Iranas – didingosios Persijos imperijos pėdomis

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Iranas
PLOTAS 1 648 000 km²
SOSTINĖ Teheranas
VALIUTA Irano rialas
GYVENTOJAI 74 196 000
KALBA Persų
RELIGIJA Islamas
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $11 250
ATSTUMAS NUO LT 3935 km

Daugiau kelionių datų


2018 m. Rugsėjo 20 d. – Spalio 6 d. (Liko 10 vietų)


Kaina – 1960 Eur + aviabilietai nuo 300 eur.


     Iranas arba Persija , kurią keliautojai dažnai painioja su arabų šalimis, o pačius persus – su arabais, tačiau persai priklauso indoeuropiečių grupei ir išdidžiai save vadina arijais, tuo tarpu, arabai yra semitai.Pats žodis Iranas kilęs iš žodžio Arijai!

Persijos istorija labai sena ir įdomi, menanti senovės Mesopotamijos laikus, apie kurių didybę primena šalies pietuose stūksantis ir beveik 4000 metų skaičiuojantis senasis Zikuratas. Tai – įstabaus dydžio laiptuota piramidė ir vienintelis laiko bei karų nepaliestas senovės Persijos statinys. Iranas taip pat garsėja biblijiniais miestais, Zoroastrizmo šventyklomis, apaštalo Fadėjaus šventykla, Esteros ir Mordohayo kapavietėmis, Šv. Danieliaus šventykla. O ką jau kalbėti apie nuostabią šalies gamtą: iš šiaurės ir vakarų pusės Iraną supa kvapą gniaužiantys kalnai, šiaurės rytuose ir rytuose driekiasi dykumos, o šiaurėje plyti drėgnieji miškai. Irano krantus skalauja Kaspijos jūra ir Persijos įlanka, kurioje dangų remia palmės. Kraštovaizdžio kontrastas tiesiog užburia! Kita vertus, Iranas moderni šalis, čia galima išvysti šiuolaikinius miestus, puikius kelius ir klestinčią ekonomiką, kurios didžiąją dalį sudaro naftos gavyba ir kalnakasyba bei žemės ūkis. Visgi, Irane labiausiai žavi žmonės, jų svetingumas ir paprastumas. Įdomu tai, kad iraniečiams labai svarbu, ką visas pasaulis galvoja apie juos. Irane vyrauja liberalusis islamas, todėl šalies gyventojai nenori būti painiojami su radikaliojo islamo atstovais.

Kelionė į Iraną – puiki proga susipažinti su šalimi, kurią turistai dažnai aplenkia, nes vis dar gajus mitas, kad svetimšaliai čia nelaukiami. Iranas moderni ir svetinga valstybė, kurioje kelis tūkstantmečius menančios tradicijos harmoningai persipina su šiuolaikiniu pasauliu. Įstabūs architektūros statiniai, senovės persų palikimas ir nepažinta kultūra tiesiog užburia ir vilioja. Iranas panašus į didelę stebuklingą skrynią, kuri maloniai nustebina smalsų lobių ieškotoją

Iranas prieš keliautojų akis atsiverianti savo kupolų mėliu, viduramžių sienų ažūriniais raštais, šachų brangenybių švytėjimu bei įmantriais prabangių audinių raštais. Irane daugybė lankytinų istorinių vietų. Juk tai buvusi Persijos teritorija, kurioje išliko gausybė istoriją menančių griuvėsių. Tai milžiniška šalis, su didžiule gamtos ir klimato įvairove.

Detalesnę informaciją, ką verta pamatyti Irane, rasite paspaudę ŠIĄ NUORODĄ.

Iranas taip pat garsėja savo gastronomija. Apie tai plačiau rasite paspaudę šią mūsų Blogo irašo NUORODĄ

Kodėl Iranas?

Kešmo salos kanjonuose skanausime turbūt patį įmantriausią spalvoto smėlio prieskonį pasaulyje…

Pasipuošę rojaus paukščių kaukėmis paliksime savo pėdsakus drėgname smėlyje ir  maudysimės autentiškuose Persijos įlankos  paplūdimiuose…;

Pusryčiausime taip ,kaip klajokliai – valgydami ugnies pėdsakų pilną, ant laužo keptą duoną…

Pamatysite įspūdingus istorinius paminklus, menančius didingus Persijos imperijos laikus;

Dalyvausite tradicinėse vestuvėse ir kitose  persų šventėse. P.S. persai savo vestuvėse priima ir vaišina visus, kurie užeina, tai yra jų papročių dalis;

