fbpx

Lankytinos vietos Kipre

Tai Viduržemio jūros perlas, kuriame, pasak graikų legendos, iš jūros putos užgimė meilės deivė Afroditė. Kipre kasmet rengiamos vynuogių derliaus ir vyno fiestos, kurios nustebina net didžiausią vynų žinovą. Kipre poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku. Net 340 dienų per metus salos padangė nušviesta saulės, o ir likusios dienos ne mažiau malonios. Šiam kraštui būdingi kalnai, apaugę vešliais miškais, civilizacijos nepaliestos nuošalios vietovės, skirtingų epochų architektūros pavyzdžiai. Kipras yra puiki vieta poilsiui su vaikais – dauguma šalies viešbučių siūlo paslaugas būtent mažiesiems keliautojams. Saulėta pakrantė, šilta smaragdinė jūra, vieni švariausių paplūdimių pasaulyje, svetingi žmonės, neįkainojamas istorinis ir kultūrinis palikimas, puikus maistas ir gausybė pramogų – viskas ko reikia atostogoms.

O nuostabius pasiūlymus į Kiprą galite rasti ir užsisakyt paspaudus čia –KIPRAS arba tiesiog susisiekite su mumis el. paštu keliaukim@santitravels.com arba tel.: 8 656 43533

Ką verta pamatyti Kipre?

Pafosas – senoji sostinė, kurioje vis dar gyva ir smarkiai juntama graikų meilės ir grožio deivės Afroditės legenda. Ką pamatyti Pafose? Turkų statytą uosto tvirtovę, Karalių kapavietes, Saliamono katakombas, Bizantijos laikų pilį, mozaika išklotą Dionyzo vilą, apaštalo Pauliaus koloną.

Kurionas, tai senovės miestas – archeologinė tvirtovė, kurioje išlikę romėnų miesto griuvėsiai – įspūdingos antikinės mozaikos pastatų mozaikos, romėnų pirtys, teatro bei gyvenamųjų pastatų liekanos, nekropolis. Kuriono garsenybė - įspūdingas graikų II a.pr. Kr. amfiteatras.

Kirenija. Miestas – uostas, įsikūręs šiaurinėje salos dalyje, kalno papėdėje, turkų dalyje. Uostamiestis garsėja žavių senamiesčiu, kurį puošia balti namukai. Čia išlikęs ne tik senovinis uostas, bet ir tokie objektai kaip Kerinijos pilis, Agia Hilarion tvirtovė bei gotikinis Belapais vienuolynas.

Famagusta, tai „miestas-vaiduoklis“, kuriame jau daugiau nei 30 metų niekas negyvena. Visgi, vietovė įdomi savo architektūriniais objektais ir „auksinio“ smėlio paplūdimiais. Famagustoje aplankykite: Otelo bokštą, gotikinę Šv. Nikolajaus bažnyčią, amfiteatrą, Šv. Barnabo kapavietę, netoli Famagustos esančią Salamina gyvenvietę.

Trodos kalnai. Sakoma, kad Trodos kalnai – tai Kipro širdis ir vienas vaizdingiausių Viduržemio jūros kampelių. Būtina užkopti į aukščiausią Kipro viršūnę – Olimpą (1951 m). Tačiau bene gražiausia Trodos regiono vieta – Kikkos vienuolynas, pastatytas 1092 m., kur saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas.

Chirokitija. Pietinėje dalyje esantii Chirokitija – viena žymiausių archeologinių vietovių Kipre. Tai viena geriausiai išlikusių neolito gyvenviečių unikali dėl savitos architektūros – cilindro formos gyvenamųjų namų.

Akamas pusiasalis. Tai unikalus gamtos draustinis su turtinga augmenija, uolėtomis, gausiu istoriniu bei kultūriniu paveldu. Įdomiausia pusiasalio vieta – vaizdingasis ir gilus Avako tarpeklis, kuriame netgi karščių metu maloniai vėsu. 

Kipro virtuvė yra glaudžiai susijusi su Graikijos ir Turkijos virtuve. Ir Graikų, ir Kipro virtuvei įtakos turi prancūzų, katalonų, italų, osmanų ir artimųjų rytų virtuvė. Į Kipro virtuvę įeina užkandžiai, delikatesai ir salotos, pagrindiniai patikelai ir saldumynai. Taipogi yra tradicinė Kipriška kava ir kiti tradiciniai gėrimai pagaminti saloje.

Užkandžiai

Tzatziki – jogurtas su česnaku, agurkas, alyvų aliejus ir truputi pipirų.

Tahini – sutrintos sezamo seklos su alyvų aliejumi, citrina ir česnaku. 

Taramosalata –  žūvų ikrai, trintos bulvės su alyvų aliejumi, patražolės, citrinos sultys ir svogūnai.

Haloumi – minkštas pakepintas sūris, pagamintas iš ožkos arba avies pieno ir kartais pagardintas pipirmečių. 

Hummus – avinžirniai su tahini.

Patiekalai

Souvlaki - aviena, kiauliena, vištiena kepta ant iešmo, pagardinta su raudonėliu, druska ir citrina. 

Loukanika - kiaulienos dešrelės mirkytos raudoname vyne, pagardintos kalendra ir pipirais. 

Moussaka – kepta ėriena padengta baklažano su bešamelio padažu. 

Kleftiko (ėriena virta apie 24 valandų molio krosnyje, su citrinos sultimis ir cinamonu. 

Yemista – įdarytos daržovės, tokios kaip: paprikos, pomidorai, svogūnai, cukinijos, baklažanai ar įdaryti cukinijos žiedlapiai. 

Commandaria vynas – saldus desertinis vynas, pagamintas iš vynuogių. 

Zivania spiritinis gėrymas – pagamintas distiliuojant vynuoges. 

Ouzo yra kitas garsus ir tradicinis Kipro gėrimas, kuris gaminamas kaip dvigubo distiliavimo, iš pasirinktų sausų vynų, kartu su anyžiu.

Kipro alus - dėl švelnaus klimato Kipre auga aukštos kokybės kviečiai, kurie yra naudojami užvirinti aukštos kokybės šviesų alų. 

Kiprietiška kava yra pagaminta iš šviežių, smulkiai maltos kavos pupelių, paprastai Braziliškų. Kipriška kava patiekiama mažuose indeliuose ir paprastai kartu su šalto vandens stikline.

O nuostabius pasiūlymus į Kiprą galite rasti ir užsisakyt paspaudus čia –KIPRAS arba tiesiog susisiekite su mumis el. paštu keliaukim@santitravels.com arba tel.: 8 656 43533