fbpx

Madagaskaras – endeminės gamtos ir senovės genčių lopšys (Aktyviems)!

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
VALSTYBĖ Madagaskaras
PLOTAS 587 040 km²
SOSTINĖ Antananaryvas
VALIUTA Ariaris
GYVENTOJAI 20.042.551
KALBA Malagasių
RELIGIJA Vietinė
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $900
ATSTUMAS NUO LT 5267  km

Kelionių datos


2018.09.11- 09.30 (Liko 10 vietų)


Kelionės kaina – 1596 Eur/asm. +  tarpatautiniai aviabilietai nuo 750 Eur/asm. + Vietins skrydis ~230 Eur/asm.

Grupės dydis iki 12 asmenų!

Galimi individualūs užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. 

Madagaskaras – tai ketvirta pagal dydį sala pasaulyje. Tai yra labai ypatinga vieta, kokios daugiau tikrai nerasite. Prieš 160 mln. metų nuo žemyno atsiskyręs žemės lopinėlis tapo 250 000 gyvūnų ir augalų namais, kurių 75 proc. daugiau niekur kitur negyvena.

Drėgnieji atogrąžų ir tropiniai miškai, pusdykumės – viskas yra šioje saloje. Tarp medžių skraido rečiausi ir gražiausi pasaulio paukščiai, ant šakų karstosi lemūrai, kurie dar prieš 2000 metų, prieš atkeliaujant malagasių protėviams, buvo vieninteliai primatai saloje.

Malagasiai, sudarę apie 20 klanų ar genčių, saloje gyvena ir dabar. Juose egzistuoja įvairūs tabu, tačiau juos visus vienija tikėjimas protėvių galia, todėl visa sala nusėta paslaptingais antkapiais, o kaimeliuose vyksta nepaprastos laidotuvių apeigos.

Jei trokštate pamatyti nenusakomą egzotiką ir nors trumpai pabūti atradėjais, keliaukite po šalies kaimelius, kuriuose žmonės kai kur dar nematę baltaodžių!

Malagasių kultūra – tai sudėtingas dabarties ir be galo stiprios praeities mišinys, kuriame šiuolaikiniai įstatymai paprasčiausiai negalioja, šiuolaikinės religijos nepriimtinos arba yra susimaišiusios su senovės šamanizmu, magija ir ritualais. Tačiau nebijokite ir išdrįskite – malagasiai be galo draugiški žmonės!

Faktai apie Madagaskarą

90% Madagaskaro floros ir faunos nerandama niekur kitur pasaulyje;

Lemūrai yra šventi gyvūnai ir gentyse jie tapatinami su žmonėmis;

Pirmieji gyventojai Madagaskare buvo iš… Azijos;

18 a. ir 19a. Madagaskaras buvo Piratų sostinė Indijos vandenyne;

Maistas Madagaskare yra labai įvairus, įtakotas įvairiausių pasaulio dalių imigrantų.


Programa


1-2 diena.

Skrydis į Madagaskaro sostinę Antananaryvą, kur mus pasitinka mielieji mūsų draugai malagasiai. Mūsų laukia trumpas apžvalginis turas po sostinę.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

3 diena. Antananarivas – Andasibe – Pereyras rezervatas

Keliaujame į Andasibe. Tai mažas miestelis, esantis į pietus nuo sostinės.  Žavinga vieta apsupta žaliuojančių miškų ir šalia tekančios upės. Vieninteliai pastatai iš betono šiame miestelyje yra paštas, traukinių ir autobusų stotis, ir keletas bažnyčių. Aplankome privatų Pereyras Marozevo rezervatą, kuriame galima pamatyti visų rūšių chameleonus Madagaskare. Pasiekiame lietingų miškų regioną „rainforest“. Rekomenduojamas vakarinis-naktinis vizitas „nocturnal“, ieškant naktinių endeminių gyvūnų (pavyzdžiui, naktinio lemūro, naktinių chameleonų ir kt.).

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

4 diena. Analamazaotra – Vakonas – Cata sala

Su vietiniais gidais lankome nacionalinį parką Analamazaotra, kur natūralioje aplinkoje gyvena daug rūšių lemūrų.Tarp jų – didžiausias lemūras Indri Indri, kurie keliauja grupėmis tarp medžių viršūnių. Vaikščiodami po parką, pasirinkę vieną maršrutą, ieškosime ir daugiau lemūrų rūšių (pvz. pilkieji bambukiniai lemūrai ar ruduosius su raudona papilve lemūrus). Taip pat, pamatome daugybę kitos, tik čia gyvenančios, žinduolių faunos ir paukščių, kaip žavingą ryškia mėlyną gegutę, endeminę medžių gyvatę arba Parsono chameleoną. Žavimės ir flora. Po to mūsų laukia kelionė maršrutu Andasibe-Vakonas parkas-rezervuatas. Plaukiame kanojomis į Cata lemūrų salą. Pamatysme plėšrūnus fosas ir krokodilus, Ibis gražuolius.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

5 diena. Antsirabe

Pasiekiame Antsirabe. Antsirabe – įžymus brangiųjų mineralų gamyba ir prekyba, taip pat, puikiai žinomas kaip terminių versmių kurortas, įkurtas Prancūzų kolonistų, skirtas pabėgti nuo triukšmo ir žmonių sostinės gyventojams. Dabar tai – unikalus Madagaskaro miestas – spalvotas, truputi chaotiškas, šiek tiek netvarkingas ir vargingas – tačiau unikalus savo atmosfera. Mūsų laukia trumpas turas po žaliąjį miestą: žavingos plačios palmių alėjos su įspūdinga kolonijine architektūra. Pamatysime vulkaninius ežerus Tritriva ir Andraikiba, pasivaikščiosime ir išgirsime jaudinančią istoriją/legendą apie kiekvieną iš šių ežerų.  Pavažiuosime Pousse Pousse taksi rikša – panašiu į Azijoje naudojamą, neveltui malagasiai kildinami iš Azijos ir Afrikos žmonių mišinio. Antsirabe taip pat yra ir brangakmenių turgus, zebu ragų dirbtuvės. Turėsite laiko ir apsipirkti.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

6 diena. Ambositra

Išvykstame į Ambositrą. Pakeliui grožimės tik Madagaskarui būdinga gamta. Aplankome Merina etninės grupės namus. Ambositra – kalnų miestelis, apgaubtas žalių viršūnių, dažnai pasislepenčių rūke. Palyginti su Atsirabe – labai ramus miestelis, tačiau gyvybingas savo menų ir įvairių dirbinių parduotuvėmis. Šiame miestelyje, meno dirbiniai yra gerokai pigesni nei Antananarive, todėl puiki proga jų įsigyti. Taip pat, Ambositra yra ypatingų žmonių – Zafimaniry žmonių lopšys (UNESCO saugomas paveldas). Ambositra yra medžio inkrustacijų ir skulptūrų sostinė, kuriame pilna parduotuvių,nusipirkti šių – išskirtinių  dirbinių. Apžiūrime vietinių menininkų dirbtuves.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

7 diena. Antoetra – Sakaivo

Ryte vykstame į Antoetrą miestelį, iš kurio yra geri pėsčiųjų takai su turistų mažai paliestais kaimeliais, esančiais kalnų slėniuose. Toliau tęsiame kelionę po Zafimaniry žemes. Žygiuojame į nuostabų Sakaivo kaimelį, kuris įsikūręs aplink vaizdingas ryžių terasas, magiškus krioklius ir aukštas , dangų remiančias granitines uolas. Vakare – susitikimas su vietiniais gyventojais, kurie dar tebegyvena viduramžių laikais. Jei pasiseks, susitiksime su vietinės etninės grupės vadovu-šventiku.

Nakvojame pas vietinius, tipiniuose Zafimaniry mediniuose nameliuose (UNESCO saugomas paveldas). Patirsite vietinių genčių gyvenimo ypatumus, kultūrą ir maistą. Bus galimybė išbandyti jų kasdienią rutiną patiems.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

8 diena. Ambalavao

Mūsų laukia 3-4 valandų žygis per vaizdingą ir labai įspūdingą Antoetra slėnį. Vykstame į viduramžių Ambalavao miestelį. Ambalavao vietine kalba reiškia – naujas slėnis, labai jaukus miestelis turintis apie 25 000 gyventojų. Pamatysite įdiliškus vaizdus, kaip šalia kolonijinio stiliaus namukų sėdi moterys užsidėjusio mažas tradicines skrybėles suka šilką arba minko tešlą. Ambalavao unikali vieta, kur namų sąlygomis gaminamas ypatingas popierius „Antaimoro“ iš kurio daromos atvirutės, vokai ir kiti suvenyrai. Pakeliui užsukame į Fianarantsoą. Pageidaujantys gali paragauti krokodilienos, pagardintos šikšnosparnių sparnų odele ir baobabų uogiene! Sustojame prie aukso kasyklos, o vėliau pasiekiame Ambalavao.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

9 dienaAmbalavao – Namoly – Andriampotsy

Šiandien mūsų laukia 6 valandų žygis į Namoly-Andriampotsy, esantį D’Andrigita nacionaliniame parke, kartais vadinamas Madagaskaro Yosemite parku. Šis parkas yra tiesiog rojus mėgstantiems kopti kalnais ar tiesiog pasivaikščioti slėniais. Pasiekiame granitinių kalnų masyvą ir „Natural“ rezervatą. Jus sužavės nerealūs kriokliai! Vietiniams šie kriokliai yra šventi. Vėliau – piknikas prie krioklių. Lipame į 2200 m. aukštį. Ten pamatysime orchidėjų plokštumą, kuriame jus pakerės virš 30 skritingų nuostabių šių augalų rūšių. Vakare, įsikuriame nakčiai stovyklavietėje neįtikėtinai vaizdingoje vietovėje.

Naktis – stovykloje.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

10 dienaAndriapotsy – Iantaranomby

Mūsų laukia mėgėjiškas kopimas į „Pic Boby“ (2658 m.). Tai truks apie penkias valandas (pirmyn ir atgal į stovyklavietę). Dienos pabaigoje laukia žygis per įspūdingo grožio Ambalamanandray slėnį. Apžiūrime ir „Extra-terrestre“ – labai keistas geologines formas. Pasiekiame Tsaranoro slėnį. Įsikuriame prie labai vaizdingos upės, kur galimos maudynės.

Naktis stovykloje.

Maitinimas: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė

11 diena.  Iantaranomby – Tsaranoro – Ranohira

Keliaujame į Ranohira. Einame vaizdingomis vietovėmis iki Tsaranoro slėnio, kuriame pietaujame. Išvykstame kirsdami plokštumą, kur stepių fone Horombe stūkso dideli uolų masyvai. Aplenkiame brangakmenių ir aukso kasyklų „western“ miestelį. Vėliau nuvykstame į Anją – privatų lemurų parką – miestelį. Didžiausias šio rezervato „turtas“ – lemūrai su baltos ir juodos spalvos žiedais ant uodegos.  Mūsų laukia trumpas pažintinis žygis, kuriame beveik granatuotai pamatysite lemūrus, nes parkas yra ganėtinai mažas. Vakare atvykstate į Ranohira miestelį.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai ir pietūs.

12 diena. Ranohira – Isalo – Ranohira

Šiandien – dienos žygis po Isalo nacionalinį parką, kuris užima apie 81 tūkstantį hektarų. Tai vienas populiariausių nacionalinių parkų Madagaskare, nes vaizdai atima žadą. Žygiuojame vaizdingais kanjonais ir po vešlius, žalius miškus, kurie yra lemūrų namai. Žavimės kalnų ir sausumos masyvais – žemyn krentančia upe, ryžių laukais, palmėmis, bambukais ir kt. Persekiojame lemūrus, chameleonus, kurie čia suka lizdus. Maudomės natūraliuose baseinuose ir kartu pietaujame. Pamatome nepakartojamą krioklį. Vakare grįžtame į viešbutį Ranohiro miestelyje.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai ir pietūs

13 diena. Ranohira – Tuléar

Išvykstame į Tulear. Pakeliui aplankome Mahafaly antkapius, dar kitaip vadinamus „valavato“. Tai milžiniškos akmenų masės (apie 15 m. pločio ir 1 m. aukščio). Ant jų – primityvūs piešiniai, Zebu ragai. Apžiūrime senovines skulptūras ir šiuolaikiškai dekoruotus kapus. Šie kapai statomi iki 1 metų, Mahafaly genties bendruomenės ir kiekvienas etapas pažymimas Zebu auka. Vėliau, Zebu kaukolės yra panaudojamos, kaip dekoracijos. Taip pat, pamatysime baobabus. Tai vienas iš Madagaskaro simbolių. Išsišakoję ir atrodantys kaip styrančios šaknys iš dangaus… Baobabų yra suskaičiuojama virš 7 rūšių. Daugeliui jau virš 1000 metų. Vienas iš didžiausių ir seniausių baobabų bus aplankytas pakeliui į Tulear.

Vėliau trumpai susipažįstame su pietine Madagaskaro sostine – Tulear. Vakare mūsų laukia vakarėlis įžymiajame „Za Za“ naktiniame klube.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

14 dienaTuléar – Anakao

Plaukiame motorine valtimi į nedidelį vietinių žvejų kaimelį – Anakao, žvejų genties – Vezo kaimelį. Jiems tai namai – o mums kurortas su balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos jūra ir ryškiai žalia augmenija! Puiki vieta pailsinti kojas prie jūros, valgyti jūros gėrybes ir tuo pačiu, susipažinti su šia, gana atsiskyrusia vietine gentimi.

Nakvynė namukuose ant jūros kranto.

Maitinimas: Pusryčiai

15-17 dienos. Anakao

Nakvynė namukuose ant jūros kranto. Galimas netoli esančio Vezo žvejų kaimelio aplankymas ar plaukimas į Nosy Ve salą, buvusią piratų slėptuvę, kuriame yra viena gražiausių nardymo vietų visame Madagaskare. Jums siūlomas ir piknikas. Langustus galime pasigauti ir patys, jų čia pilna. Šalia – endeminių paukščių rezervuatas. Galimas turas į keistųjų butelinių baobabų kraštą.

Nakvynė namukuose ant jūros kranto.

Maitinimas: Pusryčiai

18 diena. Anakao-Tulear-Antananarivas.

Plaukiame atgal į Tulear miestą. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Tulear-Antananarivas. Apžvalginis turas po sostinę Antananarivą, paskutinė galimybė įsigyti siuvenyrų ir atsisveikinti su magiškuoju Madagaskaru.

Nakvynė viešbutyje.

Maitinimas: Pusryčiai

19 diena. Antananarivas

Aplankome Aristan turgų, perkame suvenyrus. Madagaskare atrodo, kad kas antras žmogus kuo nors prekiauja, tai yra jų gyvenimo būdas ir tradicijos. Todėl turguose galite rasti visko! O lauktuvėm vežti neužteks net vietos lagamine!

Po pietų pervežimas į oro uostą ir skrydis į Lietuvą

20 dienos.

Atskrendame į Lietuvą. Kelionės pabaiga


Grupės dydis –  iki 12 žmonių!