Sužinosite, kad iškylos į gamtą (piknikai) neatsiejamas persų gyvenimo dalis ir išmėginsite tai patys su kalijanu ir… „ugniniu“ vandeniu (pageidaujant);

Vietinių svetingumas, šypsenos ir nuoširdumas, ar kur nors Jus kvietė nepažįstamieji į svečius ir siūlė vaišių ? O jei tai daro miestelio meras?;

Nakvynės ir tylus prisilietimas prie gražiausios Persijos dykumos, lydint žvaigždėtiems dykumų muzikos garsams…

Keliausite su vietiniu gidu. Kas geriau žino savo šalį, kultūrą ir tradicijas nei vietinis. O jis tikras Persijos žinovas. Pripažintas geriausiu Irane.


Programa


1 Diena.  Skrydis  Vilnius–Teheranas.

Atskrendame ir nakvojame Teherane. Štai Jūs jau Persijoje,vienoje iš labiausiai reikšmingų šių laikų Artimųjų Rytų sostinių-Teherane.

2 Diena.  Teheranas

Ryte aplankysime vieną gražiausių ir seniausių Teherano pastatų – Golestan rūmų kompleksą, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai žymiausias miesto istorinis paminklas, kurio pavadinimas reiškia „Rožių rūmai“. Rūmų kompleksą sudaro daugybė atskirų pastatų, išdėstytų vienas šalia kito, o jų centre įrengtas vidinis kiemas su sodu ir tvenkiniu pagal visas geriausias rytietiškas tradicijas. Turo metu apžiūrėsime Badgiro rūmus, Marmuro sosto salę, kurios sienos išpuoštos daugybe miniatiūrų, freskų, keraminių plytelių, veidrodžių ir raižinių ant medžio. Pasivaikščiosime palei Marmuro sosto Verandą, pasiklausysime istorijų apie paslaptingą Karimchano kampelį. O taip pat susipažinsime su paskutinių šimtmečių Persijos istorija. Gražiausias rūmų pastatas yra Šamsol Emare, kuriame dera Europos ir Persijos architektūros tradicijos.

Vėliau aplankysime Reza Abbasi muziejų – vieną įdomiausių Teherano muziejų, kuriame eksponuojama pilna Persijos meno istorijos kolekcija, užimanti tris pastato aukštus: monarchų papuošalai, Neolito periodo gaminiai iš keramikos, žalvariniai gaminiai iš Luristano (IX-X a.a. pr.m.e.), puikios miniatiūros ir kaligrafijos pavyzdžiai ir kt.

Apsilankysime ir Nacionaliniame Irano lobyne (tam tikromis savaitės dienomis), kur pamatysime neįtikėtiną rytietiškos prabangos kolekciją, kurios dalis eksponatų yra tiesiog neįkainuojami. Savo akimis galėsite išvysti garsųjį deimantą Daria Nur, kuris 18 amžiuje buvo atgabentas iš Indijos, Povų sostą, gaublį, pagamintą iš daugiau nei 54 tūkstančių brangakmenių ir kelių kilogramų aukso.

Nepertaukiamas mašinų srautas, daugybė žmonių pačių skirtingiausių tipų ir tautybių, kalnai skęstantys rūke, prabangus šiaurinis sostinės rajonas su šacho Pachlavi rūmais, pulsuojantis verslo centras su milžinišku turgumi ir ramiomis gatvelėmis su daugelio pasaulio valstybių ambasadomis, muziejais ir Kadžarų dinastijos palikimu, senamiestis didmiesčio pietuose su siauromis gatvelėmis ir moteriškėmis apsigaubusiomis čadromis...

Nakvynė Teherane.

Maitinimas: Pusryčiai

3 Diena. Teheranas – Kumas – Kašanas

Ryte, po pusryčių, vykstame link Kašano. Pakeliui aplankome keletą įžymių vietų. Pirmiausia, tai šventasis šiitų mietas Kumas, kuriame yra šventasis Nekaltosios Fatimos Masuma kompleksas su jos kapu, aštuoniomis mečetėmis ir maldos namais. Iš Kumo vykstame į Kašaną. Kašano miestas, garsėjantis įstabiais XVIII-XIX a. dvarais, kurie yra laikomi geriausiais Kadžarų laikų meno pavyzdžiais. Nuostabaus grožio dvarai susideda iš daugybės jaukių kiemų, pastatų, įėjimų ir išėjimų. Kelionės metu susipažinsime su istoriniu Tabatabai dvaru arba Borudžerdi dvaru. Apsilankysime istoriniame Americhos name. Vėliau eisime pasivaikščioti po didžiulius persiškus Fin sodus su daugybe tvenkinių, turinčius įdomią istorinę praeitį.

Nakvynė Kašane.

Maitinimas: Pusryčiai

4 Diena. Kašanas – Abjane – Isfahanas

Ryte, po pusryčių, vykstame link Isfahano.

Pakeliui, apsilankysime labai vaizdingame kaime Abiane, įsikūrusiame 2200 m aukštyje virš jūros lygio. Nuostabus kaimas išsiskiria autentiška architektūra ir etniniu fonu, kuris pastebimas net vietinių žmonių aprangoje.

Vakare atvykstame į Isfahaną ir įsikuriame viešbutyje. Vakare – persiškos virtuvės ragavimas.

Nakvynė Isfahane.

Maitinimas: Pusryčiai

5 Diena. Isfahanas

Ryte, papusryčiavus, turas po miestą. Apžiūrėsime Isfahano miestą – muziejų, vieną iš įspūdingiausių šalies miestų, turintį aukštą architektūrinę ir kultūrinę vertę. Patys iraniečiai miestą vadina „puse pasaulio“, nes jame yra apie du šimtai mečečių, keletas didingų rūmų ir gražių sodų. Aplankysime Nakšės Džachan aikštę (UNESCO), didžiulę Imamo mečetę, kurios puošybai panaudota pusė milijono mozaikos plytelių; šacho Abbaso mečetę (UNESCO), šeicho Liutfulos mečetę, Ali Kapu rūmus, Čechel Sotun rūmus (UNESCO), „keturiasdešimties kolonų“ rūmus, pastatytus persiško sodo, teikiančio šešėlių atgaivą, gilumoje. Isfahanas buvo Persijos sostine (apie 450 m. atgal, nes antrą kartą Isfahanui teko pabūti šalies sostine prieš 1000 metų dar seldžukų laikais) ir čia buvo statomi ir kuriami nuostabūs architektūros šedevrai.

Laisvu laiku turėsime galimybę pasivaikščioti po turgų, kur parduodamos tik iranietiškos prekes. Čia rasime meno kūrinius, pagamintus rankomis iš vario, sidabro, turkio, persų miniatiūras, gaminius iš kupranugario kaulo, žinomus visame pasaulyje persų kilimus, kalybą, inkrustacijas, spausdintas medžiagas, rytietiškus prieskonius ir daug kitų įdomių prekių. Turguje taip pat galėsime stebėti meistrų darbą ir kaip gimsta nuostabūs meno kūriniai (Isfahane yra daugiau nei 100 taikomosios dailės rūšių). Vakare grožėsimės senoviniais arkiniais Siose ir Chadžiu tiltais. Vakarienė autentiškoje persų atmosferos arbatinėje.

Šį vakarą – siurpizas! Jūs tikrai patirsite tai, ko ne visada pavyksta padaryti įprastiems keliautojams. Mes nužingsniuosime į svečius – į eilinį paprastą vietinių gyventojų namą,pas persų šeimyną,kad susipažinti su tikrais papročiais ir tradicijomis. Jūs persams būsite svečiai,o ne turistai,nes čia jie dar nepažįsta skirtumo tarp turisto ir svečio. Būtinai paskanausime Isfahano saldumynų su iranietiška aromatine arbata.

Nakvynė Isfahane.

Maitinimas: Pusryčiai

6 Diena. Isfahanas – Varzaneh

Ryte, po pusryčių, tęsiame turą po Isfahaną. Apsilankysime armėnų Julfa kvartale, kuriame stovi krikščioniškos Vank ir Betliejaus bažnyčios. Kava kvepiantis ir akmeninis grįstomis gatvelėmis pasitinkantis Armėnų kvartalas turi net 13 veikiančių bažnyčių iš 16 esamų ir dar vieną UNESCO objektą – Vang bažnyčią, papuoštą Biblijos tematikos freskomis. Vėliau apžiūrėsime Penktadienio mečetę, kuri yra didžiausia Irane, joje galima aptikti įvairiausius architektūrinius stilius nuo XI a. iki XVIII a

Ir daug daugiau… Dar kartą būtina paminėti turgų, kadangi būtent jis suteikia Rytų miestams jų koloritą ir specifinį kvapą. Švarūs prekystaliai, ramūs pardavėjai, daugiau nei 100 amatų, sidabras, persų kilimai – visa tai, kas žinoma dar nuo 2500 metų pr. Kr.  Miniatiūros – neatsiejamas šios šalies stilius, išspausdinti audiniai, kalyba, emalis, inkrustacijos, dramblio ir kupranugario kaulas, paveikslai, papuošalai, turkis, ir, žinoma, visokiausi magnetai, lėkštės ir kitas turistų džiaugsmas…

Apie Isfahaną galima pasakyti taip: jei Širazas – tai brandintas vynas, tai Isfahanas – puikūs kvepalai iš Chanel, išleisti 70-aisiais praėjusio šimtmečio metais, kurie vadinosi Espachan. Mažai kur juos dar galima rasti, bet dalis mūsų tikrai prisimena jų kvapą mėlyname buteliuke. Mėlyna – tai persų spalva. Jūs būtinai turite ją pamatyti ant Liutfulos mečetės sienų, ant plytelių, kurioms jau 400 metų. Įspūdinga mėlyna spalva, panaši į tą mėlyną spalvą, kai Rytų naktis keičiasi į ankstyvą rytą…

Vakarop išvykstame link Varzaneh. Tai Irano dykuma – Dašte Kaviras. Dykuma užima daugiau nei 55 000 kv. km. plotą.

Pavasarinė dykuma – tai turbūt vienas gražiausių gamtos drabužių, kurį dykuma apsirengia. Šilta saulė, auksinis smėlis, žydras dangus, tyrai švarios mintys, šypsenos Jūsų lūpose – tai tobulas apibrėžimas Jūsų kelionei į Rytus…

Nakvynė tradiciniame viešbutyje

Maitinimas: Pusryčiai ir vakarienė

7 Diena. Varzaneh – Druskų ežeras – Piknikas dykumoje

Pradėsime dieną nuo apsilankymo prie druskos ežero, o vėliau keliausime į dykumą. Nepaisant to, kad iš pirmo žvilgsnio dykumoje tuščia, joje pilna gyvių bei augalų, gyvenančių įdomų, plika akimi nematomą gyvenimą.

Dykuma – tai moteris. Spindinti, graži, šviesiaplaukė, o mėlynos jos akys – dangus. Elegantiškos dykumos formos primena, kad ir kokia bebūtų gamta, ji visada prasideda nuo moters, o ir charakteris jos moteriškas…

Nakvynė tradiciniame Persiškame viešbutyje

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

8 Diena. Varzaneh – Nainas – Akada – Meibodas – Jazdas

Aplankysime tris miestus – Varzanehą, Aqda ir Meibodą. Visi jie nuostabūs ir nepakartojami, jų istorija neatsiejamai susipynusi su dykuma.

Lankydamiesi Varzanehe apžiūrėsime senąją hidraulinę sistemą, kurią saugo paklusnus Zebu veislės bulius, vaikštantis tik pagal viduramžių persų poetų dainas. Nuostabu, tiesa? Šią vietą būtina pamatyti ir todėl, kad tai viena iš nedaugelio vandens išgavimo sistemų, esančių sename dykumos miestelyje.

Toliau laukia apsilankymas karvelidėse (karvelių namai). Siurrealistiniai pastatai iš molio, šiaudų ir… minčių. Ko gero, neįmanoma visiškai suprasti, kodėl jos buvo pastatytos, o karvelidžių išskirtinumas ne tik stebina ir žavi, bet ir primena apie didžiuosius praeities išminčius, sukūrusius tokį stebuklą žemėje.

Kitas objektas – miesto tiltas. Gana paprastas statinys mena senus laikus ir užburia ne tik savo forma, bet ir esybe, pulsuojančia amžinu grožiu ir gerumu. Šį tiltą pastatė vienas piligrimas, keliavęs į Meką karavanu. Mekos piligrimas nepasiekė, nes pakeliui padėjo sunkiomis sąlygomis gyvenantiems žmonėms. Pastatęs tiltą jis grįžo namo kitu karavanu.

Kitas miestas, kurį aplankysime – Akada, besiribojanti su dviem regionais – Isfahanu ir Jazdu. Akda – tai miestas, kuriame ilgą laiką buvo saugoma paskutinioji senovės Persijos ugnis (šiandien ji skaičiuoja daugiau 1500 metų, o 1934 metais buvo perkelta į Jazdą). Pro Akdos miestą vedė Didysis Šilko kelias į Isfahaną, pro čia gabenti ir prieskoniai iš Indijos į Persiją. Rudenį Akda pradžiugina didžiuliais, sunokusiais ir saldžiais granatų vaisiais. Mieste yra ir 800 metų namas, kuriame moteris, vadinama Persijos turtu, gamina gardų maistą keliautojams, negailėdama šafrano, o valgio pabaigoje muša būgnu. Juk tai tikrų tikriausia pasaka – Persijos pasaka.

Keliaukime į Meibodą – dar vieną šios kelionės miestą ir visos Persijos pasididžiavimą. Kaip aprėpti tą daugiau nei 6000 metų stūksančią tvirtovę? Žvelgiant į miestą iš viršaus, atsiveria senamiesčio vaizdai, kuriuos tobulai įrėmina žali granatų medžiai ir tarsi kraujas raudoni jų vaisiai. Galima paklaidžioti nuostabiomis senovinėmis gatvelėmis, nusidažiusiomis šviesiai ruda, kremine ir aukso spalvomis. Aplink jas driekiasi užburiantys sodai ir antrą tūkstantmetį stūksanti Narino pilis. Net ir saulėlydis čia nepaprastas – tarsi ant mėlyno dangaus išlydytas auksas. Dykuma. Minaretai. Maldos garsai… Šiame fone matome milžiniškos šaldymo sistemos siluetą. Jai tik keli šimtai metų, tačiau, žiūrint į didingą jos formą nesunku pagalvoti, jog ji visada čia stovėjo ir stebėjo vieną po kito judančius karavanus. Pasaka tęsiasi…

Šalia šaldymo sistemos yra specialus, kupranugariams skirtas nuolydis. Ko gero ir patys suprantate, jog šie gyvūnai laiptais vaikščioti nemoka. Nuostabios arkos, nišos – tai prieglobstis karavano vedliams, suprantantiems, kad leidžiasi saulė, o kelias – ilgas. Tokiu atveju pakanka nusiimti nuo pečių nešulius ir juos pasidėjus po galva sulaukti ryto… Karavano prieglobsčiui 400 metų, tačiau jis tikras jaunuolis visame energingos senovės fone… Keliautojus jis ne tik priglaudžia nakčiai, bet ir pamaitina, padainuoja lopšinę…

Na, o mes su savo mechaniniais kupranugariais keliausime į Jazdą tam, kad išgirstume senosios ugnies istoriją – be galo svarbią karų pažymėtai Persijai.

Atvykstame į Jazdą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Jazde.

Maitinimas: Pusryčiai

9 Diena. Jazdas

Ryte papusryčiavę aplankysime Jazdą, vieną iš seniausių ir gražiausių vietų pasaulyje. Praeityje Jazdas buvo svarbiu Šilko kelio karavanų maršruto punktu ir matė tokius garsius keliautojus kaip Marko Polo ir Afanasijus Nikitinas. Miesto architektūra yra unikali. Vietiniai namai amžiais buvo statomi, prisilaikant vėjo bokštų formos „bad-girų“ su apvaliais kupolais ir savita vėdinimo sistema, o taip pat gudriais įrenginiais vandeniui surinkti. Šio regiono apžvalgos turą pradėsime nuo Tylos bokšto, kuris yra išsidėstęs už miesto ribų ant 150 metrų aukščio kalno. Netoliese rasime ir įdomius pastatus, skirtus įvairiems ritualams atlikti. Zoroastrinė šventykla (arba Ataškadė, kurioje šventa ugnis dega nuo 474 m. m.e.), Amiro Čachmag aikštė – vizitinė Jazdo kortelė, Džamė mečetė senajame kvartale Fachadan. Įspūdingos gatvelės, kuriose lengva pasiklysti, vilioja savo tyla ir žavi rusvai geltona spalvų palete. Taip pat apžiūrėsime gubernatoriaus Dolat Abad sodą su didžiausiomis vėjo gaudyklėmis, kurios nukreipdavo vėją, kad šis atvėsintų vandenį ir patalpas; chna gamybos cechus; Zurkhaneh – „jėgos namus“, tai tradicinė Irano gimnastikos salė, kurioje galima stebėti stipruolių, atliekančių senovinio kovos meno pratimus, treniruotes.

Zoroastrizmas  – viena iš seniausių religijų, kilusi iš pranašo Zaratustros apreiškimo. Zaratustros mokymas, grindžiamas laisvu moraliniu pasirinkimu, teigiamomis mintimis, teigiamais žodžiais ir darbais, kuriuos daro kiekvienas asmuo.

Grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Jazde.

Maitinimas: Pusryčiai

10 Diena. Jazdas – Pasargadai  – Persepolis – Širazas

Ryte, papusryčiavę, išvykstame į Širazą. Pakeliui aplankome Pasargadus – senovės Persų sostinę. Žymiausias Pasargadų objektas – tai karaliaus Kyro Didžiojo mauzoliejus. Už 60 km nuo Pasargadų yra Nakše Rostamas – tai persiškas Nekropolis, kurio teritorijoje yra keturios Achemenidų karalių kapavietės, taip pat  Zoroastro Kaabos statinys, kurio paskirtis iki šiol neperprasta.Nekropolis – stulbinantis vaizdas, kryžiai iškalti kalnuose, didelis kiekis bareljefų, puošiančių pastato apačią, kuriems jau daugiau nei 1800 metų, vaizduojančių laimėjimus prieš Romos imperatorius, kuriuos senovės Romos istorija kukliai nutyli…

Visi keliai veda į… Persepolį. Šis persų miestas yra tikras žmonijos paveldas, vienas iš pirmųjų įtraukas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus.Buvusi Achemenidų imperijos sostinė. Darijaus I įsakymu, miestas buvo statomas daugiau kaip pusę amžiaus, amžininkus priblokšdamas savo užmojais ir prabanga. Mūsų dienomis galima aplankyti dvaro komplekso ir maldos statinių griuvėsius.Nuostabus miestas, užkariautas Aleksandro Makedoniečio, 2,500 m. atgal. Miestas iki šiol stebina savo harmonija ir didybe taip, kaip kadaise stebino jaunas tautas, visada atkeliaujančias čia kovo 21-ąją, astronomiškai tikslią pavasario dieną, sutikti Persų Naujuosius Metus.

Atvykstame į Širazą ir įsikuriame viešbutyje.

Nakvynė Širaze.

Maitinimas: Pusryčiai

11 Diena. Širazas

Ryte, po pusryčių, apžiūrėsime Širazo įžymybes. Pradėsime nuo senamiesčio, kuriame stovi Nasiro al Molko mečetė, išsiskirianti unikaliais vitražais ir stulbinančiais lubų raštais. Toliau aplankysime Karim Khan citadelę; Eram sodus. Iš senamiesčio keliausime į Hafezo mauzoliejų, tai įžymus XIV a. persų poetas, visą savo gyvenimą praleidęs Širaze ir apdainavęs meilę gyvenimui. Aplankysime Šacho Čerago mečetę, garsią savo veidrodinėmis salėmis.

Širazas – miestas su švelniu klimatu, kadaise buvęs vyno gamybos ir poezijos centru. Jei kada nors laikėte rankose Shiraz vyną, tai Jums yra žinomas Širazas. Paragaukite šio vyno prieš čia atvažiuojant, nes mieste galioja „sausas“ įstatymas, draudžiantis gerti alkoholinius gėrimus. Širazos miesto gyventojai iš tikrųjų myli poeziją, poilsį, yra labai svetingi ir linksmi. Širazas yra žinomas dėl savo sodų, kuriuose gera pasivaikščioti. Pilys, žaluma gatvėse, atsipalaidavę žmonės, poetų mauzoliejai – tai nuostabusis Širazas.

Vakare grįžtame į viešbutį.

Nakvynė Širaze.

Maitinimas: Pusryčiai

12 Diena. Širazas – Jasudžas (žygis dykuma) 

Pabėgti nuo civilizacijos kartas nuo karto tiesiog būtina. Todėl šiandien trauksime 150 km į kalnus, kviečiančius pas save. Vienoje kalnų pusėje – dykuma, kitoje – sunkiai apibūdinama Persija. Juk tik nedaugelis gali pasakyti: „taip, aplankiau šio regiono kalnus ir viską apie juos žinau“. Dažnam Persija tik vos vos praskleidžia savo paslapties šydą…

Šiandien išbandysime 3–5 valandų žygį kalnuose, palei Zagroso keterą. Tai išskirtinė galimybė pasimėgauti pribloškiančiais vaizdais ir svaigia laisve. Retam nusišypso fortūna pamatyti nuostabius krioklius šalia žaliųjų kalnų… Patikėkite, Persija – ne tik kupranugariai ir erškėčiai. Šalia kalnų pilna palapinių, kuriose gyvena klajokliai, prieš saulę džiovinantys spalvingas antklodes, kilimus, moteriškas nosinaites.

Gražios tų moterų akys tarsi nuspalvintos gamtos, o jų žvilgsniui atsispirti tiesiog neįmanoma. Čia turėsime galimybę pasiklausyti klajoklių istorijų, valgyti su jais, šildytis prie laužo, stebėti žvaigždes ir miegoti šalia. Būdami čia privalome pripildyti plaučius kalnų oru, grožėtis gėlėmis ir vaikais, vėjo nugarintais veideliais ir nuo akinančios saulės šviesos primerktais, bet smalsiais žvilgsniais. Negalime nepastebėti ir šalia esančių avinėlių, godžiai geriančių mamos pieną.

Pusryčiausime taip, kaip klajokliai – valgydami ugnies pėdsakų pilną, ant laužo keptą duoną, užgerdami ją garuojančia arbata. Kaip gera, kad čia nėra nei elektros, nei interneto – nieko, kas atitraukia žmogų nuo tikrosios savo esmės suvokimo. Šiandien pabūsime patys sau.

Nakvynė Jasudže, autentiškuose klajoklių palapinėse.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

13 Diena. Jasudžas

Dienos kalnuose – tai nepakartojama galimybė grįžti į save. Atsitraukti nuo pasaulio triukšmo ir pabėgti į kalnus, medituoti juose ar tiesiog gulėti ir žiūrėti į dangų. Tada užsimerkti ir įsiklausyti į tekantį vandenį ar aplink dainuojančią gamtą.

Pasiimkite šiek tiek maisto, leiskite laiką vienas ar mėgaukitės kitų draugija. Jeigu norite, galite padėti klajokliams, stebėti juos ar tiesiog gyventi šia akimirka – be telefono, pranešimų, be praeities…

Šios dienos pabaigoje grįšime į už 150 km esantį Širazą.

Nakvynė Širaze

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

14 Diena. Širažas – Kešmo sala

Skrydis iš Širazo oro uostą į Kešmą. Metas tapti pirmaisiais pietinės Persijos lankytojais.

Kešmas – didžiausia Irano sala, kurios pakrantė tęsiasi 136 km. Salos plotas – 1295 km2. Nuo žemyninės šalies dalies Kešmą skiria Churano sąsiauris (mažiausias plotis – 1800 m). Netoliese yra Hengamo, Larako ir Hormozo salos. Daugiausia Kešmo gyventojų užsiima žuvininkyste, todėl tiesiog būtina apsilankyti žuvų turgavietėse, kuriose parduodami Persijos įlankoje ir Indijos vandenyne pagauti laimikiai. Saloje pilna didelių ir privačių uostų, kuriuose galima įsigyti Persijos įlankos gėrybių. Pasak ekologų, per 1,5 proc. viso pasaulio ir 25 proc. vietos paukščių kasmet migruoja į Kešmo mangrovių miškus. Taip pat saloje galima aplankyti ir saugomą Šibderažo kaimelį, kuriame jūriniai vėžliai deda kiaušinius į pakrantės smėlį. Potvynio metu ant minkšto ir drėgno Nazo pakrantės smėlio galima pamatyti austres, koralus, spalvotas žuvis ir jūros paukščius.

Senoviniai portugalų fortai, istorinės šventyklos, mangrovių miškai, druskų kasyklos, slėniai ir kanjonai – visa tai atrasime Žvaigždžių slėnyje. Beje, čia, o ne kur kitur, į patiekalus beriama žemė – pats įmantriausias prieskonis.

Nakvynė Kešmo saloje, tradiciniuose namukuose

Maitinimas: Pusryčiai

15 Diena. Kešmo sala

Ilsėsimės išties neįprastoje vietose – tradiciniuose pietiečių namuose. Tai ne dvarai, prie kurių pripratome Jezde ar Varzanehe ir ne klajoklių palapinės, tačiau tai dar viena galimybė pažinti čionykščių gyventojų kasdienybę.

Kai kurios vietinės moterys nustebins jus savo apranga – veidus dengiančiomis kaukėmis, spalvotais galvos apdangalais ir auksiniais karoliukais žėrinčiomis tamprėmis. Jeigu žiūrėsite atidžiai, pastebėsite, jog ant kaukių galima pamatyti paukščiuko snapelį. Tokias kaukes galėsite pasimatuoti ir patys. Užsidėję jas, pajausite vietinių moterų, primenančių rojaus paukščius, gyvenimą ir galbūt įminsite jų paslaptį.

O toliau mūsų lauks dar vienas nuotykis. Apsilankę uostuose, galvas papuošę įspūdingomis kaukėmis, paklaidžioję žuvų turgavietėse ir druskos kasyklose, turime galimybę pažinti ir vandenyną: paragauti sūraus jo vandens, palikti savo pėdsakus drėgname smėlyje, o po atoslūgio grįžti dar kartą ir apžiūrėti krante pasirodžiusius gyvius.

Norėčiau, kad dar kiek pasivaikščiotumėte saloje, kurios spalvotas pakrantės smėlis toks ypatingas, kad jį naudoja ir maiste, maišydami su druska… Taip pat tikiuosi, kad nepraleisite progos pasideginti šiuose paplūdimiuose. Garantuoju, kad potyriai bus nepamirštami. Ir vanduo, ir saulė čia nepakartojami.

Nakvynė tradiciniuose Kešmo salos namuose

Maitinimas: Pusryčiai

16 Diena. Kešmas – Teheranas

Mūsų kelionės tikslas – leistis į nepaprastą nuotykį, priversiantį pamiršti tai, kuo manote esąs ir grąžinsiantį jus į vaikystės dienas, kuomet viskas buvo netikėta ir stebuklinga.

Ak, tiesa, tiems, kuriems rūpi, Kešme puikios sąlygos apsipirkti.

Vakare: Skrydis Kešmas – Teheranas

Nakvynė Teherane

Maitinimas: Pusryčiai

17 Diena. Skrydis. Teheranas – Vilnius

Kelionė namo…

Tik po tam tikro laiko Jūs suvoksite viską, ką pamatėte, ką išgirdote, ką paragavote, ką užuodėte ir ką pajutote.

Daugybė komentarų tinklapiuose, pačių keliautojų pasakojimai ir atsiliepimai, byloja apie tą patį – Persija yra nuostabi, nuoširdi šalis, kuri visada stengiasi suteikti viską, kas geriausia savo svečiui…


Kelionės datos


Į kainą įskaičiuota:

√ Vietiniai skrydžiai Irane Širazas – Kešmas ir Kešmas – Teheranas

√ Transportas patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;

√ Visureigiai dykumose;

√ Dviviečiai kambariai su privačiais patogumais. Pagal kokybę atitinka maždaug 2-3 žvaigždutes;

√ 1 nakvynė autentiškose Irano klajoklių palapinėse;

√ 2 nakvynės autentiškuose tradiciniuose Kešmo salos namuose;

√ Pusryčiai visomis dienomis;

√ 4 pietūs ir 3 vakarienės

√ Profesionalus vietinis rusų kalbos gidas;

√ Profesionalus vietinis anglų kalbos gidas (pagal pageidavimą);

√ Patyręs kelionių vadovas iš Lietuvos;

√ Įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;

√ Viešbučių mokesčiai;

√ Vizos tvarkymas.


Į kainą neįskaičiuota:

× Aviabilietai Vilnius – Teheranas (Iranas) – Vilnius (nuo 300 Eur). Dažniausiai vykdomos su Turkish Airlines arba Ukraine International Airlines.

× Nepaminėtas maitinimas ~100 – 150 Eur

× Skambinimo paslaugos;

× Arbatpinigiai vairuotojams ir gidui;

× Asmeninės išlaidos;

× Kelionių rizikos draudimas ~10Eur

× Vizos mokestis ~70Eur


Kaina: 1800Eur./asm + tarptautiniai aviabilietai (nuo 300 eur./asm).


Svarbu! Galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.

Išvykimas iš Vilniaus. Detalią informaciją pateiksime besikreipiantiems asmeniškai (info@santitravels.com arba +37065273161).

SVARBI INFORMACIJA

Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiaus (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES arba UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES  oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

    Asta

    Sveiki, Santarai,

    Darsyk noriu padekoti uz pukiai organizuota kelione, uz puiku Jusu ir gido tandema, uz puikaus vairuotojo darba. Viskas buvo super. pamatem KITOKI Irana—su begaline meile jam, su giliais jausmais, astriais kvapais, su ryskiom spalvom. Saunus marsrutas. Puikus pasirinkimas.

    Evaldas

    Sveiki. Noriu padėkoti asmeniškai Santarui (kuris buvo mūsų keliautojų grupės nariu) ir visai SantiTravels kompanijai už nuostabią kelionę į Iraną. Tai buvo viena iš pačių įspūdingiausių kelionių gyvenime. Rekomenduoti galima visiems, nes tiek daug istorijos nebus jokioje kitoje kelionėje. Rusakalbė vietinė gidė,- tai vaikščiojanti enciklopedija, kokios neteko sutikti jokioje kitoje kelionėje. Šalis visiškai saugi keliautojams… Senamiesčių gatvelėmis vakarais, vieni, vaikščiodavom be jokių problemų. Turistai tikrai laukiami ir pagarboje.