fbpx

Papua ir Sulavesi – kelionė nepramintais papuasų takais (Indonezija)

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Papua (Indonezija)
PLOTAS 1 904 569 km2
SOSTINĖ Džakarta
VALIUTA Indonezijos Rupija
GYVENTOJAI 255 461 700
KALBA Indoneziečių
RELIGIJA Islamas
BVP VIENAM GYVENTOJUI $3 800
ATSTUMAS NUO LT 10 119 km

Kelionės data


Galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.


Kaina: nuo 2590 Eur./asm.


Su kelionės vadovu iš Lietuvos

Vienas keliautojas apie Papua pasakė: „Tai kitas pasaulis, kita planeta ir kitas laikas.“ Papua – įvairialypė sala. Kur dar, jei ne čia, iš arti galite pamatyti nuo akmens amžius ne daug pasikeitusį, pagrįstą senomis tradicijomis ir ritualais, vietinių aborigenų gyvenimą, ir čia pat, už keliasdešimt kilometrų, patirti mums taip artimą komforto jausmą, tik kitoje plotmėje. Kaip bebūtų gaila, pasaulinė globalizacija skverbiasi ir į šį nuo realaus pasaulio nutolusį kampelį.

Kuo Jus gali nustebinti Papua?

Wamenas – mažas miestelis, kitaip vadinamas riba tarp akmens ir dvidešimt pirmojo amžių. Čia galima pamatyti gatvėse vaikštantį, aukštakulniais avintį ir mobiliaisiais telefonais šnekantį indoneziečių jaunimą, o priešais ateinantį nuogą, tik su „antvarpiu“ „pasipuošusį“ ir akmenį kirvį rankoje nešantį papuasą. Taip pat turguje pardavinėjami kilnojami elektros generatoriai, o čia pat saldžios bulvės- batatai, vienintelis produktas, ką išmoko auginti senieji čiabuviai. Visos naujovės – tik jaunosios kartos noras gyventi geriau ir patogiau, tuo tarpu senieji papuasai gyvena įprastą, iš kartos į kartą tradiciškai gyventą gyvenimą. Jų kaimus sudaro vos keli iš medžio ir šiaudų suręsti primityvūs nameliai. Papuasai vis dar vaikšto nuogi. Čia didžiausiu turtu, prekybos pagrindu, valdžios simboliu ir net mokesčiu už žmoną išlieka kiaulė. Beje, žmona čia kainuoja keturias kiaules ir, pasak vietinių, juokaujama, jog kiaulės juk atskraidinamos lėktuvais, o štai moterų aplink pilna… Natūriniai mainai čia vis dar įprastas dalykas.

Štai Jiwiko kaimas garsėja šimtmečių (akmens amžiaus) palikimu – priešistorine papuaso mumija, iki kurios nukeliauti prireiks ne mažai pastangų. Juk normalūs keliai čia vis dar retenybė, todėl norint nukeliauti iš vieno kaimo į kitą, reikia nueiti ne mažą kelio atkarpą pėsčiomis. Čia dar šiais laikais vyksta genčių karai dėl nužudytos kiaulės ar sugriauto tilto, todėl neverta stebėtis, jog daugelis vietinių į Jus žiūrės kaip į eksponatą, o vaikai lėks apimti panikos, nes niekada nėra matę baltojo žmogaus.

Biako sala (nors vietiniai jį vadina miestu) – tai sala aplink kurią driekiasi įvairaus dydžio salelių nėrinys su vešliomis palmėmis ir smaragdiniu vandeniu aplinkui. Tai atokvėpio nuo patirtų šokiruojančių įspūdžių vieta. Čia visai kitas pasaulis. Čia net papuasai civilizuoti. Pasiilgę nors minimalaus viešbučio komforto ir skanaus jūros gėrybių maisto, viską gali rasti čia.

Taip pat sužavės aplinkinių salų, primenančių BOUNTY reklamą, apžvalga. Paviršinis bei giluminis povandeninio pasaulio, kurio nesumaišysite su jokia kita šalimi, tyrinėjimas atmintyje išliks visam gyvenimui, o džiunglių upių ir krioklių grožį galima sulyginti tik su Žiulio Verno knygose skaitytais vaizdais.

„Visur tyla, augmenijos atspindys nenusakomos spalvos vandenyje, rojaus paukščių riksmai, laukinių gyvūnų bruzdesys tankmėje… ir tik į upę sutekančių upeliukų švokštimas bei tylus žvejybinės valties irklų susiliejimas su vandens paviršiumi priverčia mus krūptelti ir nepamiršti kad esame tikrovėje…“


Programa


1-2 diena. Skrydis į Džakartą.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pilnas lėktuve


3 diena. Džakarta – Šiaurės Sulavesi sostinė Manado.

Tiesiai iš oro uosto „Sam Ratulangi“ vykstame į „Marina Harbour“. Iš šio jūrinio uosto plaukiame link nuostabaus Bunakeno jūrinio nacionalinio parko. Po apžvalginio turo išsilaipiname Bunakeno saloje. Čia – rojus mėgstantiems paviršinį/giluminį nardymą. Turėsime galimybę panardyti ir pamatyti vienus įvairiausių koralinių rifų pasaulyje su gausia gyvūnija ir augmenija. O kas nenorės nardyti, galės mėgautis tiurkio spalvo jūra, balto smėlio paplūdimiais ir daugybės atspalvių džiunglėmis. Grįžus iš šio nepakartojamo Azijos perlo, keliaujame į Tangkoko nacionalinį parką. Parkas įkurtas maždaug 75 km atstumu nuo Manado.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

4 diena. Tangkoko nacionalinis parkas

Labai anksti ryte apie 4 val. išeiname žygiui po nacionalinio parko džiungle. Šiame parke gyvena apie 127 rūšys žinduolių, 233 – paukščių ir apie 104 rūšys roplių – o apie puse visų šių rūšių yra endeminės, kurios „žvaigždė“ primatų rūšis „Black Macaque Nigra“. Sulavesio salos šiaurinė dalis – vienintelė vieta pasaulyje, kur gyvena šie juokingieji primatai. Vėliau susipažinsime su šio regiono etninių grupių kasdienybe, žvejų kaimeliu, juodojo smėlio paplūdimiais. Vakarop bandysime pamatyti vieną mažiausių pasaulyje endeminių pusbeždžionių „Spectral Tarsier“.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

5 diena. Tangkoko – Manado

Anksti ryte vietinis, trumpas skrydis Manado – Luwuk. Atvykę į Luwuk miestelį, važiuojame į Ampaną miestelį – uostą. Nakvosime šiame jaukiame, švariame miestelyje, iš kurio, kitą dieną plauksime į tikrą Sulawesi perlą – Togian salas.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

6 diena. Togian salynas.

Šiandien su motorinių laiveliu plauksime į įspūdingąjį Togian salyną. Turėsime laisvą dieną šiame atokiame ir įspūdingame salyne. Nepakartojamo grožio salynas su daugybe salelių, kuriame bus galima ne tik panardyti tarp labai savitų koralų ir žuvų, vėžlių ir kitų vandens gyvūnų. Nenorintiems/nemėgstantiems nardyti, galima bus pasivaikščioti po džiungles ar tiesiog pagulėti balto smėlio paplūdimiuose.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

7 diena. Togian salynas.

Po pusryčiu vyksime pamatyti Bajau genties kaimelius, kurie stato savo namus jūroje ant negyvų koralų. Šios gentys dar vadinamos “jūrų čigonais”, visa jų veikla vyksta jūroje jau šimtais ar net tūkstančiais metų ir beveik nepasikeitė. Pamatysime, kaip gyvena senosios jūrų gentis, išgirsim istorijų, kodėl žemyninės Indonezijos gyventojai engia šias gentis, panašiai kaip Europoje engiami čigonai… Pavakare grįšime atgal į viešbutį.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: Pusryčiai

8 diena. Togian – Ampana – Tentena.

Ryte laukia maždaug keturių valandų plaukimas atgal į didžiąją salą. Atplaukus važiuojame į Tenteną. Aplankome labai gražų septynių pakopų krioklį (jei spėsime laike). Norintys, galės išsimaudyti šiame krioklyje.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

9 diena. Tentena – Rantepao.

Šiandien laukia gana ilga kelionė iki Rantepao. Pakeliui – nuostabūs besikeičiantys kraštovaizdžiai. Trumpi sustojimai lydinčiuose kaimeliuose pasidaryti fotografijas ir pavalgyti. Vakare atvykstame į Rantepao miestelį (nuostabaus Tana Toraja regiono sostinę). Nakvynė šiame miestelyje.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

10 diena. Tana Toraja

Po pusryčių aplankome Ke’te Ketsu kaimelį, kuris garsėja tradiciniais Tongkonanų (vietinių) namais, labai gražiais medžio dirbiniais ir tipiniais Toraja regiono piešiniais. Šis kaimas yra UNESCO saugoma vieta.

Toliau važiuosime pro vietinius kaimelius ir ryžių laukus, kur susilieja vietinės tradicijos ir neįtikėtino grožio vaizdinga gamta. Sustojame įvairiuose kaimeliuose ir mėgaujamės jų tradiciniais dirbiniais, kultūra ir pasineriame į jų gyvenimus. Jei pasiseka, sudalyvaujame tradicinėje ceremonijoje.

Toliau vykstame iki Batutumonga kaimelio, nuo kurio atsiveria vienas populiariausių Sesean kalnų (2150 m.). Iš šio miestelio atsiveria nuostabūs vaizdų mišinys tarp ryžių terasų, džiunglų ir atvirų pievų. Liksite sužavėti, o švelnus klimatas leis tiesiog atisėsti, atsipalaiduoti ir mėgautis vaizdais su tradicine šilta Toraja regiono kava.

Po pietų aplankysime dar keletą kaimelių, kaip Lo’komata, kuris garsėja savo uolose iškaltais kapais ir didžiulėmis statulomis, primenančiomis akį. Toliau pėsčiomis truputi nusileisime iki Tikala kaimelio, kuriame patirsime tikrą vietinį, lėta gyvenimą – moterys dirbančios ryžių laukuose, vyrus, prižiūrinčius savo buivolus ir besijuokiančius ir žaidžiančius vaikus. Iš pažiūros laimingas ir nerūpestingas gyvenimas, kontrastuojantis su laidotuvių apeigų rimtumų.

Vakare grįžtame į Rantepao miestelį nakvynei

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

11 diena. Tana Toraja – Pinrang – Makassar. 

Aplankome sunkiai pasiekiamas uolose iškaltas kapavietes Lemo su Tau-Tau statulų atvaizdais. Tai iš medžio arba bambuko padarytos statulos, kurios saugo įėjimus į kapavietes. Vėliau pamatome Kambira kūdikių kapavietes medžiuose, kuriuose laidojami kūdikiai statmenai, manoma, kad jie augs kartu su medžiu. Vėliau vyksime iki Londa uolas, kurios naudojamos kaip kapavietės. Vakare atvykstame į pietinę Sulawesi dalį Makasarą.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai

12 diena. skrydis Makassar – Papua sostinė Jayapura.

Labai anksti ryte, vykstame į oro uostą. Skrendame iš Makassar į Papua salos sostinę – Jaypura. Nusileidus, skrendam tiesiai į Baliem slėnio sostinę Wamena. Labai trumpas skrydis. Skrendant, Jūs pamatysit, kodėl šis regionas buvo tai ilgai izoliuotas, aplink kalnai ir rūke paskendę slėniai. Nusileidus, mes apsižvalgysim po apylinkes ir pamatysim visiškai kitą pasaulį – Napua kalnus, Wesaput kaimelį su tradiciniu senoviniu kabančiu tiltu, Dani kaimelius su jų gyventojais ir tradicinį turgų. Vakare apsistosime viešbutyje. Vakarienė bus tradiciniame regiono restorane

Dėmesio! Baliem slėnyje yra dideli alkoholio apribojimai.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė

13 diena. Wamena – Kurima – Kilise

Po pusryčių, su gidu, virėju ir nešikais važiuojame apie 40 min. iki Sogokmo kaimelio. Iš čia pradėsime žygius po nuostabųjį Baliem slėnį. Eisime pro Kurima kaimelį, pakeliui sutikdami vietinius žmones atliekančius savo kasdieninius darbus ir be abejo, pamatysime labai vaizdingas vietoves. Įsiliesime į laukinės gamtos visumą. Pietūs bus pateikti pakeliui, mūsų virėjo. Vakare, apsistosime Kilise kaimelyje, kuriame apsistosime vietiniuose svečių namuose, viduje pasistatę palapines. Vakare dalyvausime tradiciniame Kilise kaimelio gyvenime. Jei pasiseks pamatysime ir apeigų.

Žygis ~ 5 val.

Nakvynė palapinėse

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė

14 diena. Kilise – Ibiroma – Wamerek

Po pusryčių, toliau tesiame žygį. Šis bus ir sunkesnis ir ilgesnis (~6 val.). Eisime kalnų keliukais, kuriuose pakilsime ir leisimės apie 1800 m. Pakeliui taip pat, gėrėsitės įspūdingais kraštovaizdžiais ir sutiksime vietinius. Pietūs bus pateikti šalia labai gražios Tangma upės, prie kurios bus galima nusiprausti ir atsigaivinti. Po pietų eisime toliau iki Wamerek kaimelio (~1 valanda). Nakvynė Wamerek kaimelio mokykloje arba mokytojų namuose. Viduje, bus pastatytos palapinės. Vakarienė bus pateikta vietoje.

Žygis ~ 6 val.

Nakvynė palapinėse

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

15 diena. Wamerek – Wesagalap

Po pusryčių, toliau tęsiame žygį į Wesagalap kaimelį (~apie 7 val). Persikelsim per Baliem upę kabančiu tiltu. Vėl gerėsimės įspūdingai drėgnaisiai atogražų miškais, laukine gyvūnija ir vietiniu Dani genčių gyvenimu. Pietūs bus pateikti prie mažo, tačiau labai gražaus krioklio, kuriame bus galima atsigaivint ir nusiprausti. Po pietų kelias į Wesagalap kils į viršų, todėl vėl matysime įspūdingus kraštovaizdžius. Atvykus į Wesagalap kaimelį, nakvynė mokykloje (palapinės bus pastatytos viduje).

Žygis ~ 7 val.

Nakvynė palapinėse

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

16 diena. Wesagalap – Wuserem

Po pusryčių eisime apie 5 val. atogražų mišku su daugybe augalų ir gyvūnų. Kai kur, gali būti slidu, tačiau esant norui, nešikai perneš per blogiau praeinamas vietas. Išėjus iš miško atsivers nuostabus vaizdas į Baliem tarpeklį. Čia turėsime pietus ir galimybė atsigaivinti ir nusiprausti Baliem upėje. Toliau apie 2 val. eisime iki Wuserem kaimelio. Vakarienė ir nakvynė vietinėje mokykloje arba bažnyčioje. Palapinės bus pastatytos viduje.

Žygis ~ 7 val.

Nakvynė palapinėse

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

17 diena. Wuserem – Kurima – Jiwika – Wamena

Po pusryčių, valgysim tradicinį bananų pyragą, šiandien grįšime į Wameną miestelį, kuriame nakvosime viešbutyje. Bet pirma, dar teks lengvesnis žygis, tačiau ne ką prastesniais vaizdais. Šiandien pamatysime tiek Dani, tiek Yali gentis, kurių gyvenimai, kultūra ir tradicijos skiriasi. Pakeliui, sutiksime daug Yali genties žmonių, keliaujančių iš Wamena miestelio. Pakeliui, šalia Kurima regiono, pamatysime Dani genties moteris, kurios pardavinėja savo tradicinius dirbinius. Pietūs bus pateikti šalia vandens šaltinio. Po pietų apie 2 val. eisime iki Kurima miestelio, kuriame mus pasiims vairuotojas ir nuveš iki Wamena miestelio. Pravažiavę Wameną, vyksime į šiaurinę Baliem slėnio dalį, kuriame aplankysim kaimelį garsėjantį savo mumija, pamatysime Dani genties pasirodymus ir mėgausimės tradiciniai patiekalais. Grįždami į viešbutį, sustosime tradiciniame turguje, nusipirkt egzotiškų lauktuvių. Vakarienė bus patiekta restorane.

Žygis ~ 4 val.

Nakvynė: viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

18 diena. Wamena – JayapuraKisy Kisy

Po pusryčių, skrydis Wamena – Jayapura. Atskridę vyksime į Tablanusu, pakeliui pravažiuojant tradicinius žvejų kaimelius ir Sago medžius. Atvykę į Deprapre miestelį – sėsim į motorinę valtį ir plauksim apie 20 min. iki atokaus Kisy-Kisy paplūdimio. Vietoje, ilsėsimės, nardysim ir plaukiosim. Pietums bus pateiktą žuvis kepta ant grilio. Vakare grįšim į Viešbutį

Nakvynė: viešbutyje

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė.

19 – 20 diena. Kisy Kisy

2 dienas skirsime Tik poilsiu, nardymui ir nerūpestingam poilsiui atokiame Kisy-Kisy palūdimyje. Pietūs bus pateikti paplūdimyje!

Nakvynė: viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė

21 diena. Jayapura – Bali – Tarpiniai oro uostai – Vilnius

Anksti ryte, pervežimas į Jayapuros oro uostą. Iš pradžių skrydis į Bali salą, Vėliau persėdame ir skrendame link Vilniaus.

Maitinimas: Pusryčiai

22 diena. Atskrendame į Vilnių


Į kainą įskaičiuota:

Sulawesi sala

9 nakvynės 3* viešbučiuose ir svečių namuose (pagal tos šalies kategoriją) Sulawesi saloje;

10 pusryčių Sulawesi saloje;

Privatus transportas autobusas/mikroautobusas su oro kondicionieriumi;

Anglakalbis vietinis gidas;

Vietinis Tangkoko parko gidas;

Laivelio Ampana – Togian salos – Ampana bilietai;

Visi įėjimo mokesčiai į lankomus objektus;

Vanduo visos kelionės metu.

Papua sala

Privatus transportas visos kelionės metu (išskyrus žygius);

4 nakvynės palapinėse;

3 nakvynės 3-4* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją);

Pilnas maitinimas (9 pusryčiai, 9 pietūs ir 9 vakarienės);

Angliakalbis gidas visos kelionės metu;

Virėjas (žygių metu);

√ 2 nešikai kiekvienam asmeniui žygio metu;

√ „Pig Feast and Dance“ pasirodymas;

√ Palapinė, matrasas, miegmaišiai;

Kelionės leidimo sutvarkymas;

Įėjimo į Dani ir Yali genčių kaimelius mokesčiai;

Įėjimo į paminėtus lankytinus objektus mokesčiai.


Į kainą neįskaičiuota

× Tarptautinis skrydis: Vilnius – tarpiniai oro uostai – Denpasar – tarpiniai oro uostai – Vilnius (Skrydis dažniausia vykdomas su KLM arba Turkish oro linijomis). Kaina nuo 630 Eur/asm.

× Vietiniai skrydžiai: Denpasar – Manado; Manado – Luwuk; Makassar – Jayapura; Jayapura – Wamena – Jayapura; Jayapura – Denpasar (kaina nuo 660 eur./asm);

× Programoje nepaminėtas maitinimas;

× Papildomos ekskursijos;

× Asmeninės išlaidos;

× Arbatpinigiai gidams, nešikams ir vairuotojams;

× Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas, atšauktos kelionės draudimas;


SVARBI INFORMACIJA

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  KLM ir Garuda oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai