Laukinės Papua ir Sulavesi salų grožis Indonezija

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Papua (Indonezija)
PLOTAS 1 904 569 km2
SOSTINĖ Džakarta
VALIUTA Indonezijos Rupija
GYVENTOJAI 255 461 700
KALBA Indoneziečių
RELIGIJA Islamas
BVP VIENAM GYVENTOJUI $3 800
ATSTUMAS NUO LT 10 119 km

Kelionės data


2018.02.03 – 2018.02.25 


Kaina: nuo 2990 Eur./asm.


Vienas keliautojas apie Papua pasakė: „Tai kitas pasaulis, kita planeta ir kitas laikas.“

Papua – įvairialypė sala. Kur dar, jei ne čia, iš arti galite pamatyti nuo akmens amžius ne daug pasikeitusį, pagrįstą senomis tradicijomis ir ritualais, vietinių aborigenų gyvenimą, ir čia pat, už keliasdešimt kilometrų, patirti mums taip artimą komforto jausmą, tik kitoje plotmėje.

Kaip bebūtų gaila, pasaulinė globalizacija skverbiasi ir į šį nuo realaus pasaulio nutolusį kampelį.

Kuo Jus gali nustebinti Papua?

Wamenas – mažas miestelis, kitaip vadinamas riba tarp akmens ir dvidešimt pirmojo amžių. Čia galima pamatyti gatvėse vaikštantį, aukštakulniais avintį ir mobiliaisiais telefonais šnekantį indoneziečių jaunimą, o priešais ateinantį nuogą, tik su „antvarpiu“ „pasipuošusį“ ir akmenį kirvį rankoje nešantį papuasą. Taip pat turguje pardavinėjami kilnojami elektros generatoriai, o čia pat saldžios bulvės- batatai, vienintelis produktas, ką išmoko auginti senieji čiabuviai.

Visos naujovės – tik jaunosios kartos noras gyventi geriau ir patogiau, tuo tarpu senieji papuasai gyvena įprastą, iš kartos į kartą tradiciškai gyventą gyvenimą.

Jų kaimus sudaro vos keli iš medžio ir šiaudų suręsti primityvūs nameliai. Papuasai vis dar vaikšto nuogi. Čia didžiausiu turtu, prekybos pagrindu, valdžios simboliu ir net mokesčiu už žmoną išlieka kiaulė. Beje, žmona čia kainuoja keturias kiaules ir, pasak vietinių, juokaujama, jog kiaulės juk atskraidinamos lėktuvais, o štai moterų aplink pilna… Natūriniai mainai čia vis dar įprastas dalykas.

Štai Jiwiko kaimas garsėja šimtmečių (akmens amžiaus) palikimu – priešistorine papuaso mumija, iki kurios nukeliauti prireiks ne mažai pastangų. Juk normalūs keliai čia vis dar retenybė, todėl norint nukeliauti iš vieno kaimo į kitą, reikia nueiti ne mažą kelio atkarpą pėsčiomis.

Čia dar šiais laikais vyksta genčių karai dėl nužudytos kiaulės ar sugriauto tilto, todėl neverta stebėtis, jog daugelis vietinių į Jus žiūrės kaip į eksponatą, o vaikai lėks apimti panikos, nes niekada nėra matę baltojo žmogaus.

Biako sala (nors vietiniai jį vadina miestu) – tai sala aplink kurią driekiasi įvairaus dydžio salelių nėrinys su vešliomis palmėmis ir smaragdiniu vandeniu aplinkui. Tai atokvėpio nuo patirtų šokiruojančių įspūdžių vieta. Čia visai kitas pasaulis. Čia net papuasai civilizuoti.

Pasiilgę nors minimalaus viešbučio komforto ir skanaus jūros gėrybių maisto, viską gali rasti čia.

Taip pat sužavės aplinkinių salų, primenančių BOUNTY reklamą, apžvalga. Paviršinis bei giluminis povandeninio pasaulio, kurio nesumaišysite su jokia kita šalimi, tyrinėjimas atmintyje išliks visam gyvenimui, o džiunglių upių ir krioklių grožį galima sulyginti tik su Žiulio Verno knygose skaitytais vaizdais.

„Visur tyla, augmenijos atspindys nenusakomos spalvos vandenyje, rojaus paukščių riksmai, laukinių gyvūnų bruzdesys tankmėje… ir tik į upę sutekančių upeliukų švokštimas bei tylus žvejybinės valties irklų susiliejimas su vandens paviršiumi priverčia mus krūptelti ir nepamiršti kad esame tikrovėje…“


Programa


1-2 diena. Skrydis į Džakartą.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pilnas lėktuve


3 diena. Džakarta – Šiaurės Sulavesi sostinė Manado.

Tiesiai iš oro uosto „Sam Ratulangi“ vykstame į „Marina Harbour“. Iš šio jūrinio uosto plaukiame link nuostabaus Bunakeno jūrinio nacionalinio parko. Po apžvalginio turo išsilaipiname Bunakeno saloje. Čia – rojus mėgstantiems paviršinį/giluminį nardymą. Turėsime galimybę panardyti ir pamatyti vienus įvairiausių koralinių rifų pasaulyje su gausia gyvūnija ir augmenija. O kas nenorės nardyti, galės mėgautis tiurkio spalvo jūra, balto smėlio paplūdimiais ir daugybės atspalvių džiunglėmis. Grįžus iš šio nepakartojamo Azijos perlo, keliaujame į Tangkoko nacionalinį parką. Parkas įkurtas maždaug 75 km atstumu nuo Manado.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

4 diena. Tangkoko nacionalinis parkas

Labai anksti ryte apie 4 val. išeiname žygiui po nacionalinio parko džiungle. Šiame parke gyvena apie 127 rūšys žinduolių, 233 – paukščių ir apie 104 rūšys roplių – o apie puse visų šių rūšių yra endeminės, kurios „žvaigždė“ primatų rūšis „Black Macaque Nigra“. Sulavesio salos šiaurinė dalis – vienintelė vieta pasaulyje, kur gyvena šie juokingieji primatai. Vėliau susipažinsime su šio regiono etninių grupių kasdienybe, žvejų kaimeliu, juodojo smėlio paplūdimiais. Vakarop bandysime pamatyti vieną mažiausių pasaulyje endeminių pusbeždžionių „Spectral Tarsier“.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

5 diena. Tangkoko – Gorontalo.

Važiuojame į Gorontalą uostą. Pakeliui grožimės išskirtiniais kraštovaizdžiais – įvairiausių žalių atspalvių tropinės džiunglės, koralų rifais, upėmis ir kriokliais . Pietų metu ragaujame vietinius patiekalus. Iš laivų uosto plauksime naktiniu laivu į Togian salas.

Nakvynė laive.

Maitinimas: pusryčiai

6 diena. Togian salynas.

Ryte su vietine motorine žvejų valtimi perplaukiame į vieną iš „robinzoniškų“ salelių, kurių čia daugybė. 
Pažintis su salomis, kurios turi balto smėlio paplūdimius ir visiškai ramų gyvenimo stilių. Vienas įspūdingiausių gyvių šiose salose iki 1 metro skersmens išaugantys „Kokosiniai Krabai“ – didžiausi pasaulyje nariutakojai gyviai. Nerūpestingas poilsis prie vandenyno.

Nakvynė namukuose ant jūros kranto.

Maitinimas: pusryčiai

7 diena. Togian salynas.

Užsiimame paviršiniu/giluminiu nardymu. Fantastiški koraliniai rifai, kurie kolkas labai mažai paveikti civilizacijos ir taršos. Galimas aplinkinių salų apžvalgos turas, jei nenorite nardyti. Poilsis prie jūros ir balto smėlio paplūdimių.

Nakvynė namukuose ant jūros kranto.

Maitinimas: pusryčiai

8 diena. Togian – Ampana – Tentena.

Ryte laukia mažadaug penkių valandų plaukimas atgal į didžiosios salos (Sulawesi) pietinę dalį – Ampaną miestelį. Stebime naujus egzotinius vaizdus, kurių nematėme plaukiant iš Gorontalo. Tai mažas, tačiau labai draugiškas ir palygint (su kitais Indonezijos miestais) labai švarus miestelis – uostas. O nuo šio miestelio atsiveria nuostabūs vaizdai į kalnus ir krištolo skaidrumo upelius, kurie įteka į vandenyną.  Atplaukus važiuojame į Tenteną. Šis miestelis yra centrinėje Sulawesi salos dalyje, įsikūręs tarp didelių kalnų. Savo ramiu gyvenimo stiliumi, nuostabia panorama ir šalia esančiu labai gražiu Poso ežeru (trečias pagal dydį Indonezijoje) – tampo vienu iš turistų traukos objektu.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

9 diena. Tentena – Rantepao.

Pakeliui – nuostabūs besikeičiantys kraštovaizdžiai – nuo tropinių atogražų kylančių į kalnus iki nuostabių balto smėlio paplūdimių. Trumpi sustojimai pakeliui esančiuose kaimeliuose. Atvykstame į Rantepao – Toraja etninės grupės kultūrinį centrą, kurių dauguma yra krikščionys. Pamatysite, pagrindinius Toraja etninės grupės pastatus su smailėjančiais ir į viršų kylančiais stogų kraštais, atrodančiais kaip laivo forma. Pakilsite į Gunung Singki kalną, esantį apie 1 km. aukštyje, o nuo jo pamatysite vaizdingą Rantepao miesto panoraminį vaizdą.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

10 diena. Tana Toraja.

Aplankome olose sunkiai pasiekiamas uolose iškaltas kapavietes Lemo su Tau-Tau statulų atvaizdais. Tai iš medžio arba bambuko padarytos statulos, kurios saugo ėjimus į kapavietes. Vėliau pamatome Kambira kūdikių kapavietes medžiuose, kuriuose laidojami kūdikiai statmenai, manoma, kad jie augs kartu su medžiu. Dešimtąją dieną mūsų laukia ir Kete Kesu kaimas su išskirtine Tongkonan namų architektūra, Nanggala ir Siguntuk kaimeliai. Jei pasiseka – sudalyvaujame tradicinėje ceremonijoje.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

11 diena. Tana Toraja – Pinrang – Makassar. 

Važiuojame po Pinrang apylinkes ir sustojimas Wakka paplūdimyje – vienas gražiausių paplūdimių visoje Inodnezijoje. Vakare skrydis į Papua.

Nakvynė lėktuve.

Maitinimas: pusryčiai

12 diena. Makassar – Papua sostinė Jayapura.

Iš oro uosto Sentani vykstame į Sentani ežero apžvalginį turą, iš kurio atsiveria įspūdingi vaizdai į žaliąją kalnų sieną, kurie vadinami „Ciklopu“. Toliau plaukiame susipažinti su Sentani gentimi Asei saloje, garsėjančia unikaliais odos dirbiniais. Pietūs ežero pakrantėje. Po pietų keliaujame į Ramiojo vandenyno pakrantę. Mėgaujamės vietiniu koloritu ir poilsiu prieš rytdienos skrydį. Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pietūs, vakarienė.

13 diena. Jayapura – Wamena – Dekai.

Mūsų laukia maždaug 1,5 val. trukmės skrydis į Dekai miestelį su persėdimu Wamen. Iš viršaus skrisdami grožimės slėnio rūke paskendusiais kalnais, didingai nepaliestomis džiunglėmis ir kt.
 Dekai – tai Papua aukštumose naujai pastatytas nedidelis miestelis. Dar tik pradedama įrenginėti būtina infrastruktūra: tiesiami keliai, statomi valstybiniai pastatai. Šitas regionas yra Manimo genties gimtinė. Manimo jau civilizuotai besirengiantys papuasai. T. y., dauguma nešioja šortus.

Įsikūriame mažame viešbutyje.
 Po pietų einame susipažinti su vietiniais šio miestelio gyventojais.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

14 diena. Dekai – Lopon – Braza River – Muara Siretz.

Po pusryčių išvažiuojame į Lopon kaimą. Tai maždaug 15km neasfaltuoto kelio.

Nuo Lopon nedidelio uostelio pajudame vietiniu laivu į Muara Siretz. Plaukiame viena iš didžiausių šio regiono upe Braza. Upė tolyn į pietus susijungia su kitomis Asmatų regiono upėmis, o dar toliau įsilieja į Arafūro jūrą.

Kelionės metu stebime upę supančias tankias džiungles, kartais nugriuvusiais medžiais stabdančią mūsų plaukimą. Pakeliui darome trumpus sustojimus nedideliuose kaimeliuose, priklausančiuose Citak Mitak genčiai. Jų nameliai pastatyti ant upės kranto iš medžio ir žolės. Dar iki 1980 m. ši gentis nedėvėjo jokių rūbų, tačiau dabar jau yra apsirengę, dauguma dėvi šortus.

Čia randame tris mažus kaimelius, kuriuose papuasai renka miško gėrybes, žvejoja ir medžioja. Muara Siretz pasiekiame po 7 valandų plaukimo. Tai didžiausias Citak Mitak genties miestas, kuriame ant polių stovi maždaug 150 namelių. Gyventojų čia – apie 400. Yra nedidelė bažnyčia ir mokykla. Taigi, vaikai čia mokinasi.

Nakvynė palapinėse.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

15 diena. Muara Siretz – Mabul – Korowai Hamlet.

Po pusryčių į laivelius susikrauname daiktus ir plaukiame tolyn į Mabul kaimą. Šiandien laukia net keturių valandų plaukimas prieš srovę Siretz upe. Mabul kaimas jau priklauso Korowai genties papuasams. Šie papuasai misionierių dėka jau palikę džiungles. Tai mūsų pirmasis susitikimas su Korowai gentimi.

Kaimelio gyventojai užsiima medžiokle ir ūkininkavimu.
 Po pietų kartu su nešikais pajudame gilyn į džiungles, į Korowai gyvenvietę. Miško Korovajai papuasai dar uždari mums suprantamai civilizacijai. Jie skirtingi ir lyginant su Korovajais, papuasais gyvenančiais upės pakrantėje. Miško Korovajai gyvena giliai džiunglėse. Jų gyvenimo būdas klajoklinis. Ši gentis nenešioja jokių rūbų, tik šiek tiek pridengia lapu ar medžio žieve lytinius organus. Nakvoja aukštai medžiuose įtaisytuose namukuose.

Mūsų žygis tęsis maždaug 3-4 valandas. Kelias nėra sunkus. Priėjus papuasų kaimelį dar nereiškia, kad mus įleis į savo uždarą gyvenimą. Reikia pateikti dovaną genties vadui. Jei gentis dovaną priima, tai galime pas juos apsigyventi. Papuolame į epochą daug daug šimtmečių atgal. Čia nėra jokios šiuolaikinės įrangos, elektros, drabužių ir t.t. Visiškai primityvus pasaulis.

Nakvynė taip vadinamame „long house“ statiniuose – palapinėse. „Long house“ – tai ilgas statinys, kurio sienos ir stogas supinti iš palmių lapų. Jo viduje stovės mūsų palapinės.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

16-17 dienos. Gyvenimo rūpesčiai kartu su papuasais Korowai.

Praleisime dvi dienas gyvendami kartu su Korowai gentimi. Stebėsime jų kasdienybę, norintys galės prisijungti jų darbuose – žvejyboje, medžioklėje ar Sago rinkime. Šie džiunglių plotai pilni mažų upelių ir pelkių, įvairiausios žmonių nepaliestos floros. Tuo tarpu svarbiausias pagrindinis vietinių gyventojų maistas – Sago palmės, medžioklėse gaudomi šernai, kuskusai, oposumai, gyvatės, varlės ir įvairūs paukščiai. Taip pat yra renkamos įvairios uogos, vaisiai, Sago kirminai ir t.t. Norintys galės užlipti į aukštai medžiuose įkurtus neįtikėtinus Korowai namelius.

Nakvynė „long house“ statinyje, palapinėse.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

18 diena. Sugrįžimas į Mabul. Muara Siretz – Braza River – Lopon – Dekai.

Kartu su nešikų komanda grįžtame atgal į Mabul kaimelį. Visą dieną padidintu greičiu plaukiame į Lopon uostą. Iš ten jau žemės transportu vykstame į Dekai. Vėlai vakare sugrįžtame į civilizaciją!

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

19 diena. Dekai – Wamena.  Mūsų laukia maždaug 30 min. skrydis iki Wamena miestelio. Atstumas – apytiksliai 120km.

Atskridus vykstame į Baliem slėnio šiaurinę dalį, į Obia kaimelį. Ten mūsų lauks unikalus Dani genties pasirodymas. Dani vyrai pasipuošę nacionaliniais apdarais (tiksliau be apdarų, tik su penio antmautėmis). Matysime karingus papuasų šokius bei taip vadinamą „Pig Feast“. „Kiaulės festivalis“ – tai didelė šventė, organizuojama kokioms nors žymioms datoms atšvęsti. Apžiūrėsime 250 metų senumo mumiją, kurią garbina Dani žmonės ir su kuria tiesiogiai „kontaktuoja“ tik šventikas. Šventikas dažnai klausia mumijos kaip elgtis vienu ar kitu gyvenimišku klausimu.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

20 diena. Wamena – Jayapura – Island. Atskridę, tiesiai iš oro uosto vykstame į nedidelį laivų uostą, iš kurio vietine motorizuota valtimi plaukiame į nuostabųjį Kisy Kisy paplūdimį. Mūsų laukia pažintis su sala, o vėliau – poilsis.

Nakvynė palapinėse.

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė

21 diena. Kisy Kisy – Jayapura.

Poilsis.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: pusryčiai

22-23 dienos. Jayapura – Džakarta – Europa.

Galimas trumpas pažintinis turas Džakartoje (jei turime laisvo laiko). Vykstame namo!

Maitinimas: lėktuve


Į kainą įskaičiuota:

√ Angliakalbių vietinių gidų paslaugos;

√ Apgyvendinimas palapinėse (žygio metu) ir 3-4* žv. viešbučiuose, pagal šalies kategoriją;

√ Maitinimas (pagal programą);

√ Visi vietiniai pervežimai oro kondicionuojamais ;

√ Nešikai ir aptarnaujantis personalas žygio metu;

√ Vandens transportas – laivas;

√ Paminėtų vietovių ir pramogų įėjimo mokesčiai;


Į kainą neįskaičiuota:

× Tarptautiniai aviabilietai (nuo 700 Eur.)

× Vietiniai skrydžiais (Nuo 700 Eur.)

× Programoje nepaminėtos paslaugos, maitinimas ir papildomos pramogos;

× Asmeninės išlaidos;

× Kelionių draudimas;

× Arbatpinigiai gidams, vairuotojams ir nešikams;


SVARBI INFORMACIJA

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES  oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai