fbpx

Kalnuotosios Vidurio Azijos Šveicarijos – Tadžikija ir Kirgizstanas!

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
SOSTINĖ (Tadžikija) Dušanbė
SOSTINĖ (Kirgizija) Biškekas
VALIUTA (Tadžikija) Somonis
VALIUTA (Kirgizija) Somas
GYVENTOJAI (Tadžikija) 8 600 000
GYVENTOJAI (Kirgizija) 6 000 000
RELIGIJA Islamas
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $800
ATSTUMAS NUO LT 3700 km

Kalnuotoji Vidurio Azijos Šveicarija – Tadžikija ir Kirgizija

Neįtikėtino laukinės gamtos grožio, labai svetingų žmonių, išdidžios tautos ir daugybės etninių mažumų valstybė – Tadžikistanas. Tai kratinys didingų ir istorinių Pamyro kalnų, jų slėnių ir ežerų, įvairių išlikusių senovės klanų, kalbų, kultūros ir identiteto. Garsieji Pamyro kalnai, senovėje, persų dar vadinami „Pasaulio stogu“ – vienas pagrindinių traukos objektų, kartu su kalnų ežerais, kriokliais, upeliais, slėniais (kuriuose dar galima išvysti laukinius žirgus), o Pamyro kelias – vadinamas vienu gražiausių kelių visoje Azijoje.

Kirgizstanas, dar neatrastas masinio turizmo, todėl jis unikalus, nes gali Jums pasiūlyti daugybę neįtikėtinų patirčių, gyventi pas vietinius ir nesutikti jokių kitų turistų, o šiais laikais tai labai reta! Kirgizai vienareikšmiškai – išdidi klajoklių tauta, dar iki šių laikų keliaujantys ir tuo labai didžiuojasi! Kiekvieną vasarą iš savo kaimelių persikelia į kalnų slėnius, pasistato jurtas ir augina galvijus.

Daugiau apie Kirgiziją rasite paspaudę ČIA

Kelionės kaina – 1996 Eur/asm


Daugiau kelionės datų


2018.07.25 – 08.11 (Nebėra vietų)

2019.07.25 – 08.11 (Liko 12 vietų)


Kodėl verta keliauti į šį regioną?

Turistų mažai paliestos vietovės, išsaugojusios savo autentiką;

Išbandysite gyvenimą jurtose su vietinių klajoklių pagamintu maistu;

Gyvenimas pas vietinius gyventojus leis Jums įsijausti į šalies kultūrą, tradicijas ir istoriją;

Labai labai draugiški ir paslaugūs vietiniai gyventojai, ypač kaimeliuose;

Didingieji Tian Šanio kalnai (antri po Himalajų) ir istoriniai, legendomis apipinti Pamyro kalnynai;

Poilsis prie antro, aukščiausio ežero pasaulyje (po Titikakakos, Peru)- Isyk Kulio;

Jūs būsite ne turistai, o svečiai!


Programa


1 diena. Skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Dušanbė

Išvyktame iš Vilniaus/Rygos link Vidurinės Azijos perlo Tadžikistano. Vakare, atvykstame į Dušanbę – Tadžikistano sostinę. Mus pasitinka mūsų draugai tadžikai ir perveža nakvynei viešbutyje, pačioje sostinėje.

Apgyvendinimas: Atlas Hotel 4*

Maitinimas: lėktuve (pusryčiai ir pietūs); vakarienė Dušanbė


2 diena. Dušanbė

Po pusryčių vykstame į turą po miestą, kurio metu aplankysime Nepriklausomybės aikštę, paminklą Samani – Tadžikistano valstybės įkūrėjui, pasivaikščiojame po Rudaki prospektą, senovės muziejų, kuriame eksponuojama senovinių artefaktų kolekcija, įskaitant 13-os metrų Budos nirvanoje figūra, pagaminta iš keramikos (VII-VII a.)

Po pietų vykstame į pažintinį turą po Hissaro tvirtovę – Hissarų bekų rezidenciją. Aplankysime ne tik pačią tvirtovę, bet ir istorijos muziejų, įsikūrusį senajame madrase. Vakare grįžtame į viešbutį.

Apgyvendinimas: Atlas Hotel 4*

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

3 diena. Dušanbė – Iskanderkulis – Saritagas

Išvykstame prie Iskanderkulio ežero – didžiausio ir gražiausio ežero Fanų kalnuose. Išvyka po ežerą ir prie Fanos Niagaros – 40 metrų krioklio, ištekančio iš ežero. Piknikas ant ežero kranto. Po pietų važiuojame į vaizdingą kalnų kaimelį Saritagą. Pasivaikščiosime po egzotišką kaimelį, suspažinsime su vietinių gyventojų gyvenimo būdu. Nakvojame tradiciniuose tadžikų namuose. Vakare vykstame į nacionalinius namus nakvynei.

Apgyvendinimas: svečių namai

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

4 diena. Saritagas – Pendžikentas 

Pusryčiai ir išvykimas į Pendžikentą. Pendžikentas – vienas iš seniausių pasaulio miestų, kuriame Jūsų laukia seniausias istorijos ir archeologijos paminklas Sarazmas, menantis penkis tūkstančius metų. Čia trokšta patekti visi pasaulio archeologai. Verta paminėti, kad UNESCO rezoliucija šis retas istorinis ir archeologinis paveldas buvo įtrauktas į saugomų pasaulio istorinių paminklų sąrašą. Nusileisdami į Zarafšano upės slėnį, kelis kartus sustosime pailsėti ir įsiamžinti nuostabios gamtos apsuptyje. Mūsų tikslas – Dar – dar kaimelis, kuriame gimė Keldiėvas, Gulnazaras Keldievichus – poetas, Tadžikistano himno žodžių ir visų pasaulio tadžikų himno autoriaus. Pasivaikščiosime po kaimelį, turėsime galimybę susipažinti su kalnų kaimelio gyventojų tradicijomis ir gyvenimo būdu. Atvykstame į Pendžikentą, kuriame aplankysime prie pat miesto įėjimo esančias senovinio Pendžikento kasinėjimų vietas, kur pamatysime tikrą senų laikų vaizdą: viduramžių citadelę, gyvenamuosius pastatus ir nekropolį. 1946 metais vykdant kasinėjimų darbus čia buvo rasti: paskutinio Pendžikento valdovo, Divaštičo, citadelė ir rūmai, dvi šventyklos, krautuvės, gatvės, dirbtuvės, turgavietės, tvirtovės sienos, dviejų ir net trijų aukštų gyvenamieji namai su daugeliu kambarių. Ypatingą šlovę piliavietė pelnė dėka sieninės tapybos, išlikusios po griuvėsiais visus 1300 metų. 

Apgyvendinimas: Viešbutis arba svečių namai

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

5 diena. Pendžikentas – 7 ežerai – Pendžikentas 

Pusryčiai, ryte aplankysime Rudaki muziejų, turgų ir mečetę Olimdodchoch. Vėliau vyksime prie 7 ežerų. 1. „Mijgonas“, 2. „Soya“, 3. „Hushyoras“, 4. „Nofinas“ (2139 m. virš jūros), 5. „Hurdakas“, 6. „Marguzoras“, 7. „Hazorchashma“ (2400 m. virš jūros lygio). Piknikas prie 3-čio arba 6-o ežero. Marguzoro ežerų grožis primena brangakmenius gražuolės vėrinyje, beje visi septyni ežerai yra skirtingų atspalvių. 7 ežerai yra tikras Fanų kalnų lobis. Taip apie juos rašė žinomas Sovietų bardas Jurijus Vizbora:

Aš širdį palikau Fanų kalnuose,

Dabar be širdies einu per lygumas,

Ir ramių pokalbių ir triukšmingų švenčių metu,

Aš tyliai svajoju apie mėlynas viršūnes

Visus ežerus aplankysime automobiliais. Kelionė atgal į Pendžikentą. Vakarienė – tadžikų plovas čajhanoje.

