Gvatemala ir Kosta Rika

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
REGIONAS Gvatemala
PLOTAS 108 890 km2
SOSTINĖ Gvatemala
VALIUTA JAV Doleris
GYVENTOJAI 12 293 545
KALBA Ispanų/Anglų
RELIGIJA Katalikai
BVP VIENAM GYVENTOJUI  $4 900
ATSTUMAS NUO LT 10 200 km

Kelionė su grupe iš Lietuvos (iki 14 asmenų)


Kelionės kaina 2290 eur./asm.


Galimos individualios programos, pagal Jums tinkamiausias datas. Pritaikome programas pagal Jūsų norus

Gvatemala – tai žymiausios ir seniausios Majų civilizacijos Žemė. Kosta Rika, dar vadinama taikiąja Centrinės Amerikos siela, puikios infrastruktūros, paplūdymių, atogražų miškų kryptis. Jei norite patirti pačią geriausią kultūrinę ir ekologinę nuotykių kelionę savo gyvenime – pirmyn į Centrinę Ameriką. Tik čia Jūs iš arti galėsite susipažinti ir prisiliesti prie senųjų  Majų civilizacijos griuvėsių (Tikalis  yra vienas iš didžiausių archeologinių  Majų civilizacijos vietovių). Čia galėsite  iš arti pamatyti egzotinių tropinių džiunglių augaliją ir gyvūniją, nes Centrinėje Amerikoje gyvena fantastinis skaičius įvairių rūšių gyvūnų, kurių namai yra visur, nuo sausringų slėnių ir pelkių, iki  vandenynų pakrančių.  Vyriausybės aktyviai saugo savo gamtą,  todėl Gvatemaloje yra daugiau nei 30 saugomų nacionalinių parkų. Būnant Centrinėje Amerikoje būtina aplankyti bent vieną iš be galo spalvingų vietinių turgų. Pabūti bei pajausti jo dvasią ir, žinoma, pasiderėti, perkant vieną ar kitą autentišką daiktą. O kaip gi be pasivaikščiojimų po vulkanines teritorijas bei pliuškenimosi terminiuose vandenyse? Visa tai ir dar daugiau – nuo šiol nebėra tik svajonė. Tereikia žengti pirmąjį žingsnį visų šių stebuklų link!


Programa

(1-8 dienos Gvatemala) 

1 diena. Skrydis Vilnius- Gvatemala.

2 diena. Gvatemalos miestasAntigva Gvatemala (be gido)

Maitinimas: Nėra

Sveiki atvykę į Gvatemalą! Paslaptinga bei įtraukianti, diversiškiausia šalis Cerntrinėje Amerikoje, kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais bei unikalumu jau šimtus metų pritraukia daugybę keliautojų iš viso pasaulio. Pasitikimas Gvatemalalos oro uoste; pervežimai į viešbutį esantį Antigva Gvatemaloje.

Nakvynė Hotel Posada Los Bucaros ar panašiame viešbutyje Antigva Gvatemaloje

 

3 dienaChichicastenango Turgus – Atitlan ežeras (su gidu)

Maitinimas: pusryčiai

Pradedame mūsų kelionę! Anksti ryte išvykstame į žymųjį Chichicastenango turgų. Šis turgus yra labai svarbus Centrinėje Amerikoje – atidarytas tik antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais. Spalvų gausybė ir kvapai pritraukia bei sužavi. Daugelis mano, jog čia unikalios majų prekės yra ne tik geros kokybės, bet ir pačios pigiausios regione. Po vizito turguje aplankysime Pascual Abaj muziejų, kuriame išvysime įvairiausių rūšių kaukių, kurios yra naudojamos skirtingiems šokių pasirodymams. Šiame muziejuje taip pat išvysite Majų Dievą Mašymoną ir sužinosime apie tikėjimus, vietinių tradicijas bei požiūrį į dvasingumą. Vakarop pasieksime Atitlano ežerą, esantį itin vaizdingoje vietoje – jį supa net trys įspūdingi vulkanai. Pats ežeras taip pat susidarė įsmukus vulkano krateriui. Ežero gylis – net iki 320 metrų, plotas – apie 130 kvadratinių kilometrų. Dangų remiančių ugnikalnių ir indėnų kaimelių supamas ežeras pelnytai laikomas vienu gražiausių ne tik Lotynų Amerikoje, bet ir visame pasaulyje!

4 diena. San Chuan ir Santiago (su gidu)

Maitinimas: Pusryčiai

Aplankysime Santjago de Atitlan miestelį, kuriame indėnai garbina dievą Mašymoną (angl.Maximon). Šio dievo asmenybė sukurta sujungus į vieną paveikslą Majų dievybes, ispanų užkariautoją Pedro de Alvarado ir… biblinį Judą! San Chuan la Laguna – mažai turizmo paliestas, vietinio kolorito prisipildęs kaimelis. Bendrausime su vietiniais gyventojais. Kiekvienas kaimas skiriasi nuo kitų kaimelių savo tradicijomis ir spalvingaisiais nacionaliniais apdarais. Aplankysime moterų tekstilės kooperatyvą. Taip pat nuvyksime į Panachačelio turgų – tai geriausia vieta įsigyti indėniškų Gvatemalos rankdarbių. Po to išvyksime į Antigvą. Keliaudami galėsite grožėtis puikiais gamtos vaizdais. Antigva – indėniškos ir kolonijonės kultūros simbiozės perlas, UNESCO paveldo šedevras.

Nakvynė Hotel Posada Los Bucaros ar panašiame viešbutyje Antigva Gvatemaloje

diena. Pusdienio turas pėsčiomis po Antigvą (su gidu)

Maitinimas: Pusryčiai

Šiandien aplankysime San Francisco El Grande. Net praėjus 500 metams po bažnyčios statybos, ji vis dar yra neatskiriama miesto kultūrinio bei religinio identiteto dalis. Svarbu paminėti, jog bažnyčioje yra palaidotas Šventasis Pedras de Betancuras – pirmasis Centrinėje Amerikoje kanonizuotas žmogus. Taip pat aplankysime The Museum of Arms (liet.Rankų muziejų), La Merced Catedral bažnyčią ir įžymiąją Arch Street (liet.Arkų gatvę). Senosios, kolonijinės, akmenimis grįstos gatvelės, papasakos įdomias istorijas bei legendas apie miestelio praeitį. Po turo, laisva popietė apsipirkinėjimui ar pasivaikščiojimui.

Nakvynė Hotel Posada Los Bucaros ar panašiame viešbutyhe Antigva Gvatemaloje

6 diena.  Antigva – Rio Dulčė (be gido)

Maitinimas: Pusryčiai

Pervežimas iš viešbučio Antigvoje į autobusų stotį Gvatemalos mieste. Iš čia autobusasas mus paims tiesiai į Rio Dulčė- mažą miestelį prie Izabalo ežero. Šis miestelis taip pat yra uosto stotelė laivams, plaukiantiems iš/į Livingstoną ir Karibų pakrantės uostų. Rio Dulčė (liet. Saldžioji Upė) kasmet susilaukia jūrininkų iš viso pasaulio.

Nakvynė Hotel Hacienda Tijax ar panašiame viešbutyje Rio Dulčė

7 diena. Livingstonas – Flores (su gidu)

Maitinimas: pusryčiai

Po pusryčių, išvyksime į turą po Garifuna kaimą ir ten tęsime turą po Rio Dulčė upę, aplankant paukščių salą, kurioje turėsime galimybę stebėti bei fotografuoti unikalius paukščius. Šioje saloje knibždėte knibžda garniai ir kormoranai. Šiandien taip pat aplankysime San Felipe de Lara pilį – tvirtovę, pastatytą ispanų. Ji buvo pastatyta su tikslu saugoti prekes, kurios atvyko iš Ispanijos ir kurios buvo piratų trokštamas grobis. Po to vyksime atgal į Rio Dulčė kaimelį. Keliausime į El Remate sritį. Vos už keletos kilometrų nuo Rio Dulčė pamatysime sieną tarp Izabal ir Peren regionų; jau dabar galėsime stebėti kaip kinta augmenija šiltame bei drėgname klimate.

Nakvynė Hotel Casa Amelia ar panašiame viešbutyje esančiame Flores Saloje.

8 diena. Tikal Nacionalinis parkas (grupinis turas)

Maitinimas: Pusryčiai ir pietūs

07:30 val. Šiandien vykstame į Tikalį, klasikinio periodo Majų kultūros sostinę. Tikalis – dar vienas UNESCO paveldo šedevras. Šis didžiulis bei įspūdingas miestas skendi džiunglėse. Tikalis pritrenkia savo didingumu ir formomis. Miesto ištuštėjimo paslaptis neatskleista iki šiol! Tikalyje yra tūkstančiai senovinių pastatų, kurių tik maža dalis yra archeologų ištirta bei išvalyta nuo džiunglių augmenijos. Žymiausi Tikalio pastatai yra šešios didžiulės Mezoamerikos laiptuotosios piramidės. Kai kurios iš jų yra 60 metrų aukščio. 

18:30 val Skrydis atgal į Gvatemalą

19:30 val mus pasitinka oro uoste, tuomet pervežimas į Gvatemalos miestą.

