas.Su l gražiais fontanais.Pasirodymai vyksta trečiadienį, penktadienį ir šeštadienį. Kai apie tą vietą mums papasakojo,jau buvo sekmadienis. Sakė,reginys vertas dėmesio.

  Mes su vyru beveik niekad nesakom, kad norim grižti į aplankytą šalį. Todėl,kad yra dar begalė neaplankytų šalių,jūrų marių,neužkoptų kalnų viršūnių. Bet į Vietnamą norėtume grižti.Viskas patiko.Ir net labai !
  Tad dar kartą ačiū už puikiai sudarytą programą ir kruopščiai atrinktus viešbučius.