Apgyvendinimas: Viešbutis arba svečių namai

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

6 diena. Pendžikentas – Chudžandas 

Po pusryčių keliausime į Chudžandą, o pakeliui užsuksime į Mazori Šarifo kaimelį, kuriame aplankysime garsųjį paminklą – Mohammedo Bašoro ir Abuabduloho Rudaki mauzoliejų – Rytų Gomero, tadžikų – persų literatūros pradininko.

Nėra pasaulyje didesnio džiaugsmo, nei matyti artimuosius ir draugus.

Keliausime į Chudžandą – antrą pagal dydį Tadžikistano miestą, įsikūrusį ant Syrdarja upės krantų ir įkurtą Aleksandro Makedoniečio jo Azijos kampanijos metu IV a. Prieš m.e. Tęsime kelionę į Istaravšano miestą, aplankysime kelis amatininkus ir XV-to amžiaus Medresė Sultan Abdulatifhaną. Vakarienė restorane.

Apgyvendinimas: Khujand Deluxe 4*

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

7 diena. Chudžandas

Papusryčiavus pažintinis turas po miestą, kurio metu aplankysime istorijos – kraštotyros archeologijos ir fortifikacijos muziejų, šeicho Maslichitdino (XIV-XIX a.) mečetę ir mauzoliejų, egzotišką rytietišką turgų „Pajšambė“, kolūkio Urumchodžaevo dvarą (Rusijos carų rūmų Petergofe kopija), Kajrokumsko tvenkinį. Vakarienė restorane.

Apgyvendinimas: Khujand Deluxe 4*

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

8 diena. Chudžandas-Ošas

Pusryčiai. Išvykstame link Kirgizijos pasienio Kyzyl-Bek. Ir toliau link Ošo.

Susitikimas Kirgizijos-Tadžikistano pasienyje (Kyzyl-Artas / Bor Dobo). Nusileisime į Alajaus slėnį, Sary Tašas kaimą, apie 100 km. Kelionės metu, esant geroms oro sąlygoms, galėsime pamatyti apsnigtas Užalajės kalnagūbrio viršūnes, įskaitant ir Lenino viršukalnę (7149 m.). Sustosime papietauti Sary Tašas kaime, privačiame name (SBT – Sary Tašas). Toliau keliausime per Taldyko perėją (3615 m.) į Ošą, apie 200 km.

Kelionės metu suplanuotos poilsio pertraukėlės, kurių metu neskubėdami galėsime padaryti nuostabias panoramines nuotraukas. Ošoje laukia apgyvendinimas svečių namuose.

Truputi pailsėję, kilsime į Sulaiman -Too (šventas kalnas Suleymanka), kuris stūkso pačio Ošo miesto viduryje, o iš jo atsiveria kvapą užgniaužiantis panoraminis vaizdas į miestą ir jo apylinkes. 

Apgyvendinimas: Svečių namai

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

9 diena. Ošas – Arslanbobas

Po pusryčių, apsilankysime Ošos turguje ir kraštotyros muziejuje. Pietūs vietinėje kavinėje. Toliau keliausime į Arslanboba, apie 208 km. Pakeliui užsuksime į Uzgeno istorinį – architektūrinį kompleksą. Pasiekę Arslanbobą, apsigyvensime ir nakvosime privačiuose vietinių gyventojų namuose – SBT Arslanbobas. Vakarienė (vakarienės metu galima užsakyti liaudies grupės pasirodymą).

Apgyvendinimas: Privatūs svečių namai 

Maitinimas: Pusryčiai  ir vakarienė

10 diena. Arslanbobas – Čyčkanas

Aplankysime „mažą krioklį“. Pakilimas per graikinių riešutų giraitės į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria stulbinantis, panoraminis vaizdas į visą kaimą ir tarpeklio šlaitus, apaugusius krūmais ir graikinių riešutų giraitėmis. Pietūs privačiame name. Kelionė į Čičkaną, apie 335 km. Kelias bėga pro Karakul kalnus, palei Toktogulo tvenkinį. Nakvynė vaizdingame Čičkano slėnyje, ant kalnų upelio kranto.

Apgyvendinimas: Viešbutis

Maitinimas: Pusryčiai  ir pietūs

11 diena. Čyčkanas – ežeras Song Kulis

Kelionė prie Song-Kulio ežero, apie 310 km. Kelias eina per Susamyro slėnį, per Susamyro, Kojomkulio ir Kyzyl Oi kaimelius. Pietums sustosime privačiame name – Kyzylas Oi. Po pietų tęsime savo kelionę prie Song Kulio ežero. Apgyvendinimas jurtos stovykloje. Nakvynė tikroje jurtoje 3016 m. aukštyje virš jūros lygio.

Apgyvendinimas: Jurtos stovykla.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

12 diena. Ežeras Song Kulis

Visą dieną praleisime prie aukštakalnio ežero. Vasarą prie jo suvažiuoja aviganiai iš visų aplinkinių kaimų, įrengia jurtas ir praleidžia čia su šeima visą vasarą . Ši vieta vadinama džailoo – vasaros ganykla. Didelės gyvulių bandos ganosi čia iki pirmojo sniego. Galėsime pasivaikščioti palei Song Kulio krantą pėsčiomis arba joti ant arklio, išsinuomavę jį pas aviganius, arba pakilti į neaukštą kalno keterą ir pamatyti visą apylinkių panoramą bei įsitikinti, kad ežeras ne toks jau ir mažas. Jo dydis: 60 km ilgio ir 30 km pločio. Čia pat ant keteros, pamatysime ir petroglifus (uolienų raižiniai). Pasivaikščioję nuo vienos stovyklos prie kitos, ne tik susipažinsime su klajoklių genčių gyvenimo būdu, bet ir paragausime šviežiai iškeptos duonos, kumyso ir airano.

Apgyvendinimas: Jurtos stovykla.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

13 diena. Ežeras Song Kulis – Kočkorka – Kadži Sai (pietinė Isyk Kulio pakrantė)

Po pusryčių keliausime į Kočkorkos kaimą, apie 125 km. Čia mūsų laukia pietūs. Apsilankysime parduotuvėje – muziejuje, kurio visi eksponatai yra pagaminti iš veltinio vietinių meistrų rankomis. Galėsime užsisakyti veltinio gamybos šou – mokymus ir patys sudalyvauti jo gamyboje. Toliau mūsų kelionė tęsiasi į pietinę Isyk-Kulio pakrantę, į Kadži Sai gyvenvietę, apie 170 km. Apgyvendinimas ir nakvynė svečių namuose Al-Hayat (tai kūrybinių menininkų namai).

Apgyvendinimas: Svečių namai.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

14 diena. Isyk-Kulis / Karakolas / Čolpon Atas

Po pusryčių galėsime išsimaudyti ežere ir toliau keliausime į šiaurinį Isyk Kulio ežero krantą.

Karakole sustosime pažintiniam turui po miestą ir pietums. Aplankysime: medinę stačiatikių bažnyčią, pastatytą 1878 metais; medinę dungano mečetę, pastatytą 1910 metais ir rusų keliautojo N. M. Prževalskio muziejų, kuris buvo palaidotas čia pat – prie Isyk Kulio ežero 1888 m. Toliau vyksime į kalnus Čolpon Atas.

Apgyvendinimas: Viešbutis.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

15 diena. Isyk Kulis / Čolpon Atas

Visą dieną praleisime prie Isyk Kulio. Galėsime organizuoti 1-1,5 val. trukmės išvyką po ežerą nedideliu kateriu. Taip pat galėsime aplankyti petroglifų muziejų ir etnografijos muziejų. Vakare grįšime atgal į viešbutį.

Apgyvendinimas: Viešbutis.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

16 diena. Čolpon Ata – Biškekas

Kelionė į Biškeką, apie 260 kmPakeliui užsuksime į istorinį ir architektūrinį kompleksą Burano bokštas, kuris yra 12 km. nuo pagrindinio kelio vedančio į Biškeką, prie Tokmako kalnų. 

Apgyvendinimas: Viešbutis.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

17 diena. Biškekas / Ala-Arča tarpeklis

Ryte išvyksime į pažintinę išvyką po Ala-Arča tarpeklį, kuriame Jūsų lauks nacionalinis gamtos parkas „Ala-Arča“. Atstumas nuo Biškeko iki parko – apie 40 km. Pasivaikščioję po parką, grįšime į Biškeką. Pietūs. Turas po miestą, aplankant Ala-Too aikštę, Ąžuolų parką, paveikslų galeriją, Centrinę universalinę parduotuvę ir t.t. Nakvynė viešbutyje.

Apgyvendinimas: Viešbutis.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

18 diena. Grįžimas Biškekas – tarpinis oro uostas – Vilnius


Į kainą įskaičiuota:

√ Transportas kelionės metu autobusai/visureigiai (su oro kondicionieriumi);

√ Pilnas maitinimas pagal programą (17 pusryčių; 15 pietų ir 16 vakarienių);

√ Apgyvendinimas viešbučiuose (3* ir 4* pagal šalies kategoriją); svečių namuose ir jurtose (4-5 asm vienoje) pagal programą;

√ Rusakalbiai gidai (anglakalbiai pagal pageidavimą);

√ Patyręs kelionių vadovas iš Lietuvos;

√ Visi įėjimų į lankomus objektus mokesčiai;

√ Iškvietimas vizai  į Tadžikistaną;

√ Vanduo buteliukuose visos kelionės metu;


Į kainą neįskaičiuota:

× Tarptautiniai aviabilietai: Vilnius/Kaunas/Rygas – tarpinis oro uostas – Dušanbė ir Biškekas – tarpinis oro uostas – Vilnius/Kaunas/Ryga.

× Papildomi, programoje nepaminėti turai ir žygiai;

× Programoje nepaminėtas maitinimas;

× Tadžikistano viza;

× Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

× Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas, atšauktos kelionės draudimas;

× Asmeninės išlaidos


SVARBI INFORMACIJA

Nesusrinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (10 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi TURKISH, AEROFLOT arba BELAVIA oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą. Užsisakyti papildomai galima mūsų biure. 

Atsisiųsti kelionės programą
Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

  Ina

  Tikrai AČIŪ!!! Labai smagu,kai gauni tai ko tikiesi arba dar geriau.
  Tadžikija ir Kirgizija – puikiai atspindinčios vid. Azijos šalys. Gamtos lopinėliai, kuriuose pamatai nuostabius vaizdus-kalnai, slėniai, upės, ežerai, jurtos.. Dar galima „prisiliesti“ prie tikro klajoklių gyvenimo, ty. gyventi jurtose, pamatyti kumelių su kumeliukais bandas ir paragauti tikru tikriausio kumelio pieno, kumiso ir iš jo pagamintų džiovintų sūrio rutuliukų. O jau ežerų spalvos, nenusakoma, tiesiog negali atitraukti akių nuo jų gražumo! Vien išsyk Kulio ežeras vertas dėmesio. O kur dar kalnų grožis ir viršūnių didybė! Teko ne tik grožėtis,bet pasivaikščioti kalnų takeliais.
  Rugpjūčio mėn. daug įvairiausių vaisių ir jų kainos labai mažos,mums net juokingos. Aplamai viskas ten pigu.
  Turėjom labai gerus gidus, kurie galėjo pasakoti apie savo šalį, kultūrą, papročius ištisas valandų valandas. Ir žinojo atsakymus į visus užduodamus klausimus. Transportas ir vairuotojai geri ir patikimi.
  Ir ką čia aš jums pasakoju – geriau vieną kartą pamatyti savo akimis!