Nakvynė Hostal Villa Toscana ar panašiame viešbutyje Gvatemalos mieste

(9-16 dienos Kosta Rika)

9 diena. Gvatemala – Kosta Rika (be gido)

Maitinimas: nėra

Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Kostą Riką.

Sveiki atvykę! Anglakalbis atstovas pasitiks mus atvykus į San Chosė ir palydės iki viešbučio, kuriame gausime informacinę kelionės medžiagą.

Nakvynė viešbutyje.

10 diena. San Chosė – Arenal Ugnikalnis ir karštosios versmės (su gidu)

Maitinimas: Pusryčiai ir vakarienė

Ryte pervežimas iš viešbučio į La Fortuną, netoli Arenal vulkano. Arenal apylinkės yra vienos labiausiai keliančių įspūdį vietų šalyje. Grėsmingai ir didingai iškilęs vulkanas yra maždaug 1.6 km aukščio. Nepaisant to, jog dabar ugnikalnis yra miegantis, jis vie tiek išlieka vienu aktyviausių ugnikalnių Kosta Rikoje per paskutiniuosius 43 metus!

Popiet, su vietiniu gidu vykstame į nacionalinį parką. Ten žygiuosime per atogražų miškus Arenal vulkano papėdėje. Čia Jūs turėsite galimybę pamatyti beždžiones ir didelę gausybę paukščių, tokių kaip tukanai ir trogonai. Pabaigsime žygį su atgaivinančiu gėrimu ir kvapą gniaužiančiu vaizdu į Arenal ugnikalnį. Diena baigiama atpalaiduojančiomis maudynėmis Paradise karštosiose versmėse. Vakarienė taip pat bus prie šių versmių.

Nakvynė  Arenal Rabfer ar panašiame viešbutyje

11 dienaArenal – Monterverde Cloud Forest Regionas (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Pervežimas iš viešbučio į netoliese esančią užtvanką prie Arenal ežero. Čia mūsų lauks laivelis perplaukti į kitą ežero pusę. Persikėlę, tęsime kelionę autobusu aukštyn į Monteverde Cloud miško regioną.

Atvykus į Monteverde, čia mūsų lauks daugybė pasirenkamų užsiėmimų, kuriais galėsite mėgautis visą likusią popietę, įskaitant apsilankymą Varlės tvenkinyje (kuriame galima išvysti daugiau nei 25-ias rūšis vietinių varlių, rupūžių bei kitų varliagyvių, gyvenančių naturaliai simuliuojamuose terariumuose), taip pat galite apsilankyti Sraigių fermoje, ar Orchidėjų soduose (bilietai ir transportas neįskaičiuoti).

Nakvynė Los Cipreses ar panašiame viešbutyje

12 diena. Monteverde Clound Forest Regionas (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Ši, kupina nuotykių diena, bus tarsi pasivaikščiojimas debesimis! Bet pirmiausia pradėsime nuo žygio ant žemės – eisime pro neįtikėtino grožio miškus link Selvatura takų. Selvatura turi maždaug 3 km takų medžių viršūnėse, 18 platformų ir vienas Tarzano supynes – viskas virš nuostabiojo tropinio, debesimis apgaubto miško, kur mes ir vaikščosime ! Čia turėsime unikalų šansą pasinerti į neįtikėtiną milžiniškų medžių viršūnių pasaulį, kuris, kitu atvėju, liktų nežinomybėje daugumai mūsų. Žygio metu, nepamirškite foto aparato ar žiūronų, kas žino, galbūt Jums nusišypsos sėkmė išvysti žymųjį paukštį karalių – Kvezalį!

Nakvynė Los Cipreses ar panašiame viešbutyje

13 diena. Monterverde – Manuel Antonio Nacionalinis Parkas ir paplūdymiai (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Pavalgius pusryčius, autobusas mus parveš atgal į Pan Amerikan greitkelį, iš čia mes važiuosime žemyn į pietus, palei Ramiojo vandenyno pakrantę, link Jako miesto. Netoli Kararos nacionalinio parko turėsime galimybę pamatyti spalvingąsias Ara papūgas. Tęsiame savo kelionę autobusu tolyn per Alyvpalmių plantacijas link Manuel Antonio nacionalinio parko. Šis parkas laikomas viena patraukliausių sričių Kosta Rikoje. Jis apima įspūdingus krištolo skaidrumo vandenyno paplūdymius su koraliniais rifais, vešlia tropine augmenija bei miškais. Ši vieta yra puikiai žinoma nardymo ir banglenčių sporto aistruolių! Registracija viešbutyje.

Nakvynė El Faro Beach ar panašiame viešbutyje

14 diena. Manuel Antonio Nacionalinis parkas (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Savarankiška diena Manuel Antonio nacionaliniam parke. (Pasirinktinai) patariame apsilankyti Manuel Antonio Nacionaliniam parke (įėjimo bilietas į kainą neįskaičiuotas). Parkas yra uždarytas pirmadieniais.

Ar Jūs esate pasiruošę išvysti beždžiones kapučinus, tinginius, iguanas, skruzdėdas ir dar daug daug įvairiausių rūšių paukščių lengvai vaikštinėdami džiunglėse? 1.5 valandos trunkantis žygis parko takais Jus nuves prie šios kvapą gniaužiančios faunos bei fantastiškų paplūdymių, kuriuose galėsite pasimėgauti saulės voniomis čia pat prie Ramiojo vandenyno!

Nakvynė El Faro Beach ar panašiame viešbutyje

15 diena. Atgal į San Jose (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Autobusu vykstame atgal į San Chosė. Čia atvykus turėsite laisvą laiką. Jei bus noro, galėsite pasirinktinai aplankyti vieną iš daugybės įvairių galerijų ar muziejų (bilietų kainos neįskaičiuotos).

Nakvynė Hotel Palma Real ar panašiame viešbutyje

16 diena. Išvykimas (be gido)

Maitinimas: pusryčiai

Pervežimas į Tarptautinį oro uostą į Jūsų skrydį atgal į Lietuvą. Patariama būti oro uoste likus ne mažiau kaip trys valandos prieš skrydį. Turėsite galimybę apžiūrėti DutiFree parduotuves, paskutinės minutės siuvenyrams pirkti. Turėkite omenyje, jog reikės susimokėti 29$ oro uosto mokesčių. Geros kelionės!


Į kelionės kainą įskaičiuota:

GVATEMALA:

         √ 07 nakvynės Gvatemaloje

         √ 06 pusryčiai viešbučiuose

         √ 01 pietūs (be gėrimų) Tikal antikiniame mieste

         √ Privatus turas laiveliu po Atitlan ir Livingston ežerus

         √ Profesionalūs, angliškai kalbantys, vietiniai gidai

         √ Įėjimo bilietai į lankytinas vietas

         √ Mokesčiai

KOSTA RIKA:

            √ Oro uosto pervežimai su agliškai šnekančiu atstovu atvykimo dieną

            √ Pervežimai tarp viešbučių

            √ Pervežimas iš San Chosė ir La Fortuna

            √ Transportavimas iš La Fortuna į Monteverde autobusu bei laivu

            √  Pervežimas iš Monteverde į Manuel Antonio

            √ Pervežimas iš Manuel Antonio į San Chosė

            √ Pervežimai į oro uostą išvykimo dieną

            √ 07 nakvynės Kosta Rikoje

            √ 07 pusryčiai viešbučiuose

            √ 01 vakarienė antrą dieną

           √ Arenal Vulkanot turas: Nacionalinis parkas ir Paradise karštosios versmės (įskaitant vietinį gidą ir pervežimą į viešbutį)

           √ Pasivaikščiojimas Selvatura medžių viršūnių takais (savarankiškas turas, įskaitant pervežimus iš/į viešbutį)

           √ Selvatura parkas

Į kainą neįskaičiuota:

          ×  Privatūs ir grupiniai pervežimai autobusu/automobiliu su oro kondensionieriumi

          ×  Tarptautinių skrydžių bilietai

          ×  Nepaminėtas maitinimas

          ×  Alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai

          ×  Telefono skambučiai

          ×  Arbatpinigiai vairuotojams ir gidams

          ×  Programoje nepaminėtos paslaugos

          ×  Papildoma veikla, bilietas į nacionalinį parką Kosta Rikoje (15$ asmeniui)

          × Oro uosto mokesčiai (apie 29$ asmeniui)

          × Papildomi mokesčiai ankstyvai registracijai viešbučiuose Kosta Rikoje (atvykus prieš 14.00 val) arba vėlyvam išsigegistravimui (po 24.00val).

 

 

Svarbu! Kelionės programa gali nežymiai keistis dėl nenumatytų priežasčių.

Individualios kelionės daromos pagal atskirą užklausą ir datos, trukmė, bei programa derinama pagal individualius poreikius. Jei Jūs domitės, prašome kreiptis!

SVARBI INFORMACIJA

  • Skrydžiai  dažniausiai vykdomi  KLM  oro linijomis.
  • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NETRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
  • Kelionių Organizatorius  NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.

 

Atsisiųsti kelionės sutartį

Turite klausimų dėl kelionės? Atsakysime!
Atsiliepimai