fbpx

Pažintinė kelionė į Etiopiją

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Kelionės data:
2019 01 02 – 15
Kelionės kaina – 2170  € + aviabilietas
Jeigu domina ši kelionė, būtinai susisiekite:
El. paštu: erika@santitravels.com
Mob. tel.: +370 666 99998
Jeigu domina ši kelionė, būtinai susisiekite:
El. paštu: erika@santitravels.com
Mob. tel.: +370 666 99998

Etiopijos programa:

1 diena. Atvykstate į Addis Abebos Bole oro uostą, kuriame pereinate vizų punktą ir vykstate į viešbutį ilsėtis.

2 diena. 10:00 susitinkate su gide viešbučio fojė ir kartu keliaujate į Addis Abebos miesto pažintinį turą. Miestą 1886m. įkūrė Menelikas II. Miesto pavadinimas Addis Abeba reiškia „nauja gėlė“. Vietiniams etiopams – tai miestas, auksu grįstomis gatvėmis, o užsieniečiams – senovinis, saugantis daug paslapčių, miestas. Galėsite atidžiai apžiūrėti per daugybę metų sukauptą vertingų radinių kolekciją nacionaliniame muziejuje. Verta prisiminti, kad Etiopijoje buvo rastas moteriškos lyties hominido skeletas, kurio amžius net 3,2 mln. metų! Tai puiki įžanga pažinti šalį, kurioje vyrauja kontrastinga kultūra, žmonės ir istorija.

Po turo laisvas laikas, nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiaujate anksti. Susitiksite su gide viešbučio fojė apie 6:30, vyksite į oro uostą skrydžiui į Lalibelą.

Kadaise, Lalibela buvo vadinama Roha, bet XII amžiuje šis miestas tapo svarbiu miestu Etiopijoje, o žymiojo valdovo vardu buvo pervadintas – Lalibela. Anot legendos, pagal jo susapnuotą sapną ir realiu jo paliepimu buvo iškaltos uolose net 11 bažnyčių. Būtent jas ir pamatysite – skirtingas savo architektūra ir vis dar veikiančias! Pati įspūdingiausia ir lankomiausia yra Sant George (šventojo Jurgio) bažnyčia – statinys, esantis 15 metrų aukščio, o forma kaip Graikiškojo kryžiaus. Visų 11 bažnyčių kompleksas yra įtrauktas į UNESCO ir dar vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

Vietiniai tiki, kad bent kartą aplankius visas bažnyčias, bus palaiminto net septynios Jūsų šeimos kartos!

Po turo grįžtate ilsėtis į viešbutį Lalibeloje.

4 diena. Dienos turą pradėsite apsilankymu XI amžiuje pastatytos ortodoksų bažnyčios Yimrehanna Krestos lankimu, nutolusios nuo Lalibelos 40km. Po pietų lankysitės Asheten Mariam bažnyčioje, įkurtoje ant kalno. Architektūra gana skurdi, bet vietiniai tiki, kad ši bažnyčia yra arčiau Dievo ir rojaus. Įsitikinsite, kad jie galvoja teisingai, nes vaizdai nuo kalno bus įspūdingi. Pats kopimas į kalną nėra sudėtingas, nereikia specialių įgūdžių ar įrangos.

Nakvosite viešbutyje Lalibeloje.

Nuvažiuotas atstumas: apie 100km.

5 diena. Anksti ryte važiuosite į Bahir Dar miestelį, kuris įsikūręs šalia nuostabaus grožio Tana ežero, kuriame turėsite pasiplaukiojimą. Lankysitės Ura kidane Mehret vienuolyne, vaikščiosite kavos laukuose, ir paplaukiosite Mėlynuoju Nilu, kuris teikia Nilui nemažai vandens lietaus sezono metu.

Nakvynė Bahor Dare.

Nuvažiuotas atstumas apie 295km.

6 diena. Anksti ryte važiuosite į Gondarą. Prisiregistruosite viešbutyje. Po pietų Jūsų lauks turas mieste. Pamatysite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus karališkuosius rūmus su iki šiol išlikusiu karaliaus Fasilo baseinu. Taip pat apsilankysite Šv. Trejybės bažnyčioje Debre Berham Selassie. Bažnyčia turtinga nuostabiomis freskomis ir ant lubų ištapytais angelų veidais. Anot legendos, šioje bažnyčioje irgi buvo slepiama Sandoros skrynia, kurią iš Jeruzalės atsivežė karaliaus Saliamono sūnus Menelikas. Sandoros skrynios istorija apipinta daug paslapčių, bet įrodymų nėra. Kai kurie vietiniai Etiopijos vienuoliai tiki, kad Sandoros skrynia vis dar yra Etiopijoje…

Vakare, jei bus įmanoma, sudalyvausite Kalėdų mišiose arba religiniame renginyje vienoje iš vietinių bažnyčių.

Nakvynė Gondare.

Nuvažiuotas atstumas apie 185km.

7 diena. Keliausite į Debarką. Atvykę, lankysitės Semien nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas), kurio plotas net 220 km²! Parkas yra vakarinėje Simeno kalnų grandinės dalyje. Jame gyvena retos endeminių gyvūnų rūšys – raudonkrūtiniai babuinai gelados, etiopiniai šakalai ir kalnų ožiai. Pastarieji ir buvo priežastis įkurti parką šioje vietoje, norint išsaugoti jų rūšį.

Vakare grįžtate į Debarką nakvynei.

Nuvažiuotas atstumas apie 160km.

8 diena. Jūsų laukia ilga kelionė į Aksumą. Pro langus galėsite gėrėtis nuostabiais Etiopijos gamtos vaizdais ir objektais, kaip Tekezze upė ir Limalimo kalnai. Popiet atvyksite į Aksumą ir turėsite nedidelį apžvalginį turą pėsčiomis po Aksumą.

Nuvažiuotas atstumas apie 275km.

9 diena. Jūsų laukia turas Axum mieste. Apsilankysite obeliskų lauke (UNESCO paveldas), akmeniniuose kapuose, vietiniame muziejuje, Eyesus bažnyčioje, karalienės Sabos maudykloje. Vakare, jei turėsite laiko, bus galimybė pamatyti karjerą, kuriame buvo kasamas granitas aplankytų obeliskų gamybai.

Nakvynė Aksume.

10 diena. Ryte apsilankysite dar viename muziejuje ir St. Mary of Zion katedroje. Tikima, kad 10 įsakymų lentelės ten vis dar saugomos… Pavakarėje skrisite į Addis Abebą, kurioje galėsite pavaikščioti po parduotuves, įsigyti suvenyrų, o vakare Jūsų lauks vakarienė tradiciniame restorane su vietine gyva muzika ir šokiais.

Nakvynė Addis Abeboje.

11 diena. Ryte skrisite į Jinką. Apsilankysite Ari genties kaime, kartu su nedideliu žygiu kalnuotose apylinkėse ir vietinio muziejaus lankymu.

Ari gentis gyvena derlingose žemėse, tad jai nesunku ne tik aprūpinti savo kaimą javais, kavos pupelėmis, vaisiais, bet ir derlių pardavinėti. Taip pat jie turi dideles naminių gyvūlių bandas. Ari genties moterys labai darbščios – gamina keramikos dirbinius bei juos pardavinėja, gaminasi dailius sijonus, papuošalus rankoms, liemeniui, ausims papuošti.

Ari gentis save puošia ne tik papuošalais, bet ir randais ir piešiniais.

Nakvynė Jinkoje.

12 diena. Ryte keliausite į mursi genties kaimą. Genties vyrai kūnus puošia randais, simbolizuojančiais nukautus priešus ir laukinius gyvūnus. Mursi vyrai plačiai pagarsėję kaip puikūs kariai – jie net gi puldinėja artimas gentis ir iš jų atima gyvūlius. Ginklus jie mainosi iš sumedžiotų dramblių ir raganosių ilčių, kaulų. O genties moterys yra garsios dėl puošimosi moliniais diskais, įdėtais į apatinę lūpą. 15-16 mergaitei prapjaunama apatinė lūpa ir įdedamas pirmasis diskas. Augant, diskas keičiamas į didesnį, o kuo didesnis diskas, tuo mergina labiau vertinama gentyje. Tiesa, šiais laikais moteris nėra jėga verčiamos nešioti diskus, jos pačios nusprendžia, ar to nori. ..Taip pat, mursiai yra klajokliai, priklausomi nuo sezonų kaitos – sausuoju sezonu gyvena vakarinėje Omo upės pakrantėje ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis.

Nepaisant mursių agresyvaus gyvenimo būdo, jie mielai sutinka būti fotografuojami už mokestį.

Po turo Mursi kaime, grįšite į Jinką pietums, o po jų važiuosite į Turmi. Pakeliui turėsite nedidelį turą vietiniame turguje Dimekoje, kur sutiksite benna ir hamer genčių žmones. Turguje ant žemės bus pakloti kavos pupelių kiautai, tabako lakštai, bananų kekės, mango vaisiai.

Nakvynė Turmi. Nuvažiuotas atstumas apie 245km.

13 diena. Diena prasidės apsilankymu Omorate, dasseneche genties kaimelyje. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų saugo spygliuotais augalų aptvarais.Genties vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę įmantriu tonkappen papuošalu.

Grįšite į Turmi ir po pietų apsilankysite hamer genties kaime. Geriausiai žinamoje gentyje gyvena apie 15 tūkstančių žmonių. Gyventojai nešiojasi ginklus, kad apsigintų nuo laukinių žvėrių ir kaimyninių genčių puolimų. Pagrindinis vyrų darbas – ginti kaimą ir prižiūrėti gyvūlius – karves, ožkas, avis, kuriuos sausuoju sezonu išveda ganytis į Omo upės slėnį. Tada moterys gyvena vienos. Vyrai iš ganyklų grįžta tik pratęsti giminės.

Hamerių genties žmonės yra labai puošnūs. Moterys pinasi plaukus į smulkias kasytes, tepa jas molio, pelenų ir sviesto mišiniu. Kaklus puošiasi kriauklėmis ir karoliais, rankas dabinasi apyrankėmis, segi odinius sijonus.Vyrai galvas puošiasi įvairių spalvų karoliukų vėriniais, rankas ir kojas puošia žalvariniais papuošalais.

Jei pasiseks, pamatysite didelę genties šventę – jaunuolio įšventinimo į vyrus ceremoniją. Kai berniukas užauga, o šeima pakankamai sukaupia galvijų, kad galėtų sumokėti už nuotaką, surengia didelę ceremoniją, kada susirenka ne tik giminės,bet ir kitų kaimų žmonės. Jaunuolis turi nenukritęs perbėgti per 10-15 linija sustatytų galvijų nugaras. Jei perbėga nenukritęs, jis gali ieškoti žmonos ir kurti šeimą, o jei suklumpa – yra laikomas nesubrendusiu ir dar metus turi laukti savo šanso. Jaunuolio giminaitės ir draugės taip pat atlieka svarbų vaidmenį – jos šoka ritualinį šokį ir prašosi būti plakamos. Taip jos nori parodyti savo artumą tam jaunuoliui. Tai savotiškas įšventinimas į moteris – plakimo sukelto skausmo ištvėrimas parodo, jog merginos yra subrendusios gimdyti.

Hamer genties žmonės yra mažiau įkyrūs turistams, bet taip pat mielai pozuos nuotraukoms už mokestį. Jei kaime vyks šventė, mokestis bus šiek tiek didesnis.

Nakvynė Turmi. Nuvažiuotas atstumas apie 140 km.

14 diena. Vyksite į Arba Minchą. Pakeliui turėsite turą Konso kaime – jis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą dėl kraštovaizdžio grožio ir saugojimo jau ilgiau nei 400 metų. Konso kaimo žmonės gyvena nederlingose žemėse, bet tręšdami terasinius laukus naminių gyvūlių mėšlu, užsiaugina pakankamai gera sorgų derlių. Iš jo gamina miltus ir vietinį alų.Taip pat jie augina kavos pupeles, kukurūzus, medvilnę, javus. Konso gentis įdomi dar ir dėl to, jog jie stato stulpus, vadinamus waga.

Po turo, popiet, atvyksite į Arba Minch. Galėsite pailsėti baseine arba SPA viešbutyje.

Nuvažiuotas atstumas apie 285km.

15 diena. Po pusryčių turėsite pasiplaukiojimą kateriu po Čamo ežerą. Jame knibždėte knibžda krokodilų, taip pat, hipopotamų, pulkai įvairiausių paukščių. Nuostabi kelionės pabaiga gamtos apsuptyje!

Važiuosite į oro uostą skrydžiui į Addis Abebą, o iš ten – keliausite namo.


Į kainą įskaičiuota:

 • viešbučiai su pusryčiais;
 • transportas turų metu;
 • įėjimų bilietai į lankomus objektus ir nacionalinius parkus;
 • rusakalbio/angliakalbio gido paslaugos;
 • pasiplaukiojimas Tana ir Čamo ežeruose;
 • šventinė vakarienė Addis Abeboje;
 • e-viza.

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautiniai skrydžiai nuo 710 eur;
 • 4 vietiniai skrydžiai;
 • pietūs ir vakarienės apie 2-5 USD;
 • fotografavimo mokestis vietinėse gentyse apie 5 – 10 birų (1 USD – 27 birai);
 • arbatpiniagiai gidui, vairuotojui 2 – 5 USD per dieną;
 • asmeninės išlaidos, pirkiniai;
 • kelionių rizikos draudimas.

Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 6 turistai.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai