fbpx

3000 metų senumo istoriją skaičiuojanti Etiopija

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Etiopija
PLOTAS 1 127 127 km²
SOSTINĖ Adis Abeba
VALIUTA Etiopijos biras
GYVENTOJAI 74 777 981
KALBA Amharic
RELIGIJA Krikščionybė
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $575
ATSTUMAS NUO LT 5180 km

Ar prisimenat vaikystės laikus, kai lovoje Jūsų tėvai atversdavo knygą ir pradėdavo „Senai, senai gyveno…“. Su tais žodžiais Jūs buvote perkelti į magiškąjį pasaulį, kur pilys buvo pastatytos iš kristalų, vienuoliai kopė uolų serpantinais, kad pastatytų nematomus vienuolynus, dykumos buvo padarytos iš aukso, moterys dėvėjo lėkštes kaip papuošalus, imperatoriai uolas pavertė į nuostabias bažnyčias, laukinės ir pavojingos hienos valgydavo iš žmonių rankų, karalienė Šeba suvyliojo karalių Saliamoną, o dievo žodžiai buvo paslėpti slaptose arkose nuo priešų. Taigi, ši pasaka turi vieną pavadinimą – Etiopija.

Daugiau kelionės datų


2018.10.27 – 2018.11.12 (Liko 10 vietų)


Kelionės kaina – 1848 Eur/asm. + aviabilietai nuo 580 eur/asm.


Faktai apie Etiopiją

Tai vienintelė šalis Afrikoje, kuri nebuvo kolonizuota;

Viena iš seniausių šalių pasaulyje – pirmą kartą paminėta 980 m. prieš Kristų.

Etiopija turi kalendorių, kurį sudaro 13 mėnesių, paskutinis mėnesis turi tik 5 dienas. Dabar Etiopijoje yra 2009-ieji metai.

Seniausio žmogaus kaulai atrasti būtent Etiopijoje;

Žalia mėsa – delikatesas.

Etiopija 40 kartų minima biblijoje ir yra viena iš nedaugelio šalių, kuri minima Korane, biblijoje, Homero Odisėjoje ir kitos senovės knygose.

Etiopijos Ortodoksų bažnyčia – viena seniausių krikščionybės formų.

Sostinės Adis Abeba pavadinimas reiškią „baltąją gėlę“ ir yra viena aukščiausių sostinių pasaulyje (2400 m.)

Etiopija yra Juodųjų žydų namai – kaikurios religijos sako tai yra prarasta žydų tauta arba karaliaus Solomono ištremta tauta.

Žemiausia ir karščiausia žemyninė dalis yra Etiopijoje – tai  Dallol (lavos ežeras).

O aukščiausias Afrikos kalnynas taip pat šioje šalyje.


Programa


 

1 diena. SkrydisVilnius – Europos miestas – Adis Abeba

Vakare atvykstame į Adis Abebą, apsistojame viešbutyje. Miestą 1886 m. įkūrė Menelikas II. Miesto pavadinimas, Adis Abeba, reiškia “nauja gėlė”. Vietiniams Etiopams – tai miestas auksu grįstomis gatvėmis. Užsieniečiams – tai senovinis ir mistinis miestas. 

Nakvynė viešbutyje Adis Abeba

Maitinimas: Pusryčiai

2 diena. Adis Abeba – Bahir Daras

Šiandien po pusryčių, trumpai lankome gražiausius Etiopijos sostinės Addis Abebos kampelius. Tai bus – šv. Trejybės katedra, Nacionalinį muziejų, kuriame eksponuojama seniausias pasaulyje žmogus „Liusė“. Po to, užkilsime į Entoto kalną  iš kurio atsiveria nuostabi Addis Abebos panorama. Vakare, pervežimas į oro uostą ir skrydis į Bahir Daras miestą. Miestelis įsikūręs šalia fantastiško grožio Tana ežero ir dažnai vietinių vadinamas Etiopijos Rivijera. Nusileidę vyksime į viešbutį. Vakare – laisvas laikas po miestą.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: Pusryčiai

3 diena. Bahir Daras – Tana ežeras – Gondaras

Po pusryčių plaukiosime po Tana ežerą. Pamatysime keletą iš daugelio vienuolynų įsikūrusių aplink Tana ežerą ir jo salose. Šie vienuolynai įkurti XVI – XVII a., kai kurios šventovė datuojamos iki Kristaus gimimo. Vėliau važiuosime autobusiuku į Gondarą miestą. Gondaras – tai karališkasis Etiopijos miestas (buvusi Etiopijos Imperijos sostinė) arba kitaip vadinamas Afrikos Kamelotu. Miestas – tvirtovė įsikūręs virš 2 kilometrų aukštyje ir yra pasputas dar aukštesnių kalnų, todėl senovėje jis buvo strategiškai labai geroje vietoje. Atvykus į viešbutį vakare, turime laisvą vakarą, šiame nuostabiame mieste.

Nakvynė viešbutyje

Maitinimas: Pusryčiai

4 diena. Gondaras

Po pusryčių, turas po imperatoriškąjį miestą Gondarą, kurį 1632 metais įkūrė imperatorius Fasilidas. Miestas daugelį dešimtmečių buvo Etiopijos meno, literatūros ir mokslo centras. Turas prasidės nuo vizito po karališkųjų rūmų kompleksą.  Milžiniškas kompleksas, užimantis net 70 000 kvadratinių kilometrų, buvo Etiopijos imperijos simbolis XVII – XVIII a. Po pietų, toliau vyksime po žavingąjį Gondaro miestą. Apolankysime karališkuosius Fasiladas baseinus – jauki, rami, labai graži ir istorinė vieta, skirta imperatoriams – Fasilidas ir Iyasu I. Vėliau privažiuosime prie Debre Berhan Selassie bažnyčios – įspūdingo grožio, neįprastų formų ir neįtikėtinų piešinių bažnyčia. Vakare grįžtame į viešbutį. Laisvas vakaras Gondaro mieste. 

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

5 diena. Gondaras – Simieno kalnai

Ryte iš Gondaro vykstame prie įspūdingų Simieno kalnų serpantinų. Šiam įspūdingam kalnų peizažui būdingi vešlia žaluma padengti plokščiakalniai, statūs skardžiai ir šlaitai. Giedrą dieną netgi galima įžiūrėti aukščiausią Etiopijos kalną, Ras Dašaną (4550 m). Simieno nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas) gyvena daugelis endeminių rūšių – tokių kaip, etiopinis šakalas ir etiopinis kalnų ožys. Turime ~ 2h.lengvą žygį. Tai ne tik žygis, pamatyti vaizdingą kraštovaizdį (kuris Jus paliks be žado), bet ir sėdėjimas tarp 100 Gelada babuinų ir stebėjimas tarp uolų šokinėjančius Etiopijos kalnų ožius. Vakare grįžtame į Gondaro miestą.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

6 diena. Gondaras-Lalibela

Pakeliui grožimės neįtikėtino įspūdžio gamta. Turime sustojimus pasigrožėti, pabendrauti su  vietiniais nuostabiame Awra Amba kaimelyje, skanaujame vietinio, tradicinio Etiopijos maisto. Awra Amba yra labai mažas kaimelis (apie 460 gyventojų). Šis kaimelis ypatingas tuo, kad jis kurtas kaip Utopinis miestelis. Kuriame visiška socialinė ir lyčių lygybė, nėra organizuotos religijos, pripažįstamas sunkus darbas, labai vertinamas mokslas, pilnas senolių aprūpinimas ir gaunamas pelnas iš darbų – lygiai padalinamas visiems gyventojams. Apsilankę ir pamatę šį kaimelį vyksime link Lalibelos, kur apsistojame nakvynei.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

7 diena. Lalibela

Aplankysime garsiąsias uolose iškaltas bažnyčias. Lalibela X-XIII a. buvo Etiopijos sostinė su žymiausiu valdovu Karaliu Lalibela, būtent jo garbei ir pavadintas šis miestas. Pagal jo pageidavimus, buvo iškaltos šios 12 bažnyčių uolose. Visos jos unikalios savo architekūra ir vis dar veikiančios! Pati įspūdingiausi ir lankomiausia yra Saint George bažnyčia – monolitinė bažnyčia, esanti 15 metrų aukščio, o jos forma kaip Graikiško kryžiaus. Šios bažnyčios yra įtrauktos į UNESCO ir dar vadinamos kaip aštuntasis pasaulio stebuklas. Vakare grįžtame į viešbutį Lalibeloje.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

8 diena. Lalibela – Addis Ababa –  Awassa ežeras

Šiandien judame į visai kitą Etiopijos dalį – pietus, susipažinti su skirtingomis Etiopijos gentimis. Anksti ryte skrendame į sostinę Addis Abebą, mus pasitinka vairuotojai ir visureigiais išvažiuojame į Didijį Lūžių slėnį, prie Langano ežero. Trumpo žygio metu galėsite mėgautis gamta, turtinga įvairiomis paukščių ir žinduolių rūšimis – tokiomis kaip, pavyzdžiui, įspūdingieji juodai balti kolobai. Ir išsimaudyti ežere. Vakare atvykstame į didžiausią pietų etiopijos miestą – Awassa, įsikūrusį ant to pačio pavadinimo ežero kranto. Nakvynė šiame mieste.  

Nakvynė viešbutyje Awassa mieste

Maitinimas: Pusryčiai

9 diena. Awassa – Dorze kaimeliai – Arba Minch

Šiandien mūsų laukia įdomi kelionė pas pietuose gyvenančią gentį – susipažinsime su vietinių kultūra ir unikalia architektūra. Pirmiausia keliaujame į Wolayta kaimą, išsidėsčiusį įspūdingame žalių kalvų kraštovaizdyje. Tuomet keliaujame į Chencha kalną ir aplankome Dorze gentį. Dorze gentis geriausiai žinoma dėl savo unikalaus medvilnės audimo technikos ir avilio formos namų aplink kuriuos pasėta „netikrų“ bananmedžių, kurie taip vadinami dėl to, kad ant jų neauga bananai. Patirsite jų kasdieninį gyvenimą, pamatysite unikalų audimo meną ir išgirsite tradicinės jų muzikos. Vakare atvyksite į Arba Minch nakvynei.

Nakvynė viešbutyje Arba Minch.

Maitinimas: Pusryčiai

10 diena. Arba Minch –  Jinka kaimelis

Rytą pradedame pasiplaukiojimu po netoliese telkšantį Chamo ežerą, kur pamatysite didžiausius krokodilus Afrikoje, begemotus ir įvairius paukščius- gražuolį tulžį ir erelį žuvininką. Tuomet keliaujame į Omo slėnio regioną, Jinka miestą. Pakeliui aplankome įvairias etnines grupes: Konso, Derase, Tsemai, Ari, Hammer. Planuojame apsilankyti Konso genties karaliaus namuose. Ten turėsime pietus. Vėliau, pasivaikščiojimas po spalvingą kas savaitinį turgų Key Afere. 

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

11 diena. Aplankome Mursi gentį

Rytą praleisime Mago nacionaliniame parke, kuris buvo įkurtas 1971 metais. Dieną vainikuos neaprėpiamų Mursi plynaukščių peizažas. Tai ne tik daugelio žinduolių ir paukščių prieglobstis, bet taip pat į Mursi genties namai. Jų moterys nešioja dideles molio plokšteles lūpose, o vyrai kūnus puošia randais. Mursi vyrai plačiai pagarsėję kaip puikūs kariai. Sausuoju sezonu Mursi gyvena vakarinėse Omo upės pakrantėse ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis. Jie taip pat medžioja ir žvejoja. Po pietų vyksime į Turmi ir aplankysime gražų kaimą, kuriame gyvena Hammer gentis.

Nakvynė viešbutyje Turmyje.

Maitinimas: Pusryčiai

12 diena. Aplankome Omorate

Diena prasidės apsilankymu Omorate, Dassaneche. Omorate išsidėstęs ant Omos kranto.  Persikeliame per upę į Dasanech, arba kitaip Galeb, genties gyvenvietę. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų apsaugo spygliuotų augalų “tvoromis”. Vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę tonkappen – įmantriu galvos papuošalu. Grįžtame į Turmį. Turmi kaimuose jums gali nusišypsoti laimė ir jūs pamatysite sezoninius kultūrinius įvykius, pavyzdžiui, evangadi (hammer šokis). O jei labai pasiseks, galbūt išvysime prieš vestuvines iniciacines apeigas – garsųjį Hammer šokinėjimą per jaučius. Vėliau keliausime į Turmi, Hammer ir Karo turgų.

Nakvynė viešbutyje Turmyje.

Maitinimas: Pusryčiai

13 diena. Aplankome Karo gentį

Ryte aplankysime nedidelę etninę grupę prie Omo upės. Ypač įspūdinga yra jų kūno tapyba ir dekoratyviniai randai, kuriame dominuoja balta spalva iš kreidos ir raudona iš Ochros. Piešiniai skirti išsiskirti iš kitų ir pridėti grožio (panašiai kaip pas mus kosmetikos naudojimas). Tačiau šioje gentyje, kūną taposi ir vyrai, taip parodydami savo išskirtinumą iš kitų vyrų viliojant moteris ir specioms iškilmėms su atitinkamais simboliais. Vakare vykstame į Karat Konso ir ten liekame nakvynei.

Nakvynė viešbutyje Karat Konso.

Maitinimas: Pusryčiai

14 diena. Karat Konso – Arba Minch

Šiandien grožėsimės Konso kaimu. Konso garsėja senovinėmis unikaliomis terasomis ir neįprastomis antkapinėmis graviruoto medžio statulomis. Konso  teritorijoje dirvožemio konsolidavimas sukūrė unikalų kultūrinį kraštovaizdį – kalvos šlaitai terasų pagalba panaudoti intensyviam pasėlių auginimui ir laistymui. 2011 m. birželio mėn neįprastas žmogaus ir gamtos bendradarbiavimas buvo pagerbtas vietovę įtraukus į UNESCO Pasaulinio Paveldo Objektų sąrašą. Vėliau vykstame į Arba Minch miestą nakvynei.

Nakvynė viešbutyje Arba Minche.

Maitinimas: Pusryčiai

15 diena. Arba Minchas – Adis Abeba

Grįžtame į Adis Abebą. Pakeliui sustojame Butajira, mėgaujamės tradiciniais pietų Etiopijos patiekalais. Vėliau sustojame Tiya miestelyje. Lankome Tiya archeologinę vietą, kurioje yra 36 nuo 1 iki 2 metrų aukščio stačiai pastatyti akmenys su įvairiais piešiniais. Manoma, kad akmenys liudija tūkstančių metų senumo Etiopijos istoriją.  Vakare atvykstame į Addis Abebą, apsistojame viešbutyje. Vakare mėgaujamės tradiciniu Etiopijos maistu. Vakarienę vainikuoja nuostabus vietinių genčių šokis.

Nakvynė viešbutyje Addis Abeboje.

Maitinimas: Pusryčiai

16 diena.  Išvykimas į Lietuvą arba papildomai galimas poilsis JAE (neįskaičiuota į kainą)

Išvykstame į oro uostą ir skrendame į Dubajų. Poilsis saulėtuose Emiratuose. Galimi turai po šalį. Nakvynė viešbutyje. Kosmopolitišką Dubajaus miestą daugelis vadina miestu-fenomenu. Tai lankomiausia vieta JAE bei populiariausia kurortinė zona visuose Artimuosiuose Rytuose. Kas čia taip vilioja poilsiautojus? – amžinai saulėtas dangus, nuostabaus smėlio paplūdimiai, šilta jūra ir krantas su itin švelniu nuolydžiu, aukščiausio lygio aptarnavimas, pramogų gausa ir be abejo neregėta prekių pasiūla turguose bei parduotuvėse.

Nakvynė viešbutyje. 

Maitinimas: Pusryčiai

17-18 dienos.

Poilsis saulėtuose Emiratuose. Galimi turai po šalį.

Nakvynė viešbutyje. 

Maitinimas: Pusryčiai

19 diena. Skrydis namo


Detaliau apie Etiopiją jos kultūrą, istoriją ir tradicijas skaitykite ČIA

Į kainą įskaičiuota:

√ Transportas po Etiopija – autobusiukas šiaurinėje dalyje, pietinėje – 4×4 visureigiai;

√ Profesionalus Rusų kalbos gidas, keliaujantis kartu;

√ Anglakalbis gidas (pagal pageidavimą);

√ 15 nakvynių tvarkinguose 3-4* (pagal šalies kategoriją, kuri neatitinka Europietiškos)  viešbučiuose;

√ 15 pusryčių;

√ Įėjimo mokesčiai į programoje paminėtus lankomus objektus;

√ Nacionalinių parkų mokesčiai;

√ Viešbučių mokesčiai;


Į kainą neįskaičiuota:

× Tarptautinis skrydis Vilnius – Stambulas – Addis Abeba – Stambulas – Vilnius (Nuo 580 Eur/asm). Skrydžiai vykdomi su Geriausiomis Europos oro linijomis: Turkish Airlines arba Lufthansa.

× 2 vietiniai skrydžiai (Addis Abeba – Bahir Daras; Lalibela – Addis Abeba). Skrydžiai vykdomi Ethiopian Airlines oro linijomis. Kaina ~ 400 Eur/asm

× Poilsis Jungtiniuose Arabų Emiratuose.

× Nepaminėtas maitinimas (pietūs ir vakarienė). Apie 5-10 Eur už pietus arba vakariene.

× Etiopijos viza (80 Eur+siuntimas greituoju paštu nuo 12 Eur);

× mokesčiai už genties žmonių fotografavimą ir šventės stebėjimą;

× medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;

× arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;

× asmeninės išlaidos.


SVARBI INFORMACIJA

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES  oro linijomis arba LUFTHANSA oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai