fbpx

Sardinija – Tarp gražiausių paplūdimių ir laike sustojusių tradicijų!

Mūsų kolegės Sandros kelionės įspūdžiai iš Sardinijos (Italijos perlas)!

Tik ką grįžau iš komandiruotės Sardinijoje. Susipažinau su šia be galo gražia sala, o svarbiausia apžiūrėjau viešbučius, kuriuos galėsiu rekomenduoti Jums, mielas skaitytojau, atsižvelgiant į Jūsų individualius poreikius. Taigi įspūdžiams dar neatslūgus, skubu jais pasidalinti. 🙂

Sardinija – Italijai priklausanti sala. Iš visų pusių salą skalauja Viduržemio jūra. Tai nuostabios gamtos kampelis. Sardinijoje daug krioklių, tvenkinių ir miškingų kalnų. O kur dar gausybė mažų salelių, išsidėsčiusių palei krantą. Be smaragdinės jūros, balto aukso smėlio paplūdimių, sala garsėja VI a. pr. Kr. išlikusiomis aukso kasyklomis. Vieni svarbiausių Sardinijos kasybos regionų – Ingurtosu ir Montevecchio kaimeliai  – įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas mažiausiai ir rečiausiai apgyvendintų Italijos regionų. Nors gimstamumas saloje itin mažas, bet gyventojai didžiuojasi ilgaamžiškumu. Italai žavi savo harmoningu gyvenimo būdu. Žmonės čia be galo draugiški ir svetingi, moka mėgautis gyvenimu, kaip ir neatsiejama jo dalimi – maistu.

Sardinijoje maistas kiek kitoks nei pačioje Italijoje, jis balansuoja tarp Italijos, Ispanijos ir Tuniso kultūrų. Maisto gaminimas Sardinijos gyventojams – tikras ritualas. Sala garsėja paprastu, bet natūraliu ir šviežiu maistu. Tai neatsiejami kietieji pecorino ir fiore sūriai, gaminami iš avių pieno. Makaronai dažnai patiekiami su šiais sūrias. Be abejonės gausu jūros gėrybių, taip pat labai skaniai gaminamų avienos, ir kas mane nustebino, kiaulienos patiekalų. Ką jau kalbėti apie saldumynus, net didžiausias smaližius liks nustebintas saldumynų gausa. Nuo vietinių gaminamų naminių ledų iki bandelių su pecorino sūriu ir medumi, vietinės nugos torrone, deserto iš apelsino žievelės,… O po pietų būtinai turite paragauti vietinių maloniai saldaus citrinų likerio Limoncello arba laukinių mirtų likerio, paskaninto medumi Mirto di Sardegna. O vakarienė neatsiejama be tradicinio sodraus sardų vyno, kuris pastebimai skiriasi nuo žemyninėje Italijoje gaminamo vyno.

Mūsų siūlomi viešbučiai Sardinijos pietinėje dalyje. Daug senųjų kasyklų buvo renovuota ir paversta viešbučiais, todėl bene kiekvienas viešbutis čia turi savo unikalią istoriją. Saloje didelis dėmesys skiriamas gamtos saugojimui, tad viešbučių ant jūros kranto nėra daug. Sardinijos pietuose nuostabūs gamtos kraštovaizdžiai, ramybe dvelkiančios Viduržemio jūros panoramos ir aukšto lygio aptarnavimą siūlantys viešbučiai.

Vienas, daugiausiai įspūdžių palikęs viešbučių kompleksas –  Forte Village. Tai naujas, prabangus, 7-ių viešbučių kompleksas. Itališkas žavesys ir stilius… Tai unikalūs, aukšto lygio viešbučiai, tai tradicijos, komfortas ir rūpestis klientu. Forte Village Resort įsikūręs 25 ha tropinio parko teritorijoje. Tanki egzotinė augmenija veši dėka palankaus mikroklimato, būdingo nedidelei Sardinijos pakrantės daliai. Viešbutyje organizuojamos vakarienės, kurias ruošia geriausi pasaulio šefai, tame tarpe ir GORDON RAMSEY. Forte Village Resort yra ne kartą apdovanotas prestižine „Word`s Leading Resort“ premija. Kompleksas siūlo apgyvendinimą bei pramogas įvairių tipų poilsiui. Čia atvykę atostogauti, išvykti jau nebenorėsite…

Jei nuspręsite keliauti į Sardiniją, su malonumu Jums padėsiu suplanuoti nepamirštamas atostogas, nuostabioje Sardinijos saloje!