fbpx

Septyni Bulgarijos stebuklai

Bulgarija. kelionės. SantiTravels

Bulgarija – tai puiki atostogų kryptis ne tik dėl nebrangaus poilsio bei smėlėtos pakrantės. Ši šalis yra turtinga nuostabiai gražia gamta, didingais senovę menančiais pastatais, savitomis tradicijomis ir papročiais, plačiu kultūrinių vertybių ir pramogų spektru…– visa tai Bulgarija, viena iš pačių seniausių šalių Europoje, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį ir dvasią. Mes apsiribojome tik septyniais Bulgarijos „stebuklais“, tačiau tikime, kad Jūs atrasite jų dar daugiau.

Kūnui ir mintims Balneoterapija. Bulgarija garsėja savo gydomaisiais mineraliniais šaltiniais, kurie yra vienas iš šalies pasididžiavimų ir simbolių. Beveik visi Bulgarijos kurortai siūlo gydomąsias ir sveikatinamąsias balneoterapijos procedūras – mineralinių šaltinių vandenyje gausu naudingųjų medžiagų, kurios ne tik gydo, bet atpalaiduoja bei palepina pavargusį organizmą.

Didingieji Rilos ir Pirino kalnai. Bulgarijos kalnų grožis į šalį pritraukia daugybę nuotykių ieškotojų ir gamtos mylėtojų. Rilos ir Pirino kalnai yra aukščiausi Bulgarijoje ir visame Balkanų regione, todėl nenuostabu, kad nuo jų viršūnių atsiveria nuostabiausia panorama. Rilos kalnai tarsi siena juosia švenčiausią ir, turbūt, lankomiausią vietą Bulgarijoje – Rilos vienuolyną, na, o Pirino kalnai žymūs skaidraus vandens ežerais ir iš jų išsiliejančiais gražuoliais kriokliais bei reta nykstančia gyvūnija ir augalija.

Architektūrinis paveldas Rilos vienuolynas. Rilos kalnuose besislepiantis vienuolyno kompleksas sužavi iš pirmo žvilgsnio net ir visko mačiusius. 300 pastatų kompleksas pasižymi ne tik įspūdingu dydžiu, sudėtingais architektūriniais ansambliais, stulbinančiomis freskomis, bet ir ilga bei spalvinga istorija, kuri ne vien aukso, bet ir turkų priespaudos laikus.

Aromatų jūra Rožių slėnis. Gėlių karalienė rožė yra laikoma Bulgarijos simboliu visai ne veltui: teigiama, kad 85% viso pasaulio rožių aliejaus pagamina būtent bulgarai, o vienas didžiausių rožių aliejaus gamintojų įsikūręs Rožių slėnyje. Čia tvyrantis dieviškas šių gėlių aromatas, įspūdingas „rožių jūros“ reginys, galimybė paragauti ir įsigyti rožių medaus ar rožių žiedlapių uogienės bus tikra atgaiva Bulgarijos svečių akims ir sielai.

Miestas-muziejus Nesebaras. Įžengus pro miesto vartus, atsidursite spalvingame ir triukšmingame mieste-muziejuje, kuriame apstu senų pastatų, antikinių ir bizantiškų griuvėsių, senovinių cerkvių, o jaukiose senamiesčio gatvelėse įsikūrę nedideli restoranai ir kavinės, kur galima pasimėgauti puikia bulgarų virtuve. Nesebaras, įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą, pakeri ne tik savo istoriniu palikimu, bet ir auksinio smėlio paplūdimiais.

Mitais apipintas Belogradčiko uolos. Vakarų Bulgarijos kalnų papėdėje yra išsimėtę keistos formos spalvoti uolienų dariniai, žavintys ir intriguojantys tiek vietinius, tiek lankytojus. Nei viena vieta Balkanuose nėra tiek apipinta mitų ir legendų kaip Belogradčiko uolos. Pasidomėjus šiomis istorijomis Belogradčiko uolos pasireikš tikrąja savo dvasia ir taps nuostabiu atradimu keliautojams.

Karališki kerai Balčikas. Buvusi graikų kolonija ir vienas gražiausių miestų juodosios jūros pakrantėje garsėja buvusios Rumunijos karalienės Marijos rezidencija ir įspūdingo dydžio botanikos sodu, kuriame yra daugiau nei 3000 augalų rūšių. Norintiems susipažinti su bulgariškąja kultūra, rekomenduojama aplankyti „Etar“ etnografinį kompleksą-muziejų, kuriame išgirsite apie autentiškus bulgarų tautos amatus.

Vienas iš labiausiai žinomų ir populiariausių patiekalų pusryčiams šalyje yra banitsa. Tai pagaminta iš tešlos su įvairiais įdarais, pavyzdžiui, sūrio, špinatų, ryžių ir mėsos. Kiti populiarūs pusryčiai yra blynai, buhtas (sklindžiai), mekitsas (keptos tešlos gabalėliai), ir keptos duonos riekelės. Visa tai yra labai skanus, kai patiekiamas su uogiene, marmeladu, medumi ar Bulgarijos jogurtu.

Žmonės kaimo vietovėse augina daržovės, kurios yra išskirtinai skanios, štai kodėl salotos užima svarbią vietą Bulgarijos kulinarijos tradicijose. Populiariausias bulgarų salotos Shopska salotos, bet taip pat yra kitų salotų, kurias verta pabandyti – Shepherd Salotos, Derliaus salotos, Snezhanka, Monk Salotos, Dobrudzha salotos, skrudinta Paprikos salotos ir daugelis kitų.

Sriubos ir sultiniai, taip pat populiarus kaimuose – ypač skanios pupelių sriubos patiekiamos gyvenvietės Smilyan regione, Rhodope kalnuose. Puikios žuvies sriubos patiekiamos Juodosios jūros ir Dunojaus upės regionuose.

Tad ar verta aplankyti Bulgariją – mes sakome TIKRAI TAIP, o nuvykti Jums padėsime mes, Santi Travels komanda. Arba paspauskite čia ir išsirinkite savo kelionę į Bulgariją