Galimi individualūs užsakymai su jau patikrintais patikimais vietiniais rusakalbiais arba anglakalbiais gidais. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

√ 14 nakvynių 2-3 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais kelionės metu;

√ 3 nakvynės stovyklavietėse

√ 1 nakvynė vietinių genčių namukuose;

√ Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs,vakarienė) stovyklose ir pas vietines gentis;

√ Vietiniai gidai ir bagažo gabentojai;

√ Įėjimo mokesčiai parkuose ir rezervatuose (Pereyras, Vakona, Anja, Andringitra, Ranohira);

√ Vietiniai gidai parkuose ir rezervatuose;

√ Visureigiai ir autbusiukai/autobusai turų metu;

√ Kuro mokesčiai;

√ Vairuotojas;

√ Visi oro uosto ir viešbučio pervežimai;

√ Kelionė laivu į Anakao;

√ Rusakalbis vertėjas -gidas viso turo metu;

√ Anglakalbis gidas (pagal pageidavimą);

√ Visi turai paminėti programoje.


Į kelionės kainą neįskaičiuota:

× Tarptautiniai aviabilietai Vilnius/Ryga – tarpinis oro uostas/i – Antananaryvas (Madagaskaras) –  tarpinis oro uostas/i – Vilnius/Ryga(apie 700 – 1200 Eur/asm.). Dažniausiai skraidinama su Turkish Airlines arba Air France oro linijomis;

× Vietinis skrydis Tulear-Antananarivas (~220 Eur/asm.). Skraidinama su Air Madagascar oro linijomis.

× Priemoka už specialius pageidavimus dėl maisto ;

× Programoje nepaminėtų lankomų objektų mokesčiai, leidimai ir gido paslaugos laisvalaikiu;

× Draudimas, arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos;

× Galima vietinių oro uostų papildoma rinkliava;

× Vizų tvarkymo mokestis, vizos antspaudo mokestis;

× Asmeninės išlaidos, pavyzdžiui, baro, telefono, skalbimo sąskaitos ir t.t.

× Visos kitos paslaugos nenurodytos programoje;

SVARBI INFORMACIJA

Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (12 asm.), kelionės kaina perskaičiuojama, nesutikus, gražinami sumokėti pinigai arba keičiama į kitą kelionę.

Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  TURKISH AIRLINES  oro linijomis arba Air France oro linijomis.

Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai

  Audronė

  Laba diena, pasidalinsiu įspūdžiais iš kelionės po Madagaskarą. Gyvūnijos ir gamtos įvairovė, tačiau labai skurdi šalis ir deganti. Dega pievos, miškai kalnuose, ore tvyro degėsių kvapas. Aišku kiekviena šalis įdomi ir verta pamatyti savo akimis, tačiau organizatoriai turėtų informuoti keliautojus kurie galvoja apie šį maršrutą, kad šiai kelionei reikalingas fizinis pasirengimas ir ištvermė, nes daug ėjimo ir lipimo į kalnus dideliame karštyje. Jei esate ne toks jaunas ir mažai judantis ar sportuojantis reikėtų gerokai pamąstyti ar ši kelionė jums. Kad nebaigti pasisakymo niūria nata, galiu pasidžiaugti, kad pasisekė su gidais, jie buvo nuostabūs.

  Rita

  Sveiki,domina kelionė i Madagaskarą,kelintą kartą organizuojat kelionę šia kryptimi?

   Santi Travels

   Sveiki p. Rita,
   Pirmą kelionę šia kryptimi organizavome 2010m. balandžio mėnesį. Nuo to laiko, kasmet, sėkmingai siunčiame keliautojus šia kryptimi.Turime begalę puikių atsiliepimų iš jau keliavusių. Paskambinkite man +37065273161. Atsakysiu į visus Jums rūpimus klausimus. Aš pats sudariau šį maršrutą. Esu lankęs Madagaskarą daug kartų. Pagarbiai, Santaras