fbpx

Smaragdinė Šri Lanka

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
REGIONAS Šri Lanka
PLOTAS 65 610 km²
SOSTINĖ Kolombas
VALIUTA Šri Lankos rupija
GYVENTOJAI 20 222 240
KALBA sinhalų, tamilų
RELIGIJA Budizmas
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $4 600
ATSTUMAS NUO LT 8771 km
Trumpa informacija apie kelionę
2018.11.06 – 11.18 (vietų nebėra);
2018.11.12 – 11.25 (renkama grupė);
Kelionės kaina – 980 € + aviabilietas (grupei nuo 12 asmenų)
Domina ši kelionė, būtinai susisiekite:
El. paštu: keliaukim@santitravels.com
Mob. tel.: +370 656 43533
Galimi individualūs (pagal atskirą užklausimą) užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. Programa derinama pagal laiką ir galimybes.

Kodėl Šri Lanka?
 • Didingos civilizacijos palikimo pėdsakai.
 • Paslapties persisunkusios freskos uoloje ir kvapą gniaužianti panorama uolos viršūnėje.
 • Tūkstantis žalių atspalvių žymiausių pasaulio arbatų arbatmedžių plantacijose.
 • Platūs smėlio paplūdimiai su gyvais povandeniniais koraliniais parkais.
 • Saloje vyraujanti harmonija – tarp žmonių, gyvūnų ir gamtos.

Kelionės programa

1 diena: skrydis Vilnius/ Ryga – Tarpinis orouostas.
2 diena: Colombas. Habarana. (gidas) 
Atskridus į Colombą, perėjus patikras ir pasiėmus lagaminus , prie išėjimo iš orouosto, Jus pasitiks , (su pavardės užrašu rankose) mūsų rusakalbis gidas. Kartu išvykstate į Habaraną. Pakeliui pradėsite pažindintis su nuostabiai, žalia ir ežeringa sala. Vakare turint noro – galėsite pajodinėti ant dramblių.
Vakarienė ir nakvynė 3* viešbutyje. Vakarienė įskaičiuota.
3 diena: Polonaruva. Sigirija arba Liūto uola. (gidas)
Po pusryčių Jūsų lauks gidas ir kartu išvyksite į nuostabiausias salos vietas. Pradėsite nuo Polonaruvos. Tai buvusi senoji Šri Lankos sostinė. Didžiulė parko teritorija, pagodos ir stupos, karaliams pastatytos maldos vietos, baseinų griuvėsiai– visa tai didingos civilizacijos palikimas. Būnant šioje vietoje galėsite pabandyti įsivaizduoti kaip viskas atrodė 800 metų atgal didžiuoju karalių klestėjimo laikotarpiu kai ten buvo klestintis komercinis ir religinis centras.
Antroje dienos pusėje vyksite į Sigiriją – vieną iš vertingiausių Šri Lankos istorinių paminklų, neprilygstamo miesto planavimo, vandens inžinerijos, sodininkystės ir meno derinių. Dėl savo unikalumo Sigirija 1982 m. UNESCO paskelbta Pasaulio paveldo objektu. Turbūt neveltui 🙂
Rūmų ir tvirtovės kompleksas stovi ant masyvios uolos, maždaug 200 metrų aukščiau nei aplinkinis kraštovaizdis. Didžiulė tvirtovės teritorija talpina savyje apsodintus sodus, tvenkinius, kanalus, alėjas ir fontanus. Vienas iš ryškiausių Sigirijos bruožų – veidrodinė siena. Senosiomis dienomis ji buvo taip nuodugniai nupoliruota, tam, kad karalius galėtų matyti joje savo atspindį.
Vakarinė Sigirijos siena buvo visiškai padengta freskomis. Aštuoniolika jų išliko iki šių dienų.
Freskose vaizduojami nuogų moterų – Kasyapos žmonų ir sugulovių atliekančių religinius ritualus portretai – spėjama galėtų reikšti duoklę moters grožiui ….
Nakvynė 3* viešbutyje. Pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti.
4 diena: Dambula šventykla. Matale prieskonių sodas. (gidas)
Po pusryčių išvažiuojate link Kandi. Dienos tikslas pamatyti pakeliui esančią Dambulа šventyklą, kuri yra viena įspūdingiausių, didžiausių ir autentiškiausių Šri Lankos vienuolynų. Tai uoloje iškalta budistų šventykla, kurią sudaro penkių olų kompleksas. Šiame vienuolyne rasite virš 150 įspūdingų Budos atvaizdų, kurių pati didžiausia – milžiniška 14 metrų pločio Budos figūra. Aplink šventyklą vaikštynėjantys budistų vienuoliai sukurs nepamirštamą reginį. Vėliau aplankysite prieskonių sodą kuris randasi Mataleje. Tai vidutinio dydžio regioninis miestas salos širdyje , derlingas slėnis, kurio aukštis siekia 300 m. Į šiaurę nuo miesto yra dešimtys prieskonių plantacijų, kuriuose auga vanilė, guma, cinchona, džakuziniai vaisiai, kakava ir kardamonas. Vieną iš jų Jūs ir aplankysite: prieskonių ir žolelių sodą, kur savo akimis pamatysite kaip auga tradiciniai prieskoniai ir vaistažolės, matysite tradicinę maisto gaminimo demonstraciją.
Nakvynė 3* viešbutyje. Pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti.
5 diena: Kandi. Budos danties šventykla. Nuvara Elija.
Kandi miestas – tai vienas iš gražiausių pasaulyje šiuolaikinių kultūros centrų. Čia daug senovės paminklų, keistai iškarpytų krūmų ir statinių. Važiuojant per Kandi miestelį aplankysite pakeliui esančią Budos danties šventyklą – tai pagrindinė Kandi įžymybė. Pervažiuojate į Nuvara Eliją. Tai vienas iš žymiausių ir patraukliausių Azijos kurortų . Šis miestas – sodas apsuptas kalnais ir kriokliais, randasi 1880 metrų virš jūros lygio. Kelionės metu lydėjęs karštis, čia palengva pasimirš. Aplink plytinčios arbatmedžių plantacijų spalvos ir gaivos kvapai nors trumpam nukels jus į kitą laiką, kitą pasaulį. Pačios tikriausios ir autentiškiausios arbatos galėsite įsigyti arbatos krautuvėlėje.
Nakvynė 3* viešbutyje.  Pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti.
6 diena: Gale olandų fortas. (gidas)
Šiandieną po pusryčių lankysite vieną iš įdomiausių salos istorinių vietų – Gale miestą, uostą ir buvusį fortą. Tai trečias pagal dydį Šri Lankos miestas esantis 116 km. nuo Kolombo. Istorikai teigė, kad pirmieji europiečiai išlipę šiame uoste – buvo portugalai. Tačiau pagrindiniai nuopelnai Gale miesto kūrime priklauso olandams. Viskas buvo kaip filme: 1505 metais portugalų flotilė pasiklydo jūroje, bet surado užuovėję šioje žemėje. Ryte išgirdę giedant gaidį – vietovę pavadino Galo (portugališkai gaidys ) ir įsikūrė kaip namuose 🙂 . 1589 metais po vieno vietinių sukilimo, portugalai pastatė paprastą uosto apsaugos įtvirtinimą ir pavadino tvirtovę „Santa Cruz Fortaleza“. 1640 m. tvirtovę atakavo olandai, ir portugalų valdymo era baigėsi. Suvokdami strateginę uosto svarbą 1663 m., olandai pastatė (Galle) fortą , kuris ir dabar yra viena iš labiausiai saugomų kolonijinių fortų Azijoje. Forto teritorijoje buvo pastatytas visas miestas: šventyklos, gyvenamieji ir administraciniai pastatai, švyturys, kalėjimas, gatvės, iš kurių daugelis dar turi olandiškus pavadinimus.
Nakvynė 4* viešbutyje ant jūros kranto. Vakarienė įskaičiuota.
7, 8, 9, 10, 11, 12 dienos: poilsis su pusryčiais ir vakariene Hikkaduwa kurorte.
13 diena: išsiregistravimas iš viešbučio. Gidas perveža Jus į orouostą. Pagal galimybę, trumpa ekskursinė
programa Colombe. Išskrendate iš Colombo namo.
14 diena: Vilnius/ Ryga.

Dėmesio! Galimos papildomos poilsio dienos. Viena papildoma diena Hikka Tranz viešbutyje su pusryčiais ir vakariene apie 100 Eur/asm. Dėl tikslesnės kainos kreipkitės! 
Dėmesio 2! Galima poilsį perkelti į Maldyvus. Dėl tokios galimybės ir kainų teiraukitės asmeniškai.
Į kainą įskaičiuota:
√ Pažintinė programa Šri Lankoje (individuali programa su anglakalbiu/rusakalbiu gidu);
√ 4* viešbutis poilsio metu (7 naktys);
√ 3* viešbučiai programos metu (4 naktys);
√ Patogus transportas kelionės metu (autobusu/mikroautobusu) su oro kondicionieriumi;
√ HB maitinimas (pusryčiai ir vakarienė) / DBL kambarys
√ Pervežimai iš ir į oro uostą;
√ Kelionės dokumentų tvarkymas;

Į kainą neįskaičiuota:
× Tarptautiniai avia bilietai (nuo 500 eur.)
× Mokami objektai pažintinės programos metu – Sigirija 30 USD/asm; Polonaruva 25 USD/asm.; Dambula 13 USD/asm.; Budos danties šventykla 10 USD/asm., Jalos nacionalinis parkas 25 USD (papildomai galimas turas visureigiais 50 USD);
× Papildomi turai (poilsio prie jūros metu, esant pageidavimams);
×  Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;
× Asmeninės išlaidos;
× Šri Lankos viza 35 EUR

Trumpai apie Šri Lanką
Dar senovėje vadinta Ceilonu, Šri Lanka savo svečius stebino neįprasta gamta, šiltu tropiniu klimatu, floros ir faunos gausa, senovinėmis šventyklomis, kultūros tradicijomis ir šiltu vietinių žmonių bendravimu. Kiekvienas iš Jūsų turite unikalią galimybę savo akimis pamatyti salą – kur išvysti vaizdai pakeri, sužinotos istorijos verčia stebėtis, vietinių žmonių šypsenos paperka, o beribiai auksinio smėlio paplūdimiai, nors trumpam, leidžia pamiršti viską pasaulyje. Norinčius sužinoti ir besidominčius istorija čia laukia tikros staigmenos. Storiausiose knygose nusėdusi mitais ir legendomis apipinta Ceilono (Šri Lankos) praeitis nepalieka abejingų.

Galimi individualūs užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais.
SVARBI INFORMACIJA
Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES ir  Ukraine International Airlines oro linijomis.
Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

  Inga

  Sveiki,

  Domina si kelione, kokiu laiku ja organizuojate?