fbpx

Gvatemala – Majų civilizacijos lopšys

Egzotinės kelionės Santi Travels

Žodis Gvatemala verčiant iš vietinių kalbos reiškia : amžinojo pavasario Žemė; erelių Žemė; kalnuose trykštančio vandens kraštą ir dar begalė kitų pavadinimų, kurie tik įrodo stiprią gamtos galią  ir tvirtą jos ryšį su čia gyvenančiais žmonėmis. Tai žymiausios ir seniausios Majų civilizacijos Žemė. Jei norite patirti pačią geriausią kultūrinę ir ekologinę nuotykių kelionę savo gyvenime -pirmyn į Gvatemalą.

Tik čia, Jūs iš arti galėsite susipažinti ir prisiliesti prie senųjų  Majų civilizacijos griuvėsių (Tikalis  yra vienas iš didžiausių archeologinių  Majų civilizacijos vietovių). Čia galėsite  iš arti pamatyti egzotinių tropinių džiunglių augaliją ir gyvūniją, nes Gvatemaloje gyvena fantastinis skaičius įvairių rūšių gyvūnų, kurių namai yra visur, nuo sausringų slėnių ir pelkių, iki vandenynų pakrančių.  Šalies vyriausybė aktyviai saugo savo gamtą, todėl Gvatemaloje yra daugiau nei 30 saugomų  nacionalinių parkų.

Būnant Gvatemaloje būtina aplankyti bent vieną iš be galo spalvingų vietinių turgų. Pabūti, pajausti jo dvasią ir žinoma pasiderėti perkant vieną ar kitą autentišką daiktą. Veidai, spalvingi regioniniai kostiumai ir žmonių  gerumas yra tarsi įspūdingas kolonijinės praeities aidas. Majų apdarai yra neabejotinai spalvingiausi visoje Amerikoje. Gvatemala išlieka vieta, kur didelė dalis vietinių žmonių vis dar išdidžiai dėvi  savo tradicinius drabužius.

Jų pasaulis išliko magiškas ir paslaptingas iki šių dienų. Nepaisant  visko –  vietinės tautos sugebėjo išsaugoti senąsias kultūros  tradicijas. Gvatemaloje kiekvienas šalies miestelis dvelkia istorija.
Pvz. Gražus miestas Antigva ribojasi su trimis ugnikalniais: Agua, Fuego ir Acatenango. Jo ispanų kolonijinės eros  architektūra ir akmeninės  gatvelės suteikia galimybę grožėtis fantastine panorama. Miestas yra žinomas visame pasaulyje dėl savo vietos amatų: dirbinių iš terakotos ir keramikos,  juvelyrikos gaminių.  Antigva  yra įtraukta į  UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 Tai  tarsi  pasakų šalis, kurioje pabuvojus, pasakojimą apie Majų šalį norisi pradėti taip: Čia  žali, vešlūs  medžių  kamienai, kaip didžiausią  paslaptį  laiko apglėbę  Majų civilizacijos „piramides“,  lyg  neišsemiamos  gyvybės šaltiniai tyvuliuoja beribiai ežerai, o tolumoje stūksantys ugnikalniai , lyg ramūs sargybiniai, saugo gamtą  ir gyventojus nuo tykančių pavojų…

Sudomino? Turime puikią kelionę į Gvatemalą, aplankant Belizą, Hondūrą ir Salvadorą. Spausk